şükela:  tümü | bugün
 • xbox 360 için çıkartılan versiyonu şu anda piyasada bulabileceğiniz en güzel futbol oyunudur. oynanabilirlik bakımından da kendini çok geliştirmiş, pro evolution soccer ile rekabet edebilecek, hatta bazı oyuncular tarafından pes yerine tercih edilebilecek hale gelmiştir.

  not: güzelden kasıt görselliktir. pes hastalarına duyurulur.
 • o kadar fair-play taraftarı bir oyun ki, gol atınca, en az kendi taraftarım kadar karşı takımın taraftarı da seviniyor. **
 • bu oyunun içinde global challange diye bir seçenek var. dünya kupaları tarihinden 40 tane maçı oynayarak hepsinde verilen görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz. örneğin: maç 70. dakikadan başlıyor, 3-1 geridesiniz ve göreviniz en maçı en azından berabere bitirmek.

  eğer bir şey yüzünden çok sinirliyseniz, sinirinizi daha fazla arttırmak için birebir. çünkü maçların birçoğu zor ve zamanında gol atamazsanız, kazanamama olasılığınız da logaritmik olarak artıyor. bu yüzden kaçırdığınız her pozisyon, topun rakipte olduğu her saniye çok kıymetli. hele ki görevi tamamlamaya çok yaklaşmışken maç biterse, adeta patlama noktasına geliyorsunuz.

  bu nedenlerden ötürü sinir almak için değil, sinir arttırmak için tavsiye edebilirim. eğer birinden nefret ediyorsanız ve size bir gıcıklık yapmışsa, hemen açıp oynayın global challange'da, zaten kafanız başka bir şeyle meşgulken kazanmanız imkansız. oynayın, kaybedin ve sizi gıcık eden adama olan nefretiniz artsın. ilerde yumuşamazsınız ona karşı, tavrınız kesin olur. savaşlar hep bunlardan doğuyor.
 • bu oyunun kazandıran dizilişi kesinlikle 4-1-2-1-2’dir.
 • bu oyunda zamanında tuvalu, panama gibi ülkelerle elemeleri geçip dünya kupası şampiyonu olmuşluğum da vardır... hey gidi günler hey...

hesabın var mı? giriş yap