*

şükela:  tümü | bugün
 • ispanya'da yapilacak olan avrupa basketbol $ampiyonasi.. 80 neslinin olgunla$tigi ve hatta ya$landigi doneme denk geldigi icin turkiye acisindan onemli bir turnuva. ba$arisizlik halinde bkz-> eurobasket 2009.
 • eurobasket 2005'te evsahibi yugoların öyle* ya da böyle* dirilişine şahit olacağımızı düşündüğüm için 79 jenerasyonuyla 86-87 jenerasyonunun tamamıyla kaynaşıp voltranı oluşturacağını ve en azından ilk üçe gireceğini düşündüğüm turnuva.

  edit: (bkz: anlat anlat güzel oluyor)
 • mehmet okur , hidayet turkoglu ve mirsad turkcan 'i buyuk ihtimalle beraber gormeyecegimiz turnuva olacaktır. tabii katılabilirsek.
 • olası bir ispanya-türkiye maçında hakem katliamına uğrayacağımız turnuva.
 • 2006 dünya basketbol şampiyonasına katılan (aralarında türkiye'nin de bulunduğu) 9 avrupa ülkesinin direk olarak katılacağı turnuva.. kalan 7 kontenjan, 15 takımın 4 grupta vereceği mücadelede grup birincileri ve en iyi iki ikincinin ve ek eleme turnuvasının galibi bir takımın katılımıyla dolacak.
 • 2007 avrupa bayanlar basketbol sampiyonasinda cekilen kuralara gore eleme gruplari su sekildedir:

  a: yunanistan, macaristan, bulgaristan, belarus.
  b: türkiye, ukrayna, israil, slovenya.
  c: almanya, polonya, hirvatistan, isveç.
  d: sırbistan ve karadag, romanya, finlandiya.
  e: letonya, slovakya, belçika.

  bes grubun birincisi, dort grubun en iyi ikincilerini yanlarina alip italya yolcusu olacak. bes grup birincisi ile en iyi dört ikinci italya'daki finaller için vize alacak. kalan 9 takim ise bir eleme turnuvasiyla son pozisyonu kapmaya calisacak.

  grubumuz acikcasi bizim acimizdan olumlu. normal sartlar altinda ele turuna kalmadan bu gruptan cikmamiz gerekir. cikacagimizi da tahmin ediyorum eger cok ciddi surprizler yasamazsak.
 • 3-16 eylül 2007 tarihlerinde ispanya'da oynanacak olan turnuva.

  türkiye; fransa, ispanya ve yunanistan ile 1. torbadan katılacak grup kuralarına.
  19 ekim 2006'da gruplar belli olacak

  müneccim boku yiyerek şöyle bir grup öneriyorum, dua ederek istiyorum.
  1. torba - türkiye
  2. torba - litvanya
  3. torba - letonya
  4. torba - portekiz.

  haydi hayirlisi.
 • ispanya da 3-16 eylül 2007 tarihleri arasında yapılacak olan avrupa basketbol şampiyonasında türkiye a milli basketbol takımımız c grubunda çek cumhuriyeti, litvanya ve almanya ile karşılaşacaktır. avrupa'nın zirvesine giden yolda ilk ve belki de en önemli adım bu gruptan çıkacağımız sıralama olacaktır. eğer grup birincisi olursak madalya şansımız da çok yüksek olacaktır. (bkz: 12 dev adam)
 • gruplar şöyledir;

  a grubu: yunanistan, rusya, sırbıstan, ilave eleme grubundan elecek takım.
  b grubu: ispanya, hırvatıstan, letonya, portekiz.
  c grubu: almanya, türkiye, litvanya, çek cumhuriyeti.
  d grubu: fransa, slovenya, italya, polonya.

  turnuvaya, çek cumhuriyeti, hırvatistan, letonya, polonya, rusya ve portekiz elemelerden, türkiye, sırbistan-karadağ, fransa, ispanya, italya, litvanya, yunanistan, almanya ve slovenya’da dünya şampiyonasına katıldığı için bu şampiyonaya da direkt katılmışdır. ileve eleme grubunda ise; bosna hersek, isveç, ukrayna, makedonya, macaristan, israil, bulgaristan, estonya, danimarka ve belçika yer alacak. takımlar önce 3'erli gruplara ayrılacak, grupları lider bitiren 3 takım ispanya'da kendi aralarında maçlar yapalacak ve 16. takım olmaya çalışıcakdır.

  a grubunun maçları granada'da, b grubunun maçları sevilla'da, c grubunun maçları mallorca'da, d grubu maçlarıda alicante'de de oynanacakdır. final maçları ise madrid'de ki palacio de los deportes salonunda oynanacakdır.
 • 2005 avrupa basketbol sampiyonasinda çeyrek finalde olaylı bir maç çıkaran hırvatıstan ile ispanya'yı bu sefer grup maçlarında karşılacakdır.

  (bkz: 23 eylul 2005 ispanya hirvatistan maci)