şükela:  tümü | bugün
 • meclis başkanı köksal toptanın da izleyiciler arasında olduğu antalyalı recep kara nın kazandığı olay. benim aklımda kalan şey kuzu çevirmeydi. ahmet taşçıdan beri şöyle keyifle izlediğim bir güreşçi yok zaten.
 • başpehlivanlık dışında diğer kategorilerin birincileri şöyle:
  minik-1 küçükboy: kamil konak
  minik-2 ortaboy: osman göçen
  minik-3 büyükboy: mehmet volkan asan
  teşvik: yusuf can zeybek
  tozkoparan: berat pehlivanoğlu
  destek küçükboy: mehmet küçükkarasucu
  deste ortaboy: sinan kaya
  deste büyükboy: bayram ali islamoğlu
  küçükorta küçükboy: orhan okulu
  küçükorta büyükboy: musa akbaş
  büyükorta: ali güngör ekin
  başaltı: ali gürbüz.
 • turnuvaya adını veren kırkpınar efsanesine yakışmayan güreşlerle dolu bir organizasyon olmuştur. kırkpınar, bilindiği gibi, rumeliye sefere giden ordunun verdiği mola sırasında güreşe tutuşan iki yiğidin gün boyu güreşip yenişemeyerek çayırda can vermesi ve ordunun seferden dönerken o çayırdan kırk tane pınarın fışkırdığını görmesi söyleninden adını alır.

  son birkaç yıldır olduğu gibi bu yıl da güreşler tatsız tuzsuzdu. hele bu yıl getirilen 35 dakika güreş, yenişememe halinde -minder kurallarına yakın şekilde- 10 dakika puan alma güreşi, yine beraberlik olursa kura çekimi usulüne dayalı galibiyet usulü hiçbir seyir zevki bırakmamıştır. 35 dakika birbirinin etrafında dönen iki sözde pehlivan 600 küsur yıl önceki pehlivanların ve adalı halil gibi kurtdereli mehmet pehlivan gibi, hatta yaşar doğu gibi yakın zaman efsanelerinin kemiklerini, ahmet taşçı gibi büyüklerinin yüreklerini sızlatmıştır.
 • her zaman olduğu gibi yine wimbledon tenis turnuvaı ile çakışmıştır . güreşlerde kalite ve heyecan o kadar düşüktüki bundan sonra para verseler gitmem dedirtmiştir çok kişiye. ayrıca kot pantolonundan yapılma kısbet giyenlere de teessüf ettik.

  kısacası bitmiş bu iş. eskiden hiç olmazsa süleyman demirel gelir ağa kostümü falan giyerdi. sakıp sabancı gelir kuzu parasını arttırırdı.