şükela:  tümü | bugün
 • "olup giden herşeyin, ancak böyle olup gidebileceğini, başka türlüsünün mümkün olmadığını bir yasa haline getirmiş bir dünya sistemine ve onun boğucu ruh haline karşı çıkabilmek, 'hayır' diyebilmek. bu kabullenmeme, mücadele etme gücünü ve bunun için bir araya gelebilme becerisini bir etik(davranış her zaman ahlaki bir sorundur!) haline getirebilmek."
  bu anti-kapitalist hareket temalı ve 2004 tarihli (elime geçen ilk) metis ajanda dan bir alıntı (parantez içi hariç). diyeceğim, bu temadan sapmadan, bilgiler derip gönlümüzü açıyor her yıl metis akıllı ajandalarıyla. kimsenin içini sıktığını da zannetmiyorum. değerli de bir hediye üstelik..
  tema diyodum.. ,
  "zalimlere karşı, hayal gücü el ele ! "
 • küresel eylem grubu, yüzde52, ırkçılığa ve milliyetçiliğe dur de, lambda istanbul gibi aktif grupların sloganlarını ve bazı eylemlerini barındıran oldukça hoş ajanda.
 • aman da kapağını da banksy den alırmış ajanda. bakınız,
  http://www.banksy.co.uk/indoors/index2.html

  (bkz: banksy)
  * (bkz: john berger)
 • banksy' in çalışmasını görüp şaşırtmış, içeriği ve konsepti ile hayran etmiş ajanda
  sayfaları bayram tatili bilgileriyle doldurmaktan daha yararlı hale getirmiş ayrıca kişisel eğlencem olmuştur, sıkıldıkça bi tarih uydurur olayına bakar oldum
  hadi şimdikini de söyliyim; 15 haziran pazar, emma goldman ve alexander berkman zorunlu askerliğe karşı çıktıkları için tutuklandı. - 1917