şükela:  tümü | bugün
 • 27 temmuz aksamı tanıtılacak formaların bu seneki gögüs reklamı ttnet olacak. internete düsen ve kesin olmayan formalardan nostaljik olanlar (özellikle cubuklu olan) harika iken ev sahibi ve deplasman formaları da cok güzel. sarı tişört, kırmızı şort, sarı corap kombinasuyonu da güzel. bir diger güzellik ise ali sami yen'i unutmayarak formalarda yer verilmesi olmus. lila formayı ise hic sevmedim galatasaray ruhundan cok uzak ve bu tarz fantastik girisimlerin geregi yok bence..

  ahanda bu link:

  http://www.webaslan.com/…d=364&sira=6#galeri_anchor

  anında gelen edit : cubuklu formanın kesin olmayacagı söyleniyor. bunlar olmayabilirmis formalar. ancak 27 temmuz aksamı tanıtılacagı ı kısmı hala gecerli.

  bir edit daha :

  gelen mesajı aynen iletiyorum;

  bu formalar alisamiyen.net'teki uğur karaoğlu adlı forum kullanıcısına ait olan denemeler. webaslan bunları resmi formaymış gibi galerisine koymuş.

  anlıyacagınız bu formalar yalan. ama gercek olsaydı güzel olurdu.
 • hanımlara göresini de yapsınlar dilediğimiz formalar.
  hazır mor filan girişmişler, tamamına erelim.
  o kadar maça hazırladılar beni, götüren bir forma da alır elbet diye bekliyorum *
 • henüz lansmanı yapılmadığı gibi ortalarda pek çok denemesi bulunan formalardır... edindiğimiz bilgilere göre ilk başta 3 forma satışa çıkacak akabinde sezon başladıktan sonra 4. forma satışa çıkacaktır.

  ilk formamız yine parçalı... 2008-2009 sezonundaki "metin oktay" parçalı ile birlikte gayet başarılı bir forma yapılmıştı, bu dizayn bozulmadan, renkler hafif açılacak ve yine sade ve şık bir parçalı forma olacak.
  ikinci formamız ise beyaz zemin üzerine ince kemik rengi çizgilerle donatılacak.
  üçüncü ve bu sene çok ses getireceğe benzer olan forma ise mor. detayları hakkında henüz bir bilgi yok ama çok güzel olduğu söyleniyor formaların son halini görenler tarafından.

  sezon başladıktan sonra tanıtılacak olan dördüncü forma ise, kırmızı bazlı çok hoş bir forma olacakmış, diyenlerin yalancısıyız.

  bu seneki fontlar da son 2 sezonun faciasının ardından yeniden kontürlü ve güzel fontlardan oluşacakmış. böylece parçalı arkasında numara ve isim daha iyi gözükebilecek ve umarız düz kırmızı arkasında yine simsiyah gözükmeyen fontlar yer almayacak.

  bu sene formalarla ilgili üzücü gelişme ise tff'nin yeni statüsü ve galatasaray'ın yeni anlaşmaları neticesinde, formaların arka kısmında numaranın üstünde yer alacak olan reklamlar olacak... galatasaray ülker ile oldukça iyi şartlara sahip bir sponsorluk sözleşmesi imzalayarak bu alanı ülker'e devretmiş durumda. yeni statü gereği, isimler ise numaranın altında yer alacak. ayrıca göğüs reklamı için türk telekom ile anlaşma sağlayan galatasaray, avea'ya ise sadece sağ kolda yer verecek.

  sol kolda ise tff'nin logosu yer alabilirmiş yine edindiğimiz bilgilere göre.

  beşiktaş'ın özgün ve iddialı kreasyonundan sonra umarız galatasaray da bu sene 2008-2009 yılında formalar konusunda yükselttiği çıtayı aşağıya indirmez. fenerbahçe'de ise radikal bir renk olacakmış, ayrıca bir retro forma satışı da gündemdeymiş.
 • ne renk olursa olsun, isim yerinde ülker yazan formalara bir türlü alışamayacağım formalardır. "hepimiz ülkeriz!" bu ne lan?
 • bir galatasaray aşığı olarak, bana yeniden şarkılar söyletecek formalar. o mor ve hatta ötesi formayla top oynayacaksa çocuklar bir derdim var, bu son deneme olsun. ben adidas, şirket mirket anlamam. hem ayıp olmaz mı kardeşim, kaç yıllık cimbom'a mor ya? dağılın şimdi!!
 • orijinal versiyonlarının "hala" bir yerlere sızdırılmadığı formalardır efendim bu yeni sezon formaları. 27 temmuza kadar da o adamlardan zor sızar sağa sola. piyasadaki fakeler de ön talep toplama açısından gezinip durmaktadırlar.

  clue: bir tane saf kırmızı ve bir tane de metin oktay style var.
 • değişik ve hoş logolar barındıran formalardır. ali sami yen stadının son yılına dikkat çekilmiş. ayrıca mor forma ile alınan kötü sonuçtan sonra ertesi gün gazete manşetlerini tahmin etmek hiç zor olmayacak.
 • çeşitli forumlardaki kullanıcı yorumlarına bakılırsa bu sezonki formaların akibetini arkasındaki "ülker" reklamı belirleyecek. sanırım makul ölçülerde ve numara altında olmazsa ise -ben dahil- bir çok taraftar bu sezonu forma almadan geçirecek.

  normal şartlar altında forma arkasına isim yazdırmıyorum ama reklamı kapatabilmek adına 8 numara prekazi yazmaktan başka bir çare kalmayabilir. ayrıca formalar nasıl olursa olsun şu siyah ve saçma fonttan acilen kurtulmak gerekiyor. ne şık bir görüntü oluşturuyor ne de amacına hizmet adına yazı okunabiliyor.
 • evrim timur tarafından tasarlanan formalardır. geçen seneye oranla bir çok yönden farklı olacak.

  forma renkleri: aldığımız bilgilere göre formalarda kullanılan renkler son bir iki yıla göre daha açık tonda olacak. galatasaray özellikle adnan polatın yönetimde olduğu dönemde vişne çürüğü sevdasına kullandığı renkleri bir hayli koyulaştırmıştı. renkler her sene biraz daha koyulaştığı için galatasarayın kullandığı renklerin değiştirini fark etmedik. ama 10 yıl öncesinin formaları ile geçen sezonun formaları karşılaştırılırsa özellikle kırmızıda ki değişikliğin ne kadar büyük oldığı fark edilir.

  2008 - 2009 çürümüş vişne
  http://2.bp.blogspot.com/…tasaray parçalı forma.jpg

  1998 - 1999 marshall
  http://2.bp.blogspot.com/…0/s400/1998-1999 home.jpg

  sponsorlar: sponsorlar logoları adeta bir köşe kapmaca oynar gibi yer değiştirdiler. göğüste olan avea sağ kola, kollarda olan ülker ise sırta taşındı. bunun neticesinde doğal olarak isim alanı sırt numarasının altında kendine yer bulabildi. göğüste ise türk telekom yer alıyor.
  antreman formalarından gördüğümüz kadarıyla alıştığımız türk telekom logosu yada alıştığımız türk telekom fontu değil. daha kalın ve daha salak bir şekilde sadece türk telekom yazıyor.
  tff ye göre şortta da bir reklam alanı var. yakında oranında dolmasını bekliyorum. isimlerinin yerinin değişmesi ve sırta reklam alma uygulamasını ligimizde daha önce görülmediğinden ilk başta bu durum bize garip gelmektedir. zamanla alışacağımızdan ve bu durumu vatan millet sakarya muhebbetinden farklı yerlere koyacağımıza eminim.

  türk bayrağı: bu yıl göğsümüzde türk bayrağı yer almıyor. tff kurallarına göre ligde sadece bir önceki yılın şampiyonu formasında türk bayrağı taşıyabiliyor. umarız bu formalarla bir sonraki yıl göğsümüzde yine türk bayrağını taşımaya hak hazanırız.

  ali samiyen logosu: ali sami yen de maça çıkacağımız son yıl olması nedeniyle formalarda bununla ilgili özel bir tasarım bekliyorum. 100 yıl için hazırlanan parçalı forma gibi özel bir tasarım yapılma ihtimali yüksek. fakat bu özel tasarımın 100 yıl formasında olduğu gibi sadece tek bir formada ve büyük bir alanda değil tüm formalarda küçük bir alanda olmasını bekliyorum.

  100 yıl parçalı
  http://images.hemalhemsat.com/…272895579974_0_0.jpg

  mor forma: farklı renkte forma konusu bir kaç yıldır gündemde. sadece galatasaray için değil, diğer takımlarda içinde durum aynı.. en genel örnek olarak milli takımın turkuaz forması ortada.

  milli takım
  http://www.haberaktuel.com/images/news/23150.jpg

  fenerbahçe
  http://www.yenisezon.net/…forma-fenerbahce-2009.jpg

  geçen sene kullandığımız turuncu forma tribunlerde en çok gördüğüm formaydı. anlaşılan olumsuz anlamda hem çok eleştiriyoruz hemde çok satın alıyoruz. sponsorlarımızdan birinin ülker olması, turuncu ve mor formalar.. ister istemez çokonat ve alpella geliyor aklıma. seneye rokko renginde bir forma ile sahaya çıkmamız kimseyi şaşırtmasın.

  forma fontu: bir kaç yerde okuduğuma göre bu yıl son 2 yıllır kullanılan forma fontu da değişecekmiş. her sene farklı, ve sıradan fontlar kullanan galatasaray son iki yıldır aynı ve oldukça hoş görünen bir font kullanuyordu. dileğim uzun yıllar daha bu fontun kullanılmasıdır.

  mevcut
  http://www.gsstore.org/images/urun/b1950-3.jpg

  eski
  http://habercininyeri.files.wordpress.com/…coln.jpg
  http://2.bp.blogspot.com/… 2008-2009 forma font.jpg
  http://2.bp.blogspot.com/…uklu forma (arka yüz).jpg

  ayrıca işin en ilginç tarafı bu formalar, tasarımlarının içinde bulunduğu bilgisayar yaklaşık 1 ay önce çalınmasına rağmen hiç bir şekilde dışarı sızmamıştır.
  (kaynak*: http://www.webaslan.com/…ber/32928/formalar-calindi)
 • eğer webaslan.com'da çıkan formalar doğruysa ki bence değil, benim açımdan en güzeli çubuklu, klasik (arkasında baros yazan) ve sarı formadır. zira umbro'nun hesapta altın sarısı(o da gs sarısı değil zaten) formasından beri galatasaray'a sarı forma yapılmıyor. bu yüzden sarı olması hoşuma gitmiştir.

  çubukluya ve arkasında baros yazan klasik parçalıya bayıldım diyebilirim.

  27 temmuzdan sonra tekrar konuşuruz.