şükela:  tümü | bugün
 • 15-23 agustos arasinda berlin'de duzenlenecektir.
 • http://www.berlin2009.org/

  edit: eklemeden geçemeyeceğim iğrenç ötesi bir site olmuş. nerde bu nerde http://www.beijing2008.cn/

  bunun yerine iaaf'ın sitesini öneriyorum http://berlin.iaaf.org/
 • usaim bolt un 100m de 9,50sn 200m de 19sn ile dünya rekorlarını kırıp, atletizm den ömür boyu men edilmesini beklediğim şampiyona.
 • atletimiz selim bayrak'ın sakatlığı nedeniyle çekildiği organizasyon*.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/24988969/
 • tadı damağımızda kalan olimpiyatlardan* sonra bu yaz atletizm ihtiyacımızı giderecek organizasyondur.

  şüphesiz en büyük merak konusu 100 metre'de usain bolt'un nasıl bir performans göstereceği ve asafa powell ile son dünya atletizm şampiyonası* galibi tyson gay'in ne denli karşılık verebileceğidir. tüm bunların yanı sıra sene içinde yelena isinbayeva ve blanka vlasiç'in düşük performansları, tatyana lebedeva'nın olimpiyatlarda kaçırdığı altını, amerikan 400m takımının kendi içindeki rekabeti ve türkiye'nin kısmen de olsa iddialı bir takımla şampiyonaya gitmesini hesaba katarsak gerçekten her alanda rekabet bakımından seyir zevki doruk noktasında olacaktır.

  100 metre: kağıt üzerinde her ne kadar usain bolt favori gözüksede sene içinde yaşadığı talihsiz olayları ve üzerinde yoğun bir şekilde biriken beklentileri hesaba katarsak olimpiyatlardaki kadar rahat olamayacağı kesin. kendisini en son geçen kişi olan tyson gay'in de son dönemdeki müthiş formunu göz önünde bulundurmak gerekirse büyük bir sürprize tanık olabiliriz. çıkışlarının kötülülüğü ile bilinen usain bolt'un iaaf'ın aldığı son karardan sonra yanlış çıkış yapmamak için biraz daha geç çıkacağını ve ciddi bir zaman kaybı yaşayacağını tahmin ediyorum. asafa powell var tabi bir de ama ne yapacağı belli olmuyor kendisinin.

  200 metre: usain bolt ve tyson gay burada da karşı karşıya gelecek. 100 metre'deki tahminlerim aynen burası için de geçerli. burada tek farkeden çıkışların daha az önem taşıması. usain bolt ne kadar geç çıkarsa çıksın fiziğinin avantajı ve fuleli koşu stiliyle uzun mesafelerde rakiplerine ciddi üstünlükler kurabiliyor.

  400 metre: usain bolt'un asıl uzmanlık alanı olmasına rağmen uzun zamandır bu civarlarda göremedik kendisini. 400 metreye bir de bolt eklenseydi ve osaka'da 400 metre'de gördüğümüz angelo taylor bu yıl da aynı kategoride katılma kararı alsaydı son yılların en çekişmeli kategorisine tanık olabilirdik. mevcut durumda dünya şampiyonu jeremy wariner ile olimpiyat şampiyonu lashawn merritt'in rekabetini izleyeceğiz.

  400 metre engelli: angelo taylor'ın kendisine pek rakip bulabileceğini düşünmüyorum.

  4x100 metre bayrak yarışı: büyük bir çoğunluk amerika ve jamaika rekabetinin bir rekor getirmesini bekliyor. amerika'nın tek dezavantajı, daha çok 200 metre koşmaya alışmış sprinterlerden oluşan bir ekiple yarışması olacak gibi gözüküyor.

  4x400 metre bayrak yarışı: rekabetten uzak olmasına rağmen amerika'nın göstereceği performansı izlemek için ideal.

  5000 metre ve 10000 metre bayanlar: elvan abeylegesse'nin belki de altına en yakın olduğu yarışlar olacak. dibaba'nın büyük ihtimalle iki yarışa da katılmaması beklenirken geriye tek rakip olarak defar kalıyor ki elvan olimpiyatlarda defar'ı geçmişti. iki altın kazanması sürpriz olmaz.

  yüksek atlama bayanlar: blanka vlasic'in uzun zamandır kötü giden performansına rağmen favori olduğu kategoride belki de tek rakibi katıldığı her turnuvada sürprizlere imza atan belçika'lı tia hellebaut'tu ancak o da yakın bir tarihte hamileliği nedeniyle sporu bıraktığını açıklamıştı.

  sırıkla yüksek atlama bayanlar: dünya rekortmeni yelena isinbayeva da kötü giden performansına rağmen favori ve dünya klasmanında pek çok kişi tarafından tek rakibi olarak gösterilen jennifer stuczynski sakatlığı nedeniyle turnuvaya katılmayacağını açıkladı. rekor beklemek yersiz olur.

  uzun atlama ve 3 adım atlama bayanlar: olimpiyatlarda her iki branşta da bir kaç santimetre ile altın madalyayı kaçıran tatyana lebedeva iki kategoride de favori gösteriliyor.

  çekiç atma'da eşref apak'ın ve 100 metre engelli'de nevin yanıt'ın iddialı isimler olduğunu not etmekte fayda olsa da madalya şanslarının çok az olduğunu düşünüyorum. özellikle eşref apak'ın her geçen yıl düşen performansı madalya umudu için son derece iç karartıcı bir durum.
 • çok merak ettiğim ama internet üzerinden nasıl izlenebileceğini bir türlü bulamadığım şampiyona. sonuç olarak evet aslında türkler için pek bir numarası yoktur ama insan ister istemez iyi atlet nasıl olur görmek istiyor.
 • 100 metre finalini ko$acak 8 yari$ci listesi ile tansiyonu yukseltmi$, heyecani arttirmi$ $ampiyonadir. bu ko$u ise 16 agustos gecesi (bu gece) saat 22:30'da olacak. enfes bir yari$ olacak. trt3 yayinliyor.

  usain bolt
  tyson gay
  asafa powell
  daniel bailey
  darvis patton
  richard thompson
  marc burns
  dwain chambers
 • bolt insanı sabah sporu edasıyla koştuğu 100 metre yarı finalinde 9.89 yaptı gündüz. rüzgarlar mani olmasın, arkadan itsin usain'imizi diyoruz.