şükela:  tümü | bugün
 • 200 metre serbest finalinde paul biedermann'ın michael phelps'in 1 boy kadar önünde altın madalyayı aldığı şampiyona.

  1.42.00 ile dünya rekounu da kırdı biedermann ve bunu yaparken phelps'e 1.22 saniye fark attı..
 • michael phelps 200 metre kelebekte 1.51.51 ile kendi dünya rekorunu geliştirip ilk bireysel altınını almıştır bu turnuvada.
 • yüzme tarihine geçecek efsanevi bir 100 metre kelebek finaline ev sahipliği yapmış şampiyona.

  inanılmaz bir son 25 metre yüzüldü.. yarım boy - tam boy arası geride olan michael phelps ok gibi fırladı geldi ve milorad cavic'i geride bıraktı. insanı yerinden hoplatıp son 4-5 kulacını ayakta izlettirdiler..
 • bayanlar 400 metre serbestte 3.59.15'lik derecesiyle italyan yüzücü federica pellegrini'nin altın madalyayı dünya rekoruyla kazandığı turnuva.

  3.59.15'in dünya rekoru olmasının dışında şöyle bir özelliği var ki bayanlar 400 metrede ilk kez bir sporcu 4 dakikanın altına iniyor.. 53 sene evvel bu kategoride bir bayan 5 dakikanın altına inmiş ve insanlar şaşırmış deliye dönmüş nasıl olur diye.. 53 yıl ve tam 1 dakikalık gelişme..

  ayrıca 1970'lerin başında bu kategoride erkeklerde 4 dakikanın altına ilk kez inilmişti, bir bayanın bir erkeğin derecesine erişmesi için tam 35 yıl geçmiş oldu yani..
 • hotbird uydusunda rai sport plus kanalından şifresiz bir şekilde, canlı takip edilebilir. yayın italyanca bir sunumla gerçekleşiyor ama diğer her şey (tablolar, sonuçlar, sıralamalar vs) ingilizce pek tabi..
 • sürekli olarak yeni dünya rekorları kırılan turnuva.
  michael phelps dünya rekoru kırmaya devam etmektedir. 100 metre kelebek finalinde son 20yi nasıl geçtiğini kendi bile anlamamıştır.
 • pekin olimpiyatları'ndaki efsanevi erkekler 4x100 serbest yarışının rövanşı az sonra yapılacak. abd ve fransa arasındaki rekabet bir rekor getirecek mi göreceğiz. elemelerde en iyi dereceyi brezilya yapmış. heyecanla bekliyoruz.

  edit: abd, fransa'yı yine geçti. son 20 metrede atak yapan 20 yaşındaki nathan adrian takımına altını getirdi. dünya rekoru 1 saniyeyle kaçtı ama şampiyona rekoru geldi. rusya'nın ardından üçüncü olan fransızlar ise yine yarış sonunda şapşal şapşal etrafa bakınmak zorunda kaldılar.
 • havuzda önümüzdeki 20 yılda bir daha kırılamayacak rekorları seyredeceğimiz şampiyona oluyor. bundan sonra yüzmede rekorları bizim çocuklarımız seyreder. tabi bunun en önemli sebebi fina'nın rekorların kırılmasında büyük etkisi olan teknolojik mayoları yasaklaması ama fina geç kaldı ve mayolar roma'da kullanılıyor. büyük ihtimalle fina ilerleyen yıllarda yavaş yavaş bu mayolara izin verecektir
 • 18 temmuz-2 agustos arasinda roma'da duzenlenecektir.
  sutopu, acik deniz yuzme, kule atlama, tramplen atlama ve senkronize yuzme yarismalarini da kapsayan sampiyonanin havuzdaki yuzme yarismalari 26 temmuz-2 agustos tarihleri arasinda yapilacaktir.