şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 26 temmuz - 1 agustos 2010 tarihleri arasinda ispanya'nin barselona $ehrinde duzenlenecek 20. avrupa atletizm $ampiyonasi.
    http://www.bcn2010.org/

    2010 yazi iyi spor yapti yeminle. ayrica: (bkz: 2010 fifa 20 yaş altı kadınlar dünya kupası)
  • sporun ve sporcunun dostu eurosport tarafindan canli yayinlanacaktir.
  • benim bu $ampiyonada, heyecanla bekledigim yari$cilari ufak notlarla buraya yazmak istedim:

    en ba$ta nevin yanıt var: gectigimiz bir ay icinde macaristan ve barcelona'da katildigi 100m engelli yari$larinda 10.74luk derece ile birinci oldu. kendisine ait 10.76lik dereceyi geli$tirdi. bu bran$ta dunya rekoru 10.21 ile yordanka donkova'ya ait.
    eger nevin 12.74luk istikrarinin korursa buyuk bir ihtimalle madalya kazanacak. altin mi, gumu$ mu olacagi rakiplerinin performansina bagli.

    ariane friedrich ve blanka vlasic ceki$mesi: diamond league'de yari$salar da, asil bilendikleri $ehir barselona. iki atletin $ampiyona oncesi aciklamalari birbirlerine iltifatmi$ gibi gorunse de, sadece birbirlerine hirslandiklari cok belli.

    teddy tamgho: 3 adım atlama'nin yeni veliahti. haziran 2010'da yaptigi 17.98 ile heyecan yaratmi$ti. bu atlayi$ ile dunya rekoruna 31 cm yakla$ti. i$te bu $ampiyonada herkes rekora biraz daha yakla$masini bekliyor kendisinden.

    (devami gelecek)
  • yari$ takvimi belli olmu$:

    27 temmuz 2010 salı - sabah

    8:05 20km walk men final
    9:30 hammer men qual. gr. a
    10:00 400m hurdles women round 1
    10:30 shot put women qual. gr. a/b
    10:40 400m men round 1
    11:05 hammer men qual. gr. b
    11:30 800m women round 1
    12:15 1500m men round 1
    12:30 long jump women qual. gr. a/b
    12:45 discus women qual. gr. a
    13:55 discus women qual. gr. b

    27 temmuz 2010 salı - öğleden sonra

    19:05 javelin women qual. gr. a
    19:10 high jump men qual. gr. a/b
    19:15 100m men round 1
    19:35 shot put women final
    20:10 400m women round 1
    20:20 triple jump men qual. gr. a/b
    20:30 javelin women qual.gr. b
    21:05 10000m men final
    21:40 vc1 shot put women
    21:45 vc2 20km walk men

    28 temmuz 2010 çarşamba - sabah

    8:05 20km walk women final
    10:00 dec - 100m men decathlon
    10:10 hammer women qual. gr. a
    10:30 pole vault women qual. gr. a/b
    10:40 100m women round 1
    11:00 dec - long jump men dec gr. a/b
    11:30 3000m sc women round 1
    12:00 hammer women qual. gr. b
    12:10 800m men round
    12:30 dec - shot put men dec gr. a/b
    12:50 400m hurdles men round 1

    28 temmuz 2010 çarşamba - öğleden sonra

    18:00 dec - high jump men dec gr. a/b
    18:20 vc3 20km walk women
    18:30 discus women final
    18:35 400m women semi-final
    19:00 400m men semi-final
    19:25 800m women semi-final
    19:50 100m men semi-final
    20:00 long jump women final
    20:15 400m hurdles women semi-final
    20:25 hammer men final
    20:30 vc4 discus women
    20.40 1500m men semi-final
    21:05 10000m women final
    21:45 100m men final
    21:55 dec - 400m men decathlon
    22:20 vc5 long jump women
    22:25 vc6 10000m men

    29 temmuz 2010 perşembe - sabah

    10:05 dec - 110m hurdles men decathlon
    10:15 pole vault men qual. gr. a/b
    10:45 110m hurdles men round 1
    11:00 dec - discus men dec. gr. a
    11:30 200m men round 1
    12:20 1500m women round 1
    12:30 triple jump women qual. gr. a/b
    12:30 dec - discus men dec gr. b
    14:15 dec - pole vault men dec gr. a/b

    29 temmuz 2010 perşembe - öğleden sonra

    17:30 dec - javelin men dec gr. a
    18:30 high jump men final
    18:40 vc7 hammer men
    18:45 5000m men round 1
    19:00 vc8 10000m women
    19:00 dec - javelin men dec gr. b
    19:30 40m hurdles men semifinal
    19:40 triple jump men final
    19:55 200m men semi-final
    20:20 100m women semi-final
    20:40 javelin women final
    20:50 800m men semi-final
    21:10 dec - 1500m men decathlon
    21:45 100m women final
    21:55 vc9 100m men
    22:00 vc10 high jump men

    30 temmuz 2010 cuma - sabah

    7:35 50km walk men final
    9:10 5000m women round 1
    10:00 100m hurdles women round 1 (nevin yanıt yarışacak)
    10:05 high jump women qual. gr. a/b
    10:20 javelin men qual. gr. a
    11:00 hep - 100m hurdles women heptathlon
    11:30 shot put men qual. gr. a/b
    11:40 3000m sc men round 1
    12:00 javelin men qual. gr. b
    12:05 hep - high jump women hep. gr. a/b
    12:20 200m women round 1

    30 temmuz 2010 cuma - öğleden sonra

    18:15 vc11 javelin women
    18:20 vc12 triple jump men
    18:30 pole vault women final
    18:35 110m hurdles men semi-final
    18:35 long jump men qual. gr. a/b
    18:45 hep - shot put women hep. gr. a/b
    18:50 vc13 50km walk men
    18:55 vc14 decathlon men
    19:00 200m women semi-final
    19:25 200m men final
    19:35 400m women final
    19:50 110m hurdles men final
    20:00 1500m women semi-final
    20:20 hammer women final
    20:25 3000m sc women final
    20:45 vc15 100m women
    20:55 hep - 200m women heptathlon
    21:25 400m men final
    21:40 400m hurdles women final
    21:50 800m women final
    22:00 1500m men final
    22:10 vc16 200m men
    22:15 vc17 400m women
    22:20 vc18 110m hurdles men
    22:25 vc19 3000m sc women

    31 temmuz 2010 cumartesi - sabah

    10:05 marathon women final
    10:10 discus men qual. gr. a
    10:15 4x100m men round 1
    10:45 4x100m women round 1
    11:15 hep - long jump women qual. gr. a/b
    11:20 4x400m men round 1
    11:40 discus men qual. gr. b
    11:50 4x400m women round 1

    31 temmuz 2010 cumartesi - öğleden sonra

    16:15 hep - javelin women hep gr. a
    17:45 vc20a marathon women
    17:50 vc20b marathon teams women
    18:00 hep - javelin women hep gr. b
    18:00 pole vault men final
    18:10 vc21 hammer women
    18:15 vc22 pole vault women
    18:30 shot put men final
    18:35 vc23 400m hurdles women
    18:40 vc24 400m men
    19:05 100m hurdles women semi-final (nevin yanıt yarışacak)
    19:10 triple jump women final
    19:20 vc25 800m women
    19:25 vc26 1500m men
    19:35 800m men final
    19:50 200m women final
    20:05 javelin men final
    20:10 400m hurdles men final
    20:25 100m hurdles women final (nevin yanıt kazanacak)
    20:45 hep - 800m women heptatlon
    21:20 5000m men final
    21:45 vc27 200m women
    21:50 vc28 400m hurdles men
    21:55 vc29 triple jump women
    22:00 vc30 800m men

    1 ağustos 2010 pazar - sabah

    10:05 marathon men final

    1 ağustos 2010 pazar - öğleden sonra

    19:00 vc31 javelin men
    19:05 vc32a marathon men
    19:10 vc32b marathon teams men
    19:20 vc33 pole vault men
    19:30 high jump women final
    19:35 4x100m men final
    19:45 discus men final
    19:50 4x100m women final
    19:55 vc34 shot put men
    20:00 vc35 5000m men
    20:10 long jump men final
    20:15 3000m sc men final
    20:25 vc36 heptathlon women
    20:30 vc37 100m hurdles women (nevin yanıt altın madalyasını alacak)
    20:40 5000m women final
    21:00 vc38 4x100m men
    21:05 vc39 4x100m women
    21:15 1500m women final
    21:25 vc40 3000m sc men
    21:30 vc41 5000m women
    21:40 4x400m women final
    21:47 vc42 1500m women
    21:55 4x400m men final
    22:05 vc43 discus men
    22:10 vc44 high jump women
    22:15 vc45 long jump men
    22:20 closing ceremony (including 4x400m men and women vc)

    vc: victory ceremony (madalya töreni)
  • yelena isinbayeva katılmayacaktır. ne anladım ben bu şampiyonadan?
  • bu $ampiyonaya katilacak turkiye milli takim kafilesinde yer alan atletler ve katilacaklari yari$lar:

    elvan abeylegesse 5000 m - 10.000 m
    almitu bekele degfa 5000 m
    nevin yanit 100 m engelli
    asli çakir alptekin 1500 m
    meryem erdoğan 5000 m -10.000 m
    sultan haydar 1500 m
    binnaz uslu 1500 m – 3000 m engelli
    burcu ayhan yüksek atlama
    meliz redif 400 m- 200 m – 4x 400 m
    özge gürler 400 m engelli - 4x400 m
    birsen engin 400 m engelli - 4x400 m
    pinar saka 400 m-4x400 m
    halil akkaş 5000 m
    mert girmalegese 5000 m
    kemal koyuncu 5000 m / 10.000 m
    tuncay örs 400 m engelli
    izzet safer 100 m – 200 m- 4x100 m
    mustafa delioğlu 4x100 m
    hakan karacaoğlu 4x100 m
    sezayi özkaya 4x100 m

    kaynak: turkiye atletizm federasyonu
  • caner eler'in "fransa bisiklet turu bitti, artik avrupa atletizm $ampiyonasina isindiriyorum kendimi." diyerek mujdeledigi atletizm $enligi. 1 gun kaldi. ayrica trt neden yayinlamiyor merak ediyorum, her zaman verirlerdi bu tur uluslararasi atletizm organizasyonlarini.

    edit:

    -ozzymanborn- (#19807380) veriyormuş yine trt3'de ama bu sene istanbul cup'u aldılar ya bant verecekler istanbul cup'da gün bitimlerinin ardından. sanırsam türk sporcuların yarışlarını trt haber'den vereceklermiş...
  • özge gürler 400 m engelli
    birsen engin 400 m engelli
    kadınlar mücadelelerinde ilk turda şampiyonaya veda etmişlerdir... bayrak takımında mücadelelerine devam edeceklerdir...

    ilk altın madalyayı erkekler 20km yürüyüş dalında stanislav yemelyanov 1:20:10'luk derecesiyle kazanmıştır...
    gümüş madalya italyan schwazer bronz madalya portekiz'den vieira'ya gitmiştir...
  • büyük britanyalı mo farah somali asıllı 10bin erkekler sporcusu ve nadzeya ostapchuk gülle atma kadınlar sporcusu günün kalan 2 altın madalyasını aldılar.
    kemal koyuncu 10000m erkeklerde yarışı bitirdi ve 26 atlet arasında 22. oldu...
  • kotu bir maskotu olan organizasyon. adi da barni oluyor.