• turkiye basketbol federasyonunun adaylık icin başvurusunu yaptıgı, turkiye ile beraber rusya, fransa, italya, sırbistan karadag, porto riko ve yeni zelanda-avusturalya'nın aday olacagi $ampiyona.

  kazanan ülke 2005 kasım ayında acıklanacak.
 • 31 yaşında olacak 79 kuşağı ** ile 23 yaşında olacak 87 kuşağının **** birleşip voltranı oluşturacabileceği ve bizim muhtemelen iddialı olacağımız bir şampiyona.
 • 2001 avrupa basketbol şampiyonası'nda kendi ülkemizde yaşadığmız mutluluğun çok daha büyüğüne yine kendi evimizde ulaşmamızın kuvvetle muhtemel olduğu şampiyonadır.
 • umuyoruz turkiye'de yapildigi takdirde tribun ve tv'lerde medyatik suratlar ve "ay bukentay ucluk attik eyoo" diyen tipler yerine abdi ipekciyi inleten gercek basketbol seyircisini gorecegimiz, populist sloganlarin yerine saf basketbolun on plana cikacagi bir turnuva olacaktir
 • ulkedeki 85-86-87'li jenerasyonlarini dusunerek fazlasiyla iyi bir kadro olacigimizi dusundurten turnuva..
 • hangi ülkenin düzenleyeceğinin belirleneceği karara (nasıl bir tamlama bu!) çok kısa bir süre kala -kasım ortalarında- sırbıstan-karadağ'ın adaylık teklifini değiştirdiği şampiyona. yeni teklifte sırbıstan'ın yanı sıra hırvatistan, bosna-hersek ve slovenya da bulunuyor. böylece beklenen karar ve sonuçları iyice ilginç olacak gibi görünüyor. çünkü neredeyse 3 aday da aynı duruma geliyor; ama belki de bu değişiklik en çok fransa'ya yaramıştır. bekleyip görelim.
  (bkz: hayırlısı olsun)
 • oylama sonucu turkiye'de yapılacak olan $ampiyona !!
 • aday olan ülkelerden sırbıistan karadag'ın ilk turda elenmesiyle ikinci turda fransa ile kapışan türkiye'nin fransa'nın aldıgı 9 oya karşılık 10 oy alarak gerçekleştirmeyi hakettiği turnuva.
 • evsahibinin belirleneceği oylamanın ilk turunda fransa 8, türkiye 7, sırbistan karadağ ise 4 oy almıştır... ikinci tur oylamasındaki 10-9'luk üstünlüğümüz sayesinde kıl payı da olsa evsahibi olmuş olduk... ayrıca turgay demirelin muhaliflerine karşı kazandığı bir zafer olarak da değerlendirilebilir bu, tabii federasyon başkanlığına tekrar adaylığını koyarsa ve bu başarının artısı kamuoyunda oluşmuş olan eksilerini kapatabilirse...
 • bu gune kadar turkiye'de yapilmis/yapilacak olan en buyuk organizasyondur. avrupa sampiyonasinda salonlara seyirci ceken, pek bir falso yapmadan turnuvayi bitiren basketbol federasyonu bu turnuvanin da altindan kalkabilir.

  ayrica umarim ki bu turnuva sebebiyle ulkemizde salonlar artar, basketbol seyircisi canlanir, maclar artik 200-300 kisiye degil, 3000-4000 kisiye oynanir, besiktas ve fenerbahce'nin performanslari diger takimlara da yansir ve cekismeli ve yildizlarla dolu bir ligimiz olur.
hesabın var mı? giriş yap