şükela:  tümü | bugün
  • kime yıkılacaktı acaba pardon? adamlar askeri lise sınav soruları, kpss soruları , öss soruları, polislik sınavı soruları olmak üzere neredeyse ülkede yapılan bütün sınavların sorularını müritlerine sızdırmışlar ales sorularını niye sızdırmasınlar? hem darbeden yargılanacaklar hem de öbür tarafta kul hakkı yemekten yargılanacaklar bunların iki dünyada da yatacak yeri yok.

edit : basligi acan troll yazdiklarini silip kacmis.
  • bana mı yıkılsaydı amk?

sene 2008. fakültede hocamı ziyarete gittim. merdivenlerde benim bir alt dönemimden bir çocukla karşılaştım. malum cemaate mensup olduğunu biliyorum. kpds henüz açıklanmıştı. kaç aldığımı sordu ben de dedim şunu aldım. tabiî karşı soruyu sordum ve bana 100 aldığını söyledi. şaşkınlığım somatik olarak belli oldu yani, şöyle bir sendeledim. caktirmadim ama vay be sevindim gibisinden. hani adamı bilmesem helal olsun çocukta kafa var derim. ingilizce'nin i'sini bilmezdi. ayrıca hayatımda kpds'den ilk defa 100 alan biriyle karşılaşmıştım. neyse yukarı çıktım hocamın odasına girdim, içeri girer girmez selamımı vermeye bile musaade etmeden "şu çocuk vardı ya, kpds'den 100 almış!" dedi. "evet kapıda karşılaştım, hocam, konuştuk, ben de şaşırdım" dedim. adam bana "o kazma alamaz ya 100 falan!" demişti. aynı şahıs 4 sene sonra okutmanlık başvurusunda gordugum üzere ales'ten 96 almıştı. lan demek ki çocuğu yanlış tanımışız, demek ki yapıyor helal olsun dediğimi hatırlıyorum. soruların servis edildiğini öğrendik tabii biz de çok sonra. böyle sistemin amk ben he mi. o yavsak ve onun gibileri yıllarca kadro gasp ettiler üniversitelerde. beter olsunlar amk. diyeceğim budur hakim bey.

edit: imlâ