şükela:  tümü | bugün
 • perşembenin gelişi çarşambadan bellidir atasözünün ışığında hakkında öngörüde bulunulabilecek rapordur. parçaları birleştirmek yeterli.
  yakın zamanda yapılan açıklamalar ve haberler şöyle .

  1 - 58. madde değişmezse türk sporu batar : http://fanatik.ekolay.net/…e_3_detail_34_247649.htm

  2 - küme düşmenin kalkması için 8 oy yeter:http://www.cnnturk.com/…y.yeter/640598.0/index.html

  3 - kanaatler değişebilir : http://fanatik.ekolay.net/…r_3_detail_27_247667.htm

  4 - bazı basın-yayın organlarında, türkiye futbol federasyonu etik kurulu raporu'ndan alıntılar olduğu iddia olunan bir takım ifadeler yer almış; kulübümüz, bu ifadelerle 'yegâne suçlu' ilan edilmeye çalışılmıştır : http://fenerbahce.org/…08/detay.asp?contentid=27140

  şimdi yukarıda 4 farklı haber var.

  - ilkinde nihat özdemir "bu sadece fenerbahçe'nin sorunu değil ki" derken diğer takımların da işin içinde olduğunu iddia ediyor.onları kurtarmaya çalışıyor(!)
  - ikincisinde 8 oy yeterli diyor. fenerbahçeli üyelerin oyları küme düşmenin kaldırılmasına yetmiyor. başka takımlara özellikle beşiktaşa ihtiyacı var.
  - üçüncüsü ısrarla farklı ağızlardan kanaatler değişebilir iması yapılıyor. bu aslında değişeceğinin habercisi.
  - dördüncüsü belki de en önemlisi fenerbahçe açıklamasında yanyana gelen iki kelime olan 'yegâne suçlu' ifadesi. artık fenerbahçe suçlu olmanın ötesinde yegane suçlu olmamanın peşinde.

  2. rapor çıktığında büyük ihtimalle beşiktaş,ts ve bir kaç takımın daha raporun içinde olduğunu göreceğiz.ve küme düşme kalkacak .ben 21 aralık tarihi itibari ile yazmış olayım.
 • ksin yedikleri hurmalar yazin bir taraflarini tirmalamaya baslayinca, türk futbolu batmasin aman diye feryat figana baslayanlarin -ki bu da fenerbahce'nin suclu oldugunun itirafidir- son cirpinislari. türk futbolunun icine ederken, futbolculari tehdit ederken, sike saibe ile mac sonuclarini manipüle ederken batmiyor bu türk futbolu da, suc isleyenlere cezalarini verince mi batacak? isterse bank asya ile süper lig yer degissin ne farkeder? siz önce birakin türk futbolunun yakasini, yeni bir düzen mi kurulsun ne olursa olsun, her takima adaletli davranilsin, futbolun mafya ve siyaset ile iliskisi tamamen bitirilsin bakin 10 senede su anki yerimizden kat kat ilerde olmayacak miyiz.

  benim de düsünceme göre bir cok takimin haksiz bir bicimde icinde yer alacagi bir rapor olacaktir bu. ve bu rapordaki tüm takimlara gözdagi verilerek küme düsme cezasinin kaldirilmasina destek vermelerini saglayacaklar.
 • bunu bilmem ama 3.sü taş ve sopalarla yazılacaktır.

  unutmayın her şeyin 3.sü taş ve sopalarla yapılır ve "2."yi gören her sözlük yazarı bu kuralı bilir.
 • hakkında sadri şener açıklama yapmış.

  "bir gazetecinin bu yöndeki sorusu üzerine oldukça manidar ifadeler kullanan başkan şener, “yeni dosyalarda bir delil yok ki; konuşmalar ve bu konuşmalara mahkemenin izin vermesi var. fakat derlerse ki, ‘etik kurulu raporunu biraz değiştir’, ona bir şey diyemem tabii ki” diye görüş bildirdi."

  http://fanatik.ekolay.net/…m_3_detail_35_247730.htm
 • tahir kum'un yaptığı yalan haberleri ibrahim setenin çetesi'nin(gazetesinin) tapelerde geçen konuşmalarını ercan saatçi gibi hatır için fayda sağlamak amacıyla haber yaptığı kayıtlarda geçen ama örgüt üyesi olmadıkları ya da yeterli delilin olmaması nedeniyle bugün yargılanmadıkları düşünülürse ki o gazeteci listesi kabarıktır!

  işte böylesi medya çalışanları, medya patronları varsa bugün örgüt kurmaktan şike yapmaktan yargılanan mafya yönetici şike 3'lüsüne medya ayağını oluşturdukları net bir şekilde ortada olan adamların baskısı ve uydurma haberleri ile diğer takımların da içine çekilmeye çalışılması rahatlıkla anlaşılabilir.

  58. maddenin değişmesi için baskı oluşturulmaya çalışıldığı net bir şekilde her gecen gün haberlerden anlaşılmaktadır ve bu maddenin değişmesine karşı çıkan kulüpler hakkında bu örgüt yardakçısı, ısmarlama haber yapanların yalan haberleri her gün birer birer servis etmektedir.

  en güzel örneklerini de milliyet.com.tr'den takip edebilirsiniz artık kimse o başarılı ısmarlama yalan haberler yapan arkadaş çok merak ediyorum yarın acaba ne yazacak ve yalanlanmayı bekleyecek ilgiyle izliyorum! bir yandan da gülerek bir yandan da sıvazladığından şüphem yok.

  58. maddenin değişmemesini isteyen 4 5 takım var bunlardan en güçlü olanları galatasaray ve trabzonspor gerisini ciddiye dahi almadıkları gibi eğer karşıysanız biz bu etik kurulu raporunu yeniden yazdırır bir şekilde adınızı da oraya yazdırırız demektedirler zaten nihat özdemir bunun müjdesini galatasaray bizden yardım isteyecek gibi bir cümle kurarak yakın bir zaman vermiştir.

  bu etik kurulu raporunu 2. defa yazılması artık inandırıcılığını o kurulun güvenilirliğini sarsacaktır kabul görecek bir neden öne sürmeden onu yeniden yazacak federasyon gider gitmek için de zaten geç kalmıştır.

  2. defa yazmaya kadar verdikleri zaman bence dizi yazarlarıyla bir araya gelmeliler yaratıcılık konusunda destek almalılar sonra lig sonuna kadar her hafta yazsınlar yenisini yazsınlar okuyalım izleyelim türk futbolunun amına koyanlarda haber yapsınlar inanalım!

  edit: imla
 • aslında yeni gelecek bir etik kurul raporu üzerine çok da konuşmaya lüzum yokmuş. daha 8 gün önce kesinlikle 58. madde değişmeyecek diyen tff başkanı bugün başbakanla görüştükten sonra küme düşme kalkmalı açıklaması yapıyor, spor bakanı küme düşme kalkmalı açıklaması yapıyor, kulüpler birliği küme düşme kalkmalı açıklaması yapıyor, fenerbahçe başkan vekili küme düşme kalkmalı açıklaması yapıyorken başka bir etik kurul raporuna ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum. eğer benim elimde olsa bu madde değiştirildiği anda tuttuğum takım olan galatasaray'ı 3 maç üst üste maça çıkarmayıp düşmesini sağlardım. evet çok fazla ekonomik kaybımız olurdu ama ileride türk futbolu öldükten sonra başarılara ek olarak, onurlu duruş bakımından torunlarımıza anlatacak daha çok şeyimiz olurdu.

  (bkz: #26747910)
 • (bkz: #28083133)
 • ikinci değil, üçüncü rapordur. zira, ilk hazırlanan ve iddia edilen ihlallerin gerçekleştiğine dair yeterli delil ve belgenin bulunmadığını belirten rapor, bir yerlerden gelen baskılar üzerine değiştirilmiş ve bir kısmı basına yansıyan halini almıştır.

  ayrıca, basına yansıyan raporun, şüpheli kişi ve kulüplerden tek kelime savunma alınmadan hazırlandığını cümle alem biliyor, savunmalar alındıktan sonra raporun değişmesinden doğal ne olabilir?

  edit: imlâ
 • ne kadar doğru bilmiyorum ama, tff başkanlık makamına sunulması yakınmış.

  --- spoiler ---

  ve tarihi an geldi!
  son iki gününü maslak sheraton oteli ile tff’nin istinye’deki merkezinde geçiren etik kurulu nihayet raporunu bitirdi. kurul en geç perşembe sabah şike konusundaki ilk resmi raporunu başkanlık makamına sunacak.

  sporx özel –

  ... ve türkiye futbol federasyonu etik kurulu, yaklaşık 9 aydır incelediği şike davası konusundaki son nihai raporunu tamamladı... daha önce savcılıktan alınan 27 klasörle ilgili ilk mütalasını veren ancak gizlilikden dolayı savunma alamayan etik kurulu, iddianamenin mahkeme tarafından kabulunun ardından incelediği ek 70 klasör ve aldığı savunmaların ardından beklenen mütalasını hazırladı.

  tff'nin bu tarihi raporun yazılmasıyla ilgili olarak beş kişiden oluyan etik kurulu'nu iki gün öncesinden maslak sheraton otel'de kampa alması dikkat çekti. son 48 saatini maslak – istinye hattında adeta gece gündüz çalışarak geçiren etik kurulu bugün federasyon binasındaki odalarına kapanarak raporunu yazdı. son rutüşları yapılan raporun akşam saatlerinde veya en geç sabah tff başkanlık makamına verileceği öğrenildi. raporu ilk olarak tff icra kurulu görecek ve ardından etik kurulu'nun raporu cuma günü tff yönetim kuruluna sunulacak. etik kurulu'nun hazırladığı bu son raporda ilgili 8 kulüple ilgili disiplin yargılaması yapılmasına gerektirecek somut bilgi ve belgelere ulaşılmadığı yönünde bir kanaat oluştuğu yönünde ifadeler yer aldığı iddia edildi. tff yönetim kurulunun da etik kurulu'nun raporu doğrultusunda kulüplerin pfdk'ya sevkedilmemesi yönünde bir karar vereceği öğrenildi.

  özel haber – tahir kum

  http://www.sporx.com/…tarihi-an-geldisxhbq277510sxq

  --- spoiler ---

  dava ile ilgisi kalmadığı halde birden bire aktive olan "özel yetkili" abilerin amacı daha net görülmekte, şu an.
 • yazımının tamamlandığı fakat siyasi baskılar nedeniyle açıklanmadığı iddia edilen rapordur.

  zira, söz konusu rapora göre fenerbahçe'nin geçen sezon oynadığı maçlara ilişkin iddialar incelenmiş ve hakem ile gözlemci raporları ve şüpheli kişilerin savunmalarından sonra, sahaya yansıyan anormal bir durum (şike, teşvik vs.) olmadığına kanaat getirilmiştir.

  ayrıca, trabzonspor kulübü tarafından, ligin son haftasında oynanan sivasspor-fenerbahçe maçı öncesi evsahibi takıma teşvik primi gönderildiği sivasspor başkanı tarafından itiraf edilmiş, söz konusu raporda teşvik ve şike ile ilgili tek olayın bu olduğu yönünde kanaat bildirilmiştir. raporun içeriğini öğrenen sadri şener'in siyasiler üzerinde baskı kurarak raporu değiştirtmeye çalıştığı da sızan haberler arasında.