şükela:  tümü | bugün
  • formula 1'in 2012 sezonunda avrupa kıtasındaki ilk, takvimdeki ise 5 yarışıdır. sıralama turları 12 mayıs cumartesi günü saat:15.00 yarış ise 13 mayıs pazar saat:15.00'de gerçekleştirilecektir.
  • diğer yarışlarda olduğu gibi genel olarak lastiklerin konuşulduğu, konuşulacağı bir yarış haftası daha.
    bugün sıralamaların 3. bölümünde kaç araç piste çıkmayacak?
  • formula 1 hayranı 343. kd'lerin kaçıracağı son yarış.
    hea ben asya turunu kaçırdım mı? hayır.

(bkz: ay lav yu internet)
  • şampiyonanın avrupa'ya dönmesiyle işini bilir takipçiler yarışları izlemek için torrent'ten sopcast'e dönüş yapmalarını muştulayan yarış...
  • sıralama turlarında q2'de

- mark webber
    - jenson button
    - felipe massa

elenmiştir. ama bir geçen yarışta q3'e kalamayan kimi raikkönen'in yarış sonunda 2. olduğu düşünülürse bu pilotlardan en azından birinin ilk 5'e girmesi muhtemeldir; zira yarış (lastik) stratejileri daha esnek olacaktır...
  • sebastian vettel ve michael schumacher'in q3'te zaman turunu bile tamamlamadığı sıralamalara sahne olmuştur. adamlar resmen sıralama turlarında lastik tasarrufu yapıyorlar! bitmiş lan bu spor...
  • massa ve alonso arasındaki farktan dolayı ferrari'nin ilerleme kaydedip kaydetmediğini anlayamadığımız sıralama turları seanslarına sahne olmuş yarış. massayı adamdan saymazsak ferrari iyi yolda diyebiliriz galiba. yarın yarışta daha net olarak anlaşılır diye tahmin ediyorum. birisi q2nin en yavaşı yani, eski takımları ancak geçebilmişken sıralamada, diğer pilot nerdeyse pol pozisyonu alıyordu. oha.
  • formula 1'de son 10 yıldır başarılı olmak için gereken şeylerden biri lastikleri anlamak ama özellikle son iki yıldır neredeyse tek önemli şey lastikleri anlamak oldu. teknik çalışma grupları, takımlar, fia ve gollum bozması bernie uzun zamandır tükürdüğünü yalamakta direndikleri için saçmasapan yarışlar izlemeye devam edeceğiz. problem masraflarsa, şimdiki kısıtlamalarla 1997 kurallarına dön, saçmasapan tilke pistlerini takvimden çıkar bak bakalım o zaman yarışları "heyecanlı" hale getirmek için gerizekalıca kurallara gerek kalıyor mu.

öte yandan formula 1 değişti ve iyice saçmaladı dedim ama mclaren hala aynı! tam ilk sırayı aldık diye sevinirken kenara çekmiş bir gri otomobil görebiliyorsunuz. rtl sağolsun martin whitmarsh ile röportaj yapmalarına rağmen üzerine almanca çeviriyi bastıklarından sorunun ne olduğunu duyamadım. umarım ciddi bir şey değildir.
  • massanın artık bu yarış sonrası bavulunu toplayacağı yarış olacaktır. sıralamadan sonra kameralar kendisine odaklandı ve bakışlarından "aha şimdi sıçtık" anlamı cıkardım. büyük ihtimal alonsonun takım arkadası sergio perez olacaktır.
  • hamilton'ın arabada yeterli benzini bulunmadığı için pol pozisyonundan başlayamayacağı yarış.
    mclaren beni neden üzüyorsun?