şükela:  tümü | bugün
 • bir aksilik cıkmassa 2012'de canlanacak organizasyondur.
 • kesinleşmiş organizasyondur
 • londra'nın büyük bir süpriz yaparak paris'in elinden kaptığı olimpiyat oyunları. üzdü bizi seçiciler.. *
 • an itibarıyla trafalgar square'de kutlamalara başlanmıştır.
 • an itibari ile londra uzerinde jetlerle havaya ingiliz bayragi renkleri birakmaktadir. ancak jetler maalesef dumduz gittiginden bu renkler daha cok fransiz bayragini olusturmaktadir. nerede bizim turk yildizlari. alimallah carpismak pahasina yaparlardi o carpilari...
 • londra'daki kimsenin umrunda olmayan olimpiyatlardır..zaten yapılan kamuoyu araştırmalarında halkın desteğinin en düşük olduğu şehirdi londra..olimpiyatı destekleyen stickerlar sadece kamuya ait alanlarda mevcut hali hazırda.biraz da tvlerin goygoyu vardı bugüne kadar..görünen o ki londralılar zaten aksayan bir sürü hizmetin bir de bu olimpiyat ayağına iyice karmaşıklaşmasından ve normal hayatlarının aksamasından korkuyorlar..canavar gibi işleyen tube'daki üçer beşer dakikalık gecikmeleri akşam haberlerinde eleştiren londra'lılar pek de meraklı değiller bu olaya..olimpiyatlar için şehrin doğuya doğru genişletilmesi düşünülüyor..zaten alan düzenleme çalışmaları çoktan başlamış..

  iblis tony blair aralarında david beckham, bobby charlton, linford christie vs vs bir sürü sporcuyla birlikte günler öncesinde singapur'a gidip lobi faaliyetleri yaparak aldı kanaatimce olimpiyatları..zaten mejesteleri chirac ile araları limoni bu aralar ab'deki tarım yardımları vs konularında..bu şekilde güzel bir ayar vermiş oldu kendisine..
 • son olimpiyatlar olması muhtemeldir.
  (bkz: 21 aralik 2012)
  (bkz: marduk gelecek hepimizi sikecek)
 • bu secimde oylama stratejileri en onemli rolu oynamistir, oylama disinda objektif olarak bakildiginda sirf kriterlere bakip secilecek olan sehirler madrid ve paris oldugunu soyleyebiliriz, ancak olimpiyatlarin politik tarafi ve ayrica oyunlarin 1992'de barcelona'da yapilmis olmasinin madrid'in sansini azalttigi biliniyordu.. paris'i en guclu aday yapan da kriterlere uyumda diger sehirlerin acik ara onunde olmasi ve de daha once oyunlara hic evsahipligi yapmamis olmasiydi, fransa'nin politik olarak gucunu de gozardi etmemek gerek..

  paris ve londra arasindaki rasyonel farki ioc'nin verdigi secim oncesi puanlamada gormek mumkun (gamesbids.com).. - hatta verilen puanlamada madrid'in de londra'nin oldukca onunde oldugu gorulebilir.. londra'nin secilmesinin temel nedeni direk olarak oylama stratejileriyle ilgilidir.. ilk turda elenen new york'un oylarinin onemli cogunlugunun londra'ya gitmesi ve de diger sehirlere giden oylarin da bir bolumunun paris'in oyunlari aldik havasina fazlasiyla girmesinden dolayi olimpiyat komitesinde ayri bir antipati olusmasiyla bu oylari alamamis olmasidir..

  iki kendini begenmis ulke ve sehrin kapismasinda iddali olanin burnu iyice kalktigi icin secimleri kaybetmistir.. kazanan iddali olmayan olmustur..
1190 entry daha

hesabın var mı? giriş yap