*

şükela:  tümü | bugün
 • yunanistan'ın volos kentinde yapılacaktır.
 • yunanistan'dan alınmıştır. kriz nedeniyle yunanistan'ın gerekli hazırlıkları yapamadığı ve belirtilen tarihlerde tesislerin yetişemeyeceği yargısına varılması nedenler arasında.

  oyunlara ev sahibi olmaya aday olan mersin bu konuyu yakından takip etmekte, nitekim mersin'e verilebilir bu büyük organizasyon. mersin dışında izmir de tesisleriyle bu organizasyona hazır olduğunu açıkladı. 23 şubattaki toplantı da karar verilip açıklanacakmış.

  http://www.cijm.org.gr/…me/171-communique-de-presse

  http://in.reuters.com/…/28/idinindia-54488620110128
 • yarın oyunların volos yerine nerede yapılacağı karara bağlanacak.. bizim dış işleri ve oyunlar komitesinin iyi çalışarak ayağımıza gelen bu fırsatı iyi kullanması lazım.. başbakanı cumhurbaşkanı bile elini taşın altına koyup bu organizasyonun mersine getirmesi gerekiyor. son 24 saat..

  oyunlarda iki aday şehir var şimdi, libyanın trablus kenti ülkedeki olaylar nedeniyle şansını kaybetti. o yüzden ikinci tur oylamaya hiç kalmadan ispanyanın terragona şehri ile mersin yarışacak.. ispanyada ise 2005 yılında yakın bir tarihte akdeniz oyunlarının yapılması bizim şansımızı biraz arttırıyor. ama inşallahla maşallahla olimpiyat düzenlenmiyor.

  ortadoğuda dengelerin değiştiği bir dönemde model ülke diye ilan edilen türkiye'de böyle bir spor olayının yapılması prestij için iyi olacak.. 25-26 branşla büyük olimpiyatlardan sonra en geniş tabanlı organizasyon akdeniz oyunları.. bölgemizde şöyle ağırlığımız, böyle etkinliğimiz var demektense olimpiyatları mersine getirip sonra konuşmak lazım, biz de onu bilelim...
 • mersinde yapılacak oyunlardır.
 • mersin'in bu büyük organizasyonun altından kalkabilmesi için çok az süresi var, umarım güzel şeyler çıkar ortaya.
 • mersin'e hayırlı olmasını dilediğim oyunlar. mutlulukla bir kaç organizasyona katılacağım.
 • olimpiyatları yerinden izleyebileceğim hayaline beni şimdiden hazırlamıştır bu haber. gerçekleşen diğer etkinliklere katılamamış olsam da bir yenisi için kendimi hazırlayabilirim. önümüzdeki hazırlık sürecinin nasıl olacağı merak konusu, bakalım görelim.
 • bir mersinli olarak çok sevindiğim haber. yanlış hatırlamıyorsam eğer, bir kaç yıl önce kuytu, köşe bir yerde mersin'in 2017 akdeniz oyunlarına aday olduğuna dair bir afiş görmüştüm, hiç ümidim yoktu alınacağından ama ya olursa diye sevinmiştim, daha erken oldu. artık, sahilden başka övünecek şeylerimiz de olacak. ayrıca bu yıl bank asya'da liderle 3 puan farkı bulunan mersin idman yurdu'da belki biraz gaza gelir, hırs yapar, seneye de spor toto süper lige çıkar. hiç alakası yok ama olsun, belki bu da olur.

  edit: imla.
 • tarragona ve trablus'u geride bırakan mersin'in ev sahipliği hakkını kazandığı organizsayon.
  haber
 • 2013 yılında mersin'de yapılacak olan akdeniz oyunları'dır. 2009'da üyeliği kabul edilen makedonya'nın da ilk defa katılacağı organizasyondur.