şükela:  tümü | bugün
  • kadınlar 100 metre kelebeğin, sabah seansında yüzücümüz iris rosenberger serisini 1:01.35 ile bitirdi ve 53 yüzücü arasında 33. olarak elendi.
    erkekler 400 metre serbestin sabah seansında yüzücümüz nezir karap serisini 3:57.37 ile bitirdi ve 48 yüzücü arasında 33. olarak elendi.
    erkekler 50 metre kelebeğin sabah seansında yüzücümüz iskender başlakov serisini 24.98 ile bitirdi ve 80 yüzücü arasında 45. olarak elendi.
    erkekler 4x100 serbest bayrağın sabah seansında türkiye serisini 3:20.00 ile bitirdi ve 17 ülke arasında 12. olarak elendi.

    bugün, erkekler ve kadınlar 400 metre serbest, erkekler ve kadınlar 4x100 serbest olmak üzere 4 final yüzülecek.

    erkekler 400 metre finaline kalanlar:

    1. sun yang - çin: 3:44.67
    2. ryan cochrane - kanada: 3:45.74
    3. jordan harrison - avustralya: 3:46.85
    4. kosuke hagino - japoya: 3:46.92
    5. devon myles brown - güney afrika: 3:47.17
    6. hao yun - çin: 3:47.49
    7. connor jaeger - amerika birleşik devletleri: 3:47.83
    8. james guy - büyük britanya: 3:47.86

    favori sun yang.

    kadınlar 400 metre serbestte finale kalanlar:

    1. katie ledecky - amerika birleşik devletleri: 4:03.05
    2. melanie costa - ispanya: 4:04.20
    3. jazmin carlin - büyük britanya: 4:04.85
    4. lauren boyle - yeni zelanda: 4:04.96
    5. kylie palmer - avustralya: 4:05.01
    6. camille muffat- fransa: 4:05.53
    7. boglárka kapás - macaristan: 4:05.61
    8. andreina pinto - venezuela: 4:06.02

    favori camille muffat.

    kadınlar 4x100 finaline kalanlar:

    1. amerika birleşik devletleri - 3:36.22
    2. avustralya - 3:36.46
    3. kanada - 3:38.03
    4. isveç - 3:38.07
    5. rusya - 3:38.32
    6. hollanda - 3:38.41
    7. almanya - 3:39.19
    8. japonya - 3:39.24

    erkekler 4x100 finaline kalanlar:

    1. amerika birleşik devletleri - 3:11.69
    2. rusya - 3:12.43
    3. avustralya - 3:13.04
    4. fransa - 3:14.01
    5. italya - 3:14.13
    6. brezilya - 3:14.41
    7. almanya - 3:14.70
    8. japonya - 3:15.46

    finaller akşam saat 19:00'dan itibaren eurosport'tan seyredilebilir.
  • erkekler 400 metre serbest finalini olimpiyat şampiyonu da olan sun yang ezici bir üstünlük ile kazandı.

    derecesi 3:41.59

    kosuke hagino 3:44.82 ile gümüş, connor jaeger 3:44.85 ile bronz madalyayı aldı.
  • bugün barcelona'da başlayan ve an itibariyle trt spor'dan izlenebilen şampiyona. merak konusu çin'li yüzücüler.
  • kadınlar 200 metre bireyselde finaline kalanlar:

    1. katinka hosszú - macaristan: 2:08.59
    2. ye shiwen - çin: 2:09.12
    3. alicia coutts - avustralya: 2:10.06
    4. sophie allen - büyük britanya: 2:10.23
    5. mireia belmonte garcía - ispanya: 2:10.66
    6. emily seebohm - avustralya: 2:10.70
    7. caitlin leverenz - amerika birleşik devletleri: 2:11.05
    8. zsuzsanna jakabos - macaristan: 2:11.21
  • erkekler 50 metre kelebekte finale kalanlar:

    1. nicolas santos - brezilya: 22.81
    2. cesar cielo filho - brezilya: 22.86
    3. yauhen tsurkin - beyaz rusya: 22.90
    4. frederick bousquet - fransa: 22.93
    5. andii govorov - ukrayna: 22.97
    6. steffen deibler - almanya: 23.02
    7. florent manaudou - fransa: 23.15
    9. eugene godsoe - amerika birleşik devletleri: 23.15
  • 400 metre serbestte çin'li sun yang altın madalyayı 1 saat önce aldığı için kimsesin çocuğunu kesmesine gerek olmayan şampiyona asgafsgafsga.
  • kadınlar 400 metre serbestte finali 1997 doğumlu amerikalı katie ledecky kazandı.

    derece 3:59.82. son metrelerde dünya rekorunun önündeydi ama son 50'de yoruldu ve rekoru kaçırdı. tekstil mayo ile yapılan en iyi dereceyi yaptı.

    ispanyol melanie costa schmid 4:02.47 ile gümüş, avustralyalı lauren boyle 4:03.89 ile bronz madalya kazandı.
  • kadınlar 4x100 serbestte finali amerika inanılmaz bir yarış sonunda kazanmayı başardı. megan romano son 50 metrede öyle bir atak yaptıki, 1 snlik farkı kapatıp yarışı parmak uçları ile kazanmayı başardı.

    alicia coutts gözyaşları içinde kaldı. caner eler'in dediği gibi jason lezak akla geldi.

    missy franklin (53.91), natalie coughlin (53.98), shannon vreeland (53.22) üçlüsü , megan romano (52.60) sayesinde altın madalya kazandı. dereceleri 3:32.31

    avustralya'da cate campbell öyle bir ilk 100 yüzdü ki, amerikalılar 3 güçlü yüzücüye rağmen o farkı kapatamadılar; ama son adam romano işi bitirdi.

    bronz madalya 3:35.77 ile hollanda'ya gitti.

    edit amerikan takımı 3:32.31 ile amerika, avustralya takımı 3:32.43 ile okyanusya rekorunu kırdı.
  • erkekler 4x100 serbestte finali, harika bir finiş ile fransa önde geçmeyi başardı ve altın madalyayı kazandı.

    4 ülke; amerika,rusya, avustralya, fransa harika bir yarış çıkardılar. lochte'li amerika 2., rusya 3 oldu.

    fransa'da jérémy stravius son adam olarak muhteşem bir iş çıkartarak 3 rakibini de alt etmeyi başardı.

    ilk 100'de avusturalya iyi başladı, ikinci 100'de amerika öne geçti, üçüncü 100'de rusya amerika'yı yakaladı ama son 100'de fransa rakiplerine yetişip geçti.

    edit: fransa'nın 3. adamını unutmamak lazım. fabien gilot 46.90 yüzerek en hızlı adam oldu havuzda ve jérémy stravius'a harika bir asist yaptı.
  • erkekler 100 metre kurbağalamada finale kalanlar:

    1. christian sprenger - avustralya: 59.23
    2. cameron van der burgh - güney afrika: 59.78
    2. kevin cordes - amerika birleşik devletleri: 59.78
    4. damir dugonjic - slovenya: 59.80
    5. nicolas fink - amerika birleşik devletleri: 59.84
    5.felipe lima - brezilya: 59.84
    7. fabio scozzoli - italya: 59.90
    8. kosuke kitajima - japonya: 59.92

hesabın var mı? giriş yap