şükela:  tümü | bugün
 • gün içinde pek çok magazin kokan ve gereksiz olayların konuşulduğu memlekette gazetelerin 3.sayfasında belki yer verilecek olaydır.

  eskişehir'de yaşanmıştır. insanlık dramıdır.

  --- spoiler ---

  eskişehir'de daha önce kafeterya ve restoran olarak kullanılan, uzun yıllardır da boş olan bina içerisinde 30-35 yaşlarında bir erkek cesedi bulundu.

  hoşnudiye mahallesi istasyon caddesi yıkılan köprü yanındaki park içerisindeki metruk binaya tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için giren 2 kişi burada dizlerinin üzerine çökmüş bir kişiyi hareketsiz halde görüp durumu polise bildirdi. ihbar üzerine polis ve 112 ekipleri sevk edildi. ekiplerin yaptığı incelemede 30-35 yaşlarındaki kişinin ölmüş olduğu belirlendi.
  --- spoiler ---

  donarak ölen vatandaş

  donarak ölen adamın hazin hikayesi
 • ...bu arada başka bir kanalda...

  ...falanca ünlünün doğumgünü partisinden çıkan falanca üşüyerek taksiye bindi. bu sırada mikrofonlara "ayy çocuklar çok soğuk, allah evsizlere yardımcı olsun" dedi...

  (bkz: 2013 türkiye'si)
 • 80 yılda yapılmayanın yapıldığı çağ atlayan rüyaların ülkesi türkiye' de mi olmuş hadi be
 • vay amk dedirten ve ülkeden soğutan haberdir.

  (bkz: günümüz türkiyesi)
 • kim bilir kaç kişi baktı yüzüne.
  kim bilir kaç defa evsiz olduğu bilindiği halde umursanmadı,
  kaç defa vebalıymış, katilmiş, hırsızmış gibi koşarak uzaklaşıldı yanından.

  ne bir gecede öldü o adam, ne de soğuktan...
 • insanı kendi yaşadığığı ülkeden ve insanından soğuturt.

  ha bu arada bu soğuk kış günlerinde dışarıda üşüyen minnoş kedi köpeklerin sesini facebok tan duyurmaya devam genşler yazık yea.
 • sosyal medyada ha bire "ay ne güzel kar yağıyoo, ay kış çok güzel" diyenlerden gına gelen şu günlerde kış mevsiminin acı yüzünü bir kez daha hatırlatmıştır bizlere.

  tek merak ettiğim şey ise vefat eden kişinin doktorlar caddesinde "hocam 1 lira veya 50 kuruşunuz var mı ?" diye soran sarışın ve sakallı abi olup olmadığı.
 • türk vatandaşı olduğu için türk vatandaşlarınca ölümü daha üzücü bulunan insan.

  devletin, halkın, insanların ayıbıdır. para üzerine kurulan yaşamımızın ve doğal yaşamından uzaklaşarak mekanikleşmiş insanların yol açtığı son noktadır; insanlık dramıdır. bir insan ölmüştür; yokluktan, soğuktan, donarak. mülteci olsaydı da insandı, gavur olsaydı da.

  bağıralım, hesap soralım, başka başka yerlerde ölmek zorunda kalan insanlar adına bir şeyler yapmaya çalışalım. devletler; halkının yaşama hakkını gözetmek zorundadır; ses çıkaralım. mukayese etmeden yapalım bunu. mülteci yaşarken vatandaş ölmek zorunda tepkisi hiç insancıl değil. hiç kimse barınacak yeri olmadığı için ölmemeli. hiçbir insan imkansızlıktan ölmemeli. insanlık ölmemeli.
 • yenilikçi derviş ve ekürisinin cevap vermesi gereken ölümler. türkiye şaha kalktıysa burası nere, hangi ülke ey akpci sempatizanlar?