şükela:  tümü | bugün
 • adaletsiz seçim yardımları (seçim yardımlarının dağılımı), hayvani yüksek baraj, idare-medya-patron baskısı vb. hukuksuzluklarla şu haliyle burjuva demokratik olmaktan dahi uzak seçimler.

  öncelikli talebimiz adaletli bir seçim sistemi olmalı. ancak, her şeye rağmen devrimci çözümü yaratmaktan bir an bile vazgeçmemeli, burjuvazinin oyuncağı meclisi kendi çıkarlarımız için kullanabilmeyi sonuna kadar savunmalıyız.
 • muhtemelen gerçekleşmeyecek seçimlerdir. 2014'te zaten belediye seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçimi var. genel
  seçim 2015'de yapılacaktır.

  iktidar kadar, muhalefetin milletvekillerinin de erken seçime sıcak bakacağını sanmıyorum. türkiye'de zaten genel seçim süresi 2007'de 5 yıldan 4 yıla indi. ortalama bir milletvekili, 4 yıl için seçilmişken 3 yıl görev yapmak istemez. zira, türkiye'de her seçim, mevcut milletvekillerinin ortalama %60'ı değişiyor.
 • barajlı d'hont sistemi ile yine bir işe yaramayacak seçimler. tekrardan merhaba ak parti, yeni meclis döneminiz hayırlı olsun. yine oldu ki chp %45 ile birinci oldu. kulak çınlaması ile haykırışlarınızı duyacağım merak etmeyin. sadece örnekleme. aynı terhane yine devam edecek. adaletsiz sandalye dağılımı en başta. ardından gelen baraj altı oylar.

  demokrasi güzel şey,
  demokrasi çok güzel şey.
  uygulamayı bilene,
  uygulanabilene.
 • yakında açıklanacak erken genel seçimler.

  bu hükümetin 2015'e kadar idare etmesi imkansız.