şükela:  tümü | bugün
 • 12-28 haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak olan ilk avrupa oyunları organizasyonu.

  http://www.sportstv.com.tr/…ri-bakude-duzenlenecek/

  edit: ntv spor tarafından yayınlanacak.
 • bakü'de 12 haziran 2015 'te gerçekleşecek etkinliğin adı.

  organizasyon 2015 yılında azerbaycan'ın başkenti bakü'de gerçekleşecek. 49 ülkeden 6000'in üzerinde sporcunun katılacağı bir etkinlik. bakü 2015 birinci avrupa oyunları’na “200 gün kaldı” etkinliği çerçevesinde katılımcıları büyüleyecek bir görsel şölen hazırlanıyor. görsel şölen ise bakü'nün tarihi simgesi kız kulesi üzerinde gerçekleşecekmiş.

  baku 2015 birinci avrupa oyunları tasarımcısı adam yunisov, şehrin göbeğindeki bu sayaçla oyunlara kalan zamanın herkes tarafından heyecanla takip edilmesini ve spor ruhunu, günlerce öncesinden yaşatmayı hedeflemiş olacak ki; bakü 'nün merkezinde oyunların başlangıç zamanı olan 12 haziran 2015 tarihine kalan süreyi gösteren bir sayaç tasarlamış.

  24 kasım 2014 'te gerçekleşecek bu etkinliği, sosyal medyada “200daystogo “ hashtagi ile takip edebilirsiniz.
 • resmi maskotları "ceylan" ve "nar" olan bakü 2015 avrupa olimpiyat oyunları.

  ceylan ve nar'ın, azerbaycan'ın doğasından ve mirasından ilham alınarak belirlendiği, ülkenin "gururlu tarihi" ve "umut dolu geleceği"ni yansıtıyor.
  ceylan'ın, oyunlar ve azerbaycan'ın zengin kültürel mirası için bir elçi olacağı, nar'ın ise oyunların enerjisini, coşkusunu ve neşesini yansıtacağı düşünülüyor.
 • bütün stadların salonların vs nin ortak özelliği görkemli ihtişamlı olması bakü mimari açıdan zaten katar yolundaydı bu organizasyonla tüy dikmişler.

  resmi sitesi için
 • recep tayyip erdoğan'ın, memleket şu belirsiz dönemdeyken çok lazımmış gibi 12 haziranda açılışına gideceği spor organizasyonu. diktatör aliyev'in bu oyunları almak için saçtığı paralar ve halka çektirdiği zulme karşı çıkan gazeteci ve aktivistleri hapse tıktığı ayyuka çıktı. aliyev de boş durur mu, bunun üzerine kendisi ve yakın çevresindeki usulsüzlüklerin üzerine giden the guardian başta olmak üzere bazı yabancı basının yanında human rights watch ve amnesty international'a azerbaycana giriş yasağı getirdi.
 • an itibariyle türk takımının senkronize yüzme kategorisinde yarıştığı organizasyon. gururlandırıcı.

  74.8333 puanla 11. sırada yer alıyoruz. olsun. yer alabilmek bile çok güzel su perilerimizle. zarafet.

  sonuçlar
 • an itibariyle hafta sonu için güzel müsabakalarda neredeyse yer kalmayan organizasyon. bilet fiyatları 2-3 azn seviyesinde tutulduğundan gişelerin önünde halen kuyruklar var.
  açılış seremonisine biletlerin günler öncesinden tükendiğini hatırlatmakta fayda var.
 • an itibariyle açılış gösterileri yapılan oyunlar