şükela:  tümü | bugün
  • 19-27 eylül tarihleri arasında, amerika birleşik devletlerinin, virginia eyaletinin başkenti richmond şehrinde gerçekleşecek olan 82. dünya yol bisikleti şampiyonası.

    official schedule

    sept. 19, team time trial training, 9 a.m./12 p.m.

    sept. 19, time trial circuit training, 1 p.m./2:30 p.m.

    sept. 20, team time trial (women), 11:30 a.m./12:55 p.m.

    sept. 20, team time trial (men), 1:30 p.m./3:35 p.m.

    sept. 21, individual time trial (jr. women), 10 a.m./11:10 a.m.

    sept. 21, individual time trial (u23 men), 11:30 a.m./3:50 p.m.

    sept. 22, individual time trial (jr. men), 9:30 a.m./1:05 p.m.

    sept. 22, individual time trial (elite women), 1:30 p.m./4:45 p.m.

    sept. 23, individual time trial (elite men), 1 p.m./3:35 p.m.

    sept. 24, road race training, 10 a.m./12 p.m.

    sept. 25, road race (jr. women), 10 a.m./11:50 a.m.

    sept. 25, road race (u23 men), 12:45 p.m./4:50 p.m.

    sept. 26, road race (jr. men), 9 a.m./12:15 p.m.

    sept. 26, road race (elite women), 1 p.m./4:25 p.m.

    sept. 27, road race (elite men), 9 a.m./3:40 p.m.

    http://richmond2015.com/
  • bugünün programı:

    18:30, 38.8 km kadınlar takım zamana karşı
    http://www.pelotonwatch.com/…artlist/women_ttt.html

    20:30, 38.8 km erkekler takım zamana karşı
    world tour teams
    ag2r – la mondiale: christophe riblon, johan vansummeren, gediminas bagdonas, damien gaudin, patrick gretsch, hugo houle

    astana: lars boom, jakob fuglsang, andriy grivko, tanel kangert, alexey lutsenko, luis leon sanchez

    bmc racing team: rohan dennis, stefan küng, daniel oss, taylor phinney, manuel quinziato, silvan dillier

    cannondale-garmin: sebastian langeveld, ramunas navardauskas, kristjan koren, alan marangoni, moreno moser, dylan van baarle

    etixx – quickstep: niki terpstra, tony martin, tom boonen, rigoberto uran, michal kwiatkowski, yves lampaert

    fdj.fr: steve morabito, arnaud démare, alexandre geniez, mathieu ladagnous, johan le bon, jérémy roy

    giant-alpecin: tom dumoulin, nikias arndt, chad haga, tobias ludvigsson, georg preidler, ramon sinkeldam

    ıam cycling: stef clement, matthias brändle, jérôme coppel, reto hollenstein, jarlinson pantano, aleksejs saramotins

    lampre-merida: rui costa, jan polanc, mattia cattaneo, nelson oliveira, luka pibernik, rubén plaza

    lottonl-jumbo: robert gesink, wilco kelderman, maarten tjallingii, tom leezer, jos van emden, sep vanmarcke

    lotto soudal: lars bak, tiesj benoot, tony gallopin, greg henderson, jürgen roelandts, tim wellens

    movistar: andrey amador, jonathan castroviejo, alex dowsett, ıon ızagirre, adriano malori, jasha sütterlin

    orica-greenedge: jens mouris, luke durbridge, michael hepburn, michael matthews, svein tuft, sam bewley

    team katusha: gatis smukulis, ılnur zakarin, sergey lagutin, sergei chernetckii, viacheslav kuznetsov, aleksandr porsev

    team sky: vasil kiryienka, danny pate, luke rowe, salvatore puccio, ıan stannard, elia viviani

    tinkoff-saxo: michael rogers, peter sagan, maciej bodnar, christopher juul-jensen, manuele boaro, michael valgren

    trek factory racing: stijn devolder, marco coledan, fabio felline, markel ırizar, jesse sergent, riccardo zoidl

    other teams

    topsport vlaanderen-baloise: victor campenaerts, pieter jacobs, oliver naesen, stijn steels, arthur vanoverberghe, jelle wallays

    astellas cycling team: cortlan brown, brandon feehery, daniel gardner, max jenkins, jake silverberg, jacob sitler

    champion system-stan’s notubes: charles cassin, drew christopher, andrew clemence, bryan gomez, max korus, george simpson

    jamis-hagens berman: sebastian haedo, daniel alexander, jaramillo diez, stephen leece, carson miller, luis romero amaran, david williams

    jelly belly-maxxis: alexandr braico, gavin mannion, lachlan morton, fred rodriguez, taylor sheldon, nicolae tanovitchii

    hincapie racing team: mac brennan, oscar clark, andza flaksis, tyler magner, toms skujins, dion smith

    lupus racing team: matthieu jeannes, evan murphy, kyle murphy, mike olheiser, mike stone, thomas vaubourzeix

    optum-kelly benefit strategies: ryan anderson, jesse anthony, guillaume boivin, thomas soladay, tom zirbel, scott zwizanski

    unitedhealthcare: carlos alzate, adrian hegyvary, karl menzies, john murphy, kiel reijnen, bradley white

    vino 4ever: stepan astafyev, zhandos bizhigitov, yevgeniy gidich, dmitriy luyanov, alexandre shushemoin, oleg zemlyaov
  • elit kadınlar takım zamana karşıda dünya şampiyonluğu, alena amialiusik, lisa brennauer, karol-ann canuel, barbara guarischi, mieke kroeger ve trixi worrack'tan oluşan velocio - sram takımına gitti. lisa brennauer, karol-ann canuel, trixi worrack, geçen sene altın madalya alan amerikan specialized–lululemon takımındaydılar. takımın ismi velocio-sram olarak değişti. 4. kez yapılan kadın takım zamana karşıyı 4. kez kazanmış oldular.

    lizzie armitstead'lı boels dolmans cycling team'i 6 sn kadar farkla geçmeyi başardılar. şampiyonluk için bekleyen boels dolmans'ta üzüntü büyük oldu.
    https://pbs.twimg.com/…ia/cpxk9bqukaehms-.png:large

    https://www.youtube.com/watch?v=qdd3vgx1dek

    madalya sıralaması
    1 velocio-sram, 47:35.72
    2 boels dolmans cycling team 0:00:06
    3 rabo liv women cycling team 0:00:56
    https://pbs.twimg.com/…ia/cpxn6pvwoaijkrf.png:large

    elit kadınlar takım zamana karşıda genel klasman
    1 velocio-sram 0:47:35
    2 boels dolmans 0:00:06
    3 rabo liv 0:00:56
    4 wiggle honda 0:01:10
    5 twenty 16 p/b sho-air 0:02:04
    6 unitedhealthcare 0:02:51
    7 orica-aıs 0:02:54
    8 btc city ljubıjana 0:03:02

    hotbird uydusu olanlar rai sport 1'den seyredebilir. olmayanlar, uci'ın youtube kanalından canlı izleyebilirler.

    https://www.youtube.com/…l/ucloqth1nppw13lcntqgls-q

    elit erkekler takım zamana karşı 20:30'da başlayacak.
  • elit erkekler takım zamana karşıda dünya şampiyonluğu, geçen sene olduğu gibi bmc racing team'e (rohan dennis, silvan dillier, stefan kueng, daniel oss, taylor phinney, manuel quinziato) gitti. 11.35 sn farkla etixx-quick step'i geride bırakmayı başardı. rohan dennis, silvan dillier, daniel oss, manuel quinziato, geçen sene altın madalya alan kadroda olan isimlerdi. tejay van garderen, vuelta a espana 2015'te köprücük kemiği kırdığından dolayı bu sene takıma katılamadı. amerikalılar, bir amerikan takımının ülkelerinde dünya şampiyonu olmasından mutlu.

    https://pbs.twimg.com/media/cpxx-z8wuaazbp3.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/cpxx7e8weaeaxjn.jpg

    madalya sıralaması
    1 bmc racing team, 0:42:07
    2 etixx quick step, 0:00:11 (tom boonen, michal kwiatkowski, yves lampaert, tony martin,
    niki terpstra, rigoberto uran)
    3 movistar team, 0:00:30 (andrey amador bakkazakova, jonathan castrovıejo nicolas,
    alex dowsett, jon izaguirre insausti, adriano malori, jasha sütterlin)

    genel klasman 1
    genel klasman 2
    1 bmc racing team 0:42:07
    2 etixx-quickstep 0:00:11
    3 movistar team 0:00:30
    4 orica-greenedge 0:00:53
    5 team giant alpecin 0:01:03
    6 lottonl-jumbo 0:01:17
    7 lotto soudal 0:01:26
    8 astana pro team 0:01:37
    9 team sky 0:01:41
    10 trek factory racing 0:01:46

    http://cyclinghub.tv/post?id=1172
  • genç kadınlar 15 km bireysel zamana karşıda dünya şampiyonluğu ve altın madalya amerikalı chloe dygert'a gitti.

    gümüş madalya, geçen senenin beşincisi, amerikalı emma white'a giderken, bronz madalya, geçen sene yine bronz madalya kazanmış olan avustralyalı anna-leeza hull'a gitti.

    https://pbs.twimg.com/…ia/cpcppqaucaa9csg.jpg:large

    geçen senenin şampiyonu avustralyalı macey stewart, bu sene yarışmadı. geçen senenin gümüş madalyalı ismi, danimarkalı pernille mathiesen, 4. oldu.

    genel klasman
    1 chloe dygert (united states of america) 0:20:18
    2 emma white (united states of america) 0:01:06
    3 anna-leeza hull (australia) 0:01:26
    4 pernille mathiesen (denmark) 0:01:30
    5 juliette labous (france) 0:01:36
    6 aafke soet (netherlands) 0:01:41
    7 daria pikulik (poland)
    8 gillian ellsay (canada) 0:01:45
    9 agnieszka skalniak (poland) 0:01:47
    10 emeliah harvie (canada) 0:01:49
    11 yumi kajihara (japan) 0:01:54
    12 camila valbuena (colombia) 0:01:56
    13 natalia studenikina (russian federation) 0:02:02
    14 yara kastelijn (netherlands)
    15 nikola noskova (czech republic) 0:02:03
    16 aline seitz (switzerland) 0:02:05
    17 lisa morzenti (ıtaly) 0:02:07
    18 marion borras (france) 0:02:13
    19 susanne andersen (norway)
    20 ıda jansson (sweden) 0:02:14
    21 kseniia tcymbaliuk (russia)
    22 sofia bertizzolo (ıtaly) 0:02:22
    23 abby-mae parkinson (great britain)
    24 georgia catterick (australia) 0:02:27
    25 frida knutsson (sweden) 0:02:30
    26 ema manikaite (lithuania) 0:02:34
    27 maria eva palm (belgium) 0:02:39
    28 ciara doogan (ıreland) 0:02:46
    29 maria calderon (spain) 0:03:02
    30 nathalie bex (belgium) 0:03:03
    31 elizabeth holden (great britain) 0:03:06
    32 ıngvild gaskjenn (norway) 0:03:07
    33 ana suarez (ecuador) 0:03:42
    34 teresa ripoll (spain) 0:04:14
    35 diana ramos (puerto rico) 0:04:35
    36 helen mitchell (zimbabwe) 0:05:00
    37 christa riffel (germany) 0:05:22

    erkekler 23 yaş altı, 30 km bireysel zamana karşıda dünya şampiyonluğu ve altın madalya, danimarkalı mads würtz schmidt'e gitti. oldukça mutlu oldu.

    https://pbs.twimg.com/…ia/cpc3amzweaad5bd.jpg:large
    https://twitter.com/…rter/status/646045597695348737

    gümüş madalya, alman maximilian schachmann'a, bronz madalya, geçen senenin şampiyonu, alman lennard kamna'ya gitti.

    https://pbs.twimg.com/media/cpc7tqhucaaqdv3.png
    https://pbs.twimg.com/media/cpc7thiueaatz49.png
    https://pbs.twimg.com/media/cpc7ssjuaaastlt.png

    genel klasman 1
    genel klasman 2
    genel klasman 3
    genel klasman 4
    1 mads wurtz schmidt (denmark) 0:37:10
    2 maximilian schachmann (germany) 0:00:13
    3 lennard kamna (germany) 0:00:21
    4 truls engen korsaeth (norway) 0:00:37
    5 owain doull (great britain)
    6 james oram (new zealand) 0:00:38
    7 miles scotson (australia) 0:00:41
    8 thery schir (switzerland) 0:00:42
    9 marlen zmorka (ukraine) 0:00:43
    10 daniel eaton (united states of america) 0:00:44
    11 ryan mullen (ıreland) 0:00:50
    12 davide martinelli (ıtaly) 0:00:58
    13 filippo ganna (ıtaly) 0:01:00
    14 steven lammertink (netherlands) 0:01:04
    15 jan marcus karlsson (sweden) 0:01:12
    16 soren kragh ansersen (denmark) 0:01:19
    17 nathan van hooydonck (belgium) 0:01:27
    18 jose luis rodriguez (chile) 0:01:28
    19 gregory daniel (united states of america) 0:01:31
    20 sean mackinnon (canada) 0:01:37
    21 merhawi kudus ghbremedhin (eritrea) 0:01:43
    22 stepan astafyev (kazakhstan) 0:01:46
    23 marc fournier (france)
    24 krists neilands (latvia) 0:01:47
    25 josef cerny (czech republic) 0:01:48
    26 tom wirtgen (luxembourg) 0:01:49
    27 ıgnacio prado (mexico) 0:01:51
    28 nikolay cherkasov (russia) 0:01:54
    29 gregor muhlberger (australia) 0:01:58
    30 ruben pols (belgium) 0:02:00
    31 michal schlegel (czech republic) 0:02:07
    32 nickolas dlamini (south africa) 0:02:14
    33 alex cataford (canada) 0:02:18
    34 scott davies (great britain) 0:02:20
    35 jhonatan ospina (colombia) 0:02:32
    36 jhonatan restrepo (colombia)
    37 morne van niekerk (south africa) 0:02:33
    38 eddie dunbar (ıreland) 0:02:35
    39 roman kustadinchev (russia) 0:02:40
    40 oleg zemlyakov (kazakhstan) 0:02:56
    41 adil barbari (algeria) 0:02:58
    42 anass ait el abdia (morocco) 0:03:09
    43 kyeongho min (korea) 0:03:15
    44 altan-ochir erdenebat (mongolia) 0:04:19
    45 xavier san sebastian (spain) 0:04:25
    46 abderrahmane mansouri (algeria) 0:04:31
    47 bonaventure uwizeyimana (rwanda) 0:04:33
    48 valens ndayisenga (rwanda) 0:04:49
    49 atsushi oka (japan) 0:05:21
    50 yuma koishi (japan) 0:05:30

    edit: yarın genç erkekler ve elit kadınlar bireysel zamana karşı yarışı var. elit kadınlar yarışı 20:30'da başlayacak.
  • elit kadınlar bireysel zamana karşıda dünya şampiyonluğu ve altın madalya, yeni zelandalı linda villumsen'a gitti. harika bir performans ile hollandalı anna van der breggen'i 2.5 sn kadar farkla geride bırakmayı başardı.

    son şampiyon lisa brennauer, son anda kendisini kürsüye atmayı başardı ve bronz madalyayı kazandı. yarışı bitirdikten sonra kendisini yere bıraktı. kendine gelmesi uzun sürdü.
    https://pbs.twimg.com/…ia/cpiptnaxaaaienr.png:large

    https://pbs.twimg.com/…ia/cpitkhnwcaagazh.png:large
    https://pbs.twimg.com/…ia/cpitjjqwcaaakg8.jpg:large

    geçen senenin bronz madalyalı ismi amerikalı evelyn stevens 6. sırada kaldı.

    genel klasman
    1 linda villumsen (new zealand) 0:40:30
    2 anna van der breggen (netherlands) 0:00:03
    3 lisa brennauer (germany) 0:00:05
    4 katrin garfoot (australia) 0:00:09
    5 kristin armstrong (united states of america) 0:00:21
    6 evelyn stevens (united states of america) 0:00:27
    7 ellen van dijk (netherlands) 0:00:55
    8 alena amialiusik (belarus) 0:01:06
    9 ann-sofie duyck (belgium) 0:01:19
    10 trixi worrack (germany) 0:01:19
    11 tatiana antoshina (russian federation) 0:01:21
    12 martina sablikova (czech republic) 0:01:22
    13 tara whitten (canada) 0:01:26
    14 carmen small (united states of america) 0:01:28
    15 karol-ann canuel (canada) 0:01:32
    16 ganna solovei (ukraine) 0:01:38
    17 emma johansson (sweden) 0:01:48
    18 eri yonamine (japan) 0:02:10
    19 mieke kroeger (germany) 0:02:21
    20 katarzyna pawlowska (poland) 0:02:23
    21 christine majerus (luxembourg) 0:02:26
    22 audrey cordon (france)
    23 eugenia bujak (poland) 0:02:29
    24 doris schweizer (switzerland) 0:02:43
    25 cecilie johnsen (norway) 0:02:47
    26 hayley simmonds (great britain) 0:02:54
    27 aude biannic (france) 0:03:11
    28 siobhan horgan (ıreland) 0:03:17
    29 martina ritter (austria) 0:03:33
    30 silvia valsecchi (ıtaly) 0:03:35
    31 svetlana vasilieva (russian federation) 0:03:49
    32 lotta lepisto (finland) 0:03:54
    33 corinna lechner (germany) 0:03:56
    34 kathryn bertine (saint kitts and nevis) 0:04:07
    35 evelyn garcia (el salvador) 0:04:09
    36 daiva tuslaite (lithuania) 0:04:11
    37 lija laizane (latvia) 0:04:13
    38 enkhjargal tuvshinjargal (mongolia) 0:04:16
    39 olga shekel (ukraine) 0:04:16
    40 sheyla gutierrez ruiz (spain) 0:04:40
    41 camilla mollebro (denmark) 0:04:50
    42 ıngrid drexel (mexico) 0:05:24
    43 serika guluma ortiz (colombia) 0:05:53
    44 jeanne girubuntu (rwanda) 0:07:12

    genç erkekler bireysel zamana karşıda dünya şampiyonluğu ve altın madalya alman bisikletçi leo appelt'e gitti.

    gümüş madalya, amerikalı adrien costa'ya, bronz madalya, bir diğer amerikalı brandon mcnulty'e gitti.

    https://pbs.twimg.com/…ia/cphcadnueaaofqg.jpg:large

    genel klasman
    1 leo appelt (germany) 0:37:45.01
    2 adrien costa (united states of america) 0:00:17.22
    3 brandon mcnulty (united states of america) 0:00:59.74
    4 keagan girdlestone (south africa) 0:01:07.73
    5 gino mader (switzerland) 0:01:11.38
    6 jasper philipsen (belgium) 0:01:22.48
    7 niklas larsen (denmark) 0:01:34.70
    8 tobias foss (norway) 0:01:35.73
    9 ılya gorbushin (kazakhstan) 0:01:52.67
    10 alexys brunel (france) 0:01:52.82
    11 eriks toms gavars (latvia) 0:01:57.81
    12 matteo sobrero (ıtaly) 0:02:01.35
    13 michael storer (australia) 0:02:04.62
    14 javier montoya (colombia) 0:02:07.57
    15 vadim pronskiy (kazakhstan) 0:02:15.15
    16 julian cardona (colombia) 0:02:16.07
    17 stan dewulf (belgium) 0:02:16.10
    18 pavel sivakov (russian federation) 0:02:18.68
    19 szymon wojciech sajnok (poland) 0:02:20.32
    20 torjus sleen (norway) 0:02:29.71
    21 robert stannard (new zealand) 0:02:30.33
    22 nikolay ılichev (russian federation) 0:02:30.72
    23 pablo alonso (spain) 0:02:35.13
    24 james fouche (new zealand) 0:02:38.24
    25 max singer (germany) 0:02:45.33
    26 louis louvet (france) 0:02:49.95
    27 derek gee (canada) 0:02:54.67
    28 stefan bissegger (switzerland) 0:02:57.87
    29 jakub otruba (czech republic) 0:03:04.92
    30 el mehdi chokri (morocco) 0:03:10.58
    31 sergey rostovtsev (russian federation) 0:03:10.84
    32 anthon charmig (denmark) 0:03:11.09
    33 nicola conci (ıtaly) 0:03:15.33
    34 felix gall (austria) 0:03:16.75
    35 patrick gamper (austria) 0:03:21.85
    36 gustav andersson (sweden) 0:03:24.55
    37 mouhcine el kouraji (morocco) 0:03:56.79
    38 michael o'loughlin (ıreland) 0:03:59.72
    39 ıslam mansouri (algeria) 0:04:02.51
    40 antonio barac (bosnia herzegovnia) 0:04:09.81
    41 david gabor d. kovacs (hungary) 0:04:17.08
    42 gregory de vink (south africa) 0:04:23.28
    43 simon tuomey (ıreland) 0:04:28.72
    44 masahiro ıshigami (japan) 0:04:31.70
    45 keitaro sawada (japan) 0:04:36.50
    46 joel taylor (canada) 0:04:36.52
    47 harry sweeny (australia) 0:04:52.25
    48 tegsh-bayar batsaikhan (mongolia) 0:05:12.00
    49 erik sierra (ecuador) 0:05:44.51
    50 santiago yeri mingo (argentina) 0:06:25.22
    51 bryan portilla (ecuador) 0:06:32.91
    52 pedro monteiro martins (brazil) 0:06:37.63
    53 oussama mansouri (algeria) 0:06:38.48
    54 patompob phonarjthan (thailand) 0:07:09.00
    55 marcio jose pessoa de oliveira filho (brazil) 0:07:17.98
    56 yuttana mano (thailand) 0:08:52.07
    57 merrill jern-e chua (singapore) 0:09:31.86

    edit: yarın saat 20:00'da, elit erkekler bireysel zamana karşı mücadelesi var.
  • yarın saat 20:00'da, elit erkekler bireysel zamana karşı mücadelesi var.

    çıkış saatleri en sondan en başa.

    21:43:30 martın tony germany
    21:42:00 dumoulın tom netherlands
    21:40:30 kıryıenka vasil belarus
    21:39:00 dennıs rohan australıa
    21:37:30 malorı adriano ıtaly
    21:36:00 brandle matthias austrıa
    21:34:30 castrovıejo nıcolas jonathan spaın
    21:33:00 bodnar maciej poland
    21:31:30 kueng stefan swıtzerland
    21:30:00 dowsett alex great brıtaın
    21:28:30 barta jan czech republıc
    21:27:00 santos sımoes olıveıra nelson filipe portugal
    21:25:30 sergent jesse new zealand
    21:24:00 phınney taylor unıted states of amerıca
    21:22:30 van den broeck jurgen belgıum
    21:21:00 juul jensen christopher denmark
    21:19:30 coppel jerome france
    21:18:00 navardauskas ramunas lıthuanıa
    21:16:30 ovechkın artem russıan federatıon
    21:15:00 vangstad andreas norway
    21:13:30 uran uran rigoberto colombıa
    21:12:00 grıvko andriy ukraıne
    21:10:30 houle hugo canada
    21:09:00 debesay mekseb erıtrea
    21:07:30 lutsenko alexey kazakhstan
    21:06:00 kangert tanel estonıa
    21:04:30 navarrete segundo ecuador
    21:03:00 smukulıs gatis latvıa
    21:01:30 larsson gustav sweden
    21:00:00 tzortzakıs polychronis greece
    20:58:30 nıyonshutı adrien rwanda
    20:57:00 tvetcov serghei romanıa
    20:55:30 mıhaylov nikolay bulgarıa
    20:54:00 rodas ochoa manuel guatemala
    20:52:30 halmuratov muradjan uzbekıstan
    20:51:00 tuguldur tuulkhangai mongolıa
    20:49:30 martınez juan puerto rıco
    20:48:00 plıuschın alexandr republıc of moldova
    20:46:30 popstefanov gorgi fyr of macedonıa
    20:45:00 taveras norlandis domınıcan republıc
    20:43:30 elbourdaıny ahmed qatar
    20:42:00 albos cavalıere david andorra
    20:40:30 arndt nikias germany
    20:39:00 kelderman wilco netherlands
    20:37:30 sıutsou kanstantsin belarus
    20:36:00 durbrıdge luke australıa
    20:34:30 moser moreno ıtaly
    20:33:00 postlberger lukas austrıa
    20:31:30 sanchez gıl luis leon spaın
    20:30:00 bıaloblockı marcin poland
    20:28:30 dıllıer silvan swıtzerland
    20:27:00 cummıngs stephen great brıtaın
    20:25:30 vakoc petr czech republıc
    20:24:00 bewley sam new zealand
    20:22:30 craddock lawson unıted states of amerıca
    20:21:00 lampaert yves belgıum
    20:19:30 quaade rasmus christian denmark
    20:18:00 sıcard romain france
    20:16:30 bagdonas gediminas lıthuanıa
    20:15:00 zakarın ılnur russıan federatıon
    20:13:30 laengen vegard stake norway
    20:12:00 roth ryan canada
    20:10:30 fomınykh daniil kazakhstan
    20:09:00 taaramae rein estonıa
    20:07:30 quıshpe carlos eduardo ecuador
    20:06:00 saramotıns aleksejs latvıa
    20:04:30 ludvıgsson tobias sweden
    20:03:00 sakellarıdıs mangouras neofytos greece
    20:01:30 german meran rafael domınıcan republıc
    20:00:00 hepburn michael australıa
  • elit erkekler bireysel zamana karşıda dünya şampiyonluğunu ve altın madalyayı belarus'lu vasil kiryienka kazandı. önemli rakiplerinden daha iyi iş çıkardı ve altını kaptı. geçen sene 4. olmuştu.

    http://www.steephill.tv/…ge-07/564-pic559881741.jpg
    https://pbs.twimg.com/…ia/cpnp7b1ukaeuze0.png:large
    https://pbs.twimg.com/…ia/cpnpwr-ucagvvzl.jpg:large

    geçen senenin altıncısı, italyan adriano malori, az farkla altını kaçırıp gümüşte kalırken, bronz madalya, geçen senenin 25.'si fransız jerome coppel'e gitti.

    http://www.steephill.tv/…ge-07/566-pic559885654.jpg

    geçen senenin gümüş madalyalı ismi, favori tony martin 7. sırayı alırken, geçen senenin bronz madalyalı ismi, diğer bir favori hollandalı tom dumoulin, 5. sırada kaldı.

    genel klasman
    1 vasil kiryienka (belarus) 1:02:29
    2 adriano malori (ıtaly) 0:00:09
    3 jerome coppel (france) 0:00:26
    4 jonathan castroviejo (spain) 0:00:29
    5 tom dumoulin (netherlands) 0:01:02
    6 rohan dennis (australia) 0:01:08
    7 tony martin (germany) 0:01:17
    8 maciej bodnar (poland) 0:01:17
    9 marcin bialoblocki (poland) 0:01:22
    10 moreno moser (ıtaly) 0:01:32
    11 jan barta (czech republic) 0:01:34
    12 taylor phinney (united states of america) 0:01:37
    13 oliveira santos (portugal) 0:01:52
    14 stephen cummings (great britain) 0:01:59
    15 michael hepburn (australia) 0:01:59
    16 matthias brandle (austria) 0:02:00
    17 alex dowsett (great britain) 0:02:07
    18 jurgen van den broeck (belgium) 0:02:16
    19 stefan kueng (switzerland) 0:02:18
    20 luke durbridge (australia) 0:02:18
    21 rasmus quaade (denmark) 0:02:19
    22 lawson craddock (united states of america) 0:02:27
    23 wilco kelderman (netherlands) 0:02:31
    24 andriy grivko (ukraine) 0:02:32
    25 hugo houle (canada) 0:02:36
    26 luis leon sanchez gil (spain) 0:02:45
    27 kanstantsin siutsou (belarus) 0:02:48
    28 gatis smukulis (latvia) 0:02:56
    29 rein taaramae (estonia) 0:02:56
    30 silvan dillier (switzerland) 0:02:57
    31 yves lampaert (belgium) 0:03:00
    32 tanel kangert (estonia) 0:03:01
    33 ılnur zakarin (russian federation) 0:03:07
    34 daniil fominykh (kazakhstan) 0:03:13
    35 jesse sergent (new zealand) 0:03:14
    36 alexey lutsenko (kazakhstan) 0:03:24
    37 vegard stake laengen (norway) 0:03:26
    38 gustav larsson (sweden) 0:03:26
    39 aleksejs saramotins (latvia) 0:03:27
    40 ramunas navardauskas (lithuania) 0:03:30
    41 tobias ludvigsson (sweden) 0:03:31
    42 andreas vangstad (norway) 0:03:43
    43 sam bewley (new zealand) 0:03:44
    44 ryan roth (canada) 0:03:51
    45 christopher juul jensen (denmark) 0:03:55
    46 romain sicard (france) 0:03:57
    47 alexandr pliuschin (republic of moldova) 0:04:00
    48 lukas postlberger (austria) 0:04:18
    49 mekseb debesay (eritrea) 0:04:20
    50 gediminas bagdonas (lithuania) 0:04:20
    51 rigoberto uran (colombia) 0:04:41
    52 nikias arndt (germany) 0:04:47
    53 petr vakoc (czech republic) 0:05:01
    54 serghei tvetcov (romania) 0:05:39
    55 polychronis tzortzakis (greece) 0:05:48
    56 manuel rodas ochoa (guatemala) 0:05:54
    57 tuulkhangai tuguldur (mongolia) 0:06:46
    58 neofytos sakellaridis mangouras (greece) 0:07:05
    59 muradjan halmuratov (uzbekistan) 0:07:07
    60 segundo navarrete (ecuador) 0:08:51
    61 ahmed elbourdainy (qatar) 0:09:46
    62 david albos cavaliere (andorra) 0:11:56
    63 gorgi popstefanov (fyr of macedonia) 0:13:06
    64 juan martinez (puerto rico) 0:13:44
    65 carlos eduardo quishpe (ecuador) 0:14:15
  • genç kadınlar yol yarışında dünya şampiyonluğu ve altın madalya, 4 gün önce genç kadınlar bireysel zamana karşı yarışında dünya şampiyonluğunu ve altın madalyayı kazanmış olan amerikalı chloe dygert'a gitti. harika bir dünya şampiyonası geçirdi.

    https://twitter.com/…ling/status/647436269006536704

    gümüş madalya, 4 gün önce bireysel zamana karşıda gümüş madalya kazanan amerikalı emma white'a gitti. geçen sene 36. sırayı almıştı.

    bronz madalyayı, geçen senenin de bronz madalyalı ismi olan polonyalı agnieszka skalniak kazandı. bireysel zamana karşıda 9. sırayı almıştı.

    http://medias.lequipe.fr/…1083-665-335-70/cd759.jpg

    geçen senenin gümüş madalyalı ismi italyan sofia bertizzolo, 23. oldu.

    1 chloe dygert (united states of america) 1:42:16
    2 emma white (united states of america) 0:01:23
    3 agnieszka skalniak (poland) 0:01:28
    4 yumi kajihara (japan) 0:01:41
    5 susanne andersen (norway)
    6 elisa balsamo (ıtaly)
    7 grace garner (great britain)
    8 yara kastelijn (netherlands)
    9 jessica pratt (australia)
    10 ıda jansson (sweden)
    11 sina frei (switzerland)
    12 pernille mathiesen (denmark)
    13 katherine maine (canada)
    14 juliette labous (france)
    15 karlijn swinkels (netherlands)
    16 maelle grossetete (france)
    17 nicole koller (switzerland)
    18 abby-mae parkinson (great britain)
    19 skylar schneider (united states of america)
    20 ıngvild gaskjenn (norway)
    21 anna-leeza hull (australia)
    22 ksenia tcymbaliuk (russian federation) 0:02:05
    23 sofia bertizzolo (ıtaly) 0:02:10
    24 camila valbuena (colombia) 0:02:16
    25 nikola noskova (czech republic) 0:02:36
    26 rocio del alba garcia martinez (spain) 0:02:50
    27 ashlyn woods (united states of america) 0:03:45
    28 lenny druyts (belgium) 0:03:46
    29 ema manikaite (lithuania)
    30 katia ragusa (ıtaly)
    31 maaike boogaard (netherlands)
    32 fenna vanhoutte (belgium)
    33 marta lach (poland)
    34 wiktoria pikulik (poland)
    35 elizabeth holden (great britain)
    36 lisa neumuller (germany)
    37 natalia studenikina (russian federation)
    38 christa riffel (germany)
    39 eleanor dickinson (great britain)
    40 liane lippert (germany)
    41 chiara zanettin (ıtaly)
    42 gillian ellsay (canada)
    43 lena ostler (germany)
    44 hannah gumbley (new zealand)
    45 nadia quagliotto (ıtaly)
    46 lena mettraux (switzerland) 0:04:04
    47 ıurani blanco calbet (spain) 0:04:19
    48 maria calderon fernandez (spain) 0:04:33
    49 aafke soet (netherlands) 0:07:14
    50 paula patino (colombia)
    51 aline seitz (switzerland) 0:07:17
    52 claire faber (luxembourg)
    53 georgia catterick (new zealand)
    54 typhaine laurance (france) 0:07:27
    55 marion borras (france) 0:07:28
    56 mikayla harvey (new zealand)
    57 kristina selina (russian federation)
    58 ciara doogan (ıreland) 0:07:31
    59 skye davidson (zimbabwe) 0:07:45
    60 anna gabrielle traxler (canada) 0:07:54
    61 eva maria palm (belgium) 0:08:27
    62 daria chechneva (russian federation) 0:11:38
    63 dayana paspuezan (ecuador)
    64 ana suarez (ecuador) 0:11:43
    65 julyn aguila (mexico) 0:14:42
    66 emeliah harvie (canada) 0:15:25
    67 selma svarf (sweden) 0:17:14
    dnf daria pikulik (poland)
    dnf teresa ripoll sabate (spain)
    dnf helen mitchell (zimbabwe)
    dnf diana ramos-santiago (puerto rico)
    dnf alyson chevez (costa rica)
    dnf frida knutsson (sweden)
    dnf nathalie bex (belgium)

    erkekler 23 yaş altı yol yarışı 19:45'te başlıyor.

    canlı yayın
  • 162.2 km'lik erkekler 23 yaş altı yol yarışında dünya şampiyonluğu ve altın madalya, geçen sene 79. sırayı alan fransız kevin ledanois kazandı. 3 km kala kaçış grubundan kaçtı, 2.5 km kala, son tırmanışta farkı birazcık açtı. oradan gidip etabı aldı. son metrelerde az daha kaçış grubundan italyan simone consonni'ye yakalanıyordu ama kazanmayı başardı. italyan kolunu sallayarak kendine kızdı. kürsüde hayal kırıklığı yüzünden okunuyordu.
    https://pbs.twimg.com/…ia/cpxvrw5wuaazuuw.png:large
    https://pbs.twimg.com/…ia/cpxwbctwoaa3mj2.jpg:large
    https://pbs.twimg.com/…ia/cpxwcniwcaasugq.png:large
    https://pbs.twimg.com/…ia/cpxwc_bwiaex8yk.png:large

    https://pbs.twimg.com/…ia/cpxsr4lu8aa9x85.jpg:large
    https://pbs.twimg.com/media/cpxthgvwoaaehgd.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/cpxth_ow8aa4qve.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/cpxtit7wwaagza0.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/cpxtis2wiaagw5j.jpg

    bronz madalyayı, bir diğer fransız anthony turgis kazandı.
    https://pbs.twimg.com/media/cpxvxcnwgaaxs3a.jpg

    https://pbs.twimg.com/…ia/cpxwr-nwuaq85gg.jpg:large

    genel klasman
    1. kevin ledanois, france, in 3:54:45
    2. simone consonni, ıtaly, at :00
    3. anthony turgis, france, at :02
    4. gianni moscon, ıtaly, at :02
    5. alexander kampegested, denmark, at :05
    6. fabian lienhard, switzerland, at :05
    7. michal schlegel, czech republic, at :05
    8. lucas gaday orozco, argentina, at :05
    9. adam devos, canada, at :10
    10. lennard kamna, germany, at :12
    11. merhawi kudus ghebremedhin, eritrea, at :12
    12. tom bohli, switzerland, at :12
    13. jack haig, australia, at :12
    14. tim kerkhof, netherlands, at :13
    15. mihkel raim, estonia, at :13
    16. michal paluta, poland, at :13
    17. benjamin declercq, belgium, at :13
    18. jakub kaczmarek, poland, at :13
    19. maxime farazijn, belgium, at :13
    20. miguel angel benito diez, spain, at :16
    21. alexander wachter, austria, at :16
    22. sam oomen, netherlands, at :16
    23. twan brusselman, netherlands, at :16
    24. ımanol estevez, spain, at :24
    25. rok korosec, slovenia, at :24
    26. benjamin perry, canada, at :24
    27. lucas eriksson, sweden, at :24
    28. felix grossschartner, austria, at :24
    29. kragh andersensoren, denmark, at :24
    30. sebastian schonberger, austria, at :24
    31. ıgnacio prado, mexico, at :29
    32. fabien grellier, france, at :29
    33. stylianos farantakis, greece, at :29
    34. josip rumac, croatia, at :35
    35. jan dieteren, germany, at :37
    36. dylan page, switzerland, at :37
    37. laurens deplus, belgium, at :37
    38. engen korsaeth truls, norway, at :37
    39. nuno matos, portugal, at :37
    40. david per, slovenia, at :37
    41. cristian raileanu, republic of moldova, at :37
    42. anders skaarseth, norway, at :48
    43. metkel eyob, eritrea, at :48
    44. hector saezbenito, spain, at :48
    45. yuri kobashi, japan, at :48
    46. samir jabrayilov, azerbaijan, at :48
    47. erik baska, slovakia, at :48
    48. daniel eaton, united states of america, at :48
    49. gasper katrasnik, slovenia, at :48
    50. nils politt, germany, at :48
    51. michael gogl, austria, at :59
    52. oliviero troia, ıtaly, at 1:03
    53. josten vaidem, estonia, at 1:07
    54. sergey luchshenko, kazakhstan, at 1:09
    55. rui carvalho, portugal, at 1:12
    56. nicholas schultz, australia, at 1:12
    57. ıldar arslanov, russian federation, at 1:12
    58. amanuel ghebreigzabhier, eritrea, at 1:12
    59. hugo hofstetter, france, at 1:12
    60. guy gabay, ısrael, at 1:12
    61. toshiki omote, japan, at 1:12
    62. yevgeniy gidich, kazakhstan, at 1:12
    63. ryan gibbons, south africa, at 1:12
    64. daan myngheer, belgium, at 1:12
    65. maximilian schachmann, germany, at 1:12
    66. davide martinelli, ıtaly, at 1:12
    67. gregor muhlberger, austria, at 1:12
    68. artem nych, russian federation, at 1:12
    69. roman kustadinchev, russian federation, at 1:17
    70. james oram, new zealand, at 1:20
    71. abdia anass aitel, morocco, at 1:25
    72. luis rodriguezjose, chile, at 1:25
    73. daniel hoelgaard, norway, at 1:25
    74. christian eikingodd, norway, at 1:25
    75. wilmar paredes, colombia, at 1:25
    76. oleg zemlyakov, kazakhstan, at 1:25
    77. lennard hofstede, netherlands, at 1:48
    78. harry carpenter, australia, at 2:08
    79. patrick muller, switzerland, at 2:20
    80. felipe osoriojuan, colombia, at 2:22
    81. marcus faglum karlsson, sweden, at 2:49
    82. nathan vanhooydonck, belgium, at 3:02
    83. adrian banaszek, poland, at 3:02
    84. dion smith, new zealand, at 3:02
    85. daniel turek, czech republic, at 3:31
    86. josef cerny, czech republic, at 3:31
    87. logan owen, united states of america, at 3:32
    88. leonardo basso, ıtaly, at 3:34
    89. jayde julius, south africa, at 3:34
    90. colin joyce, united states of america, at 4:11
    91. markus hoelgaard, norway, at 4:25
    92. owain doull, great britain, at 4:40
    93. michael carbel svendgaard, denmark, at 4:40
    94. krists neilands, latvia, at 4:40
    95. gustav hoog, sweden, at 5:17
    96. davide ballerini, ıtaly, at 5:42
    97. bonaventure uwizeyimana, rwanda, at 6:11
    98. thery schir, switzerland, at 6:53
    99. pedro rodriguez, ecuador, at 8:14
    100. suess fabrizio von nacher, mexico, at 8:51
    101. juraj bellan, slovakia, at 9:46
    102. stepan astafyev, kazakhstan, at 9:46
    103. esteban david villareal almeida, ecuador, at 9:46
    104. joao rodrigues, portugal, at 10:44
    105. abderrahmane mansouri, algeria, at 10:44
    106. aksel nommela, estonia, at 10:44
    107. ludvig bengtsson, sweden, at 10:44
    108. eddie dunbar, ıreland, at 10:44
    109. adil barbari, algeria, at 10:44
    110. dmitriy lukyanov, kazakhstan, at 10:44
    111. mamyr stash, russian federation, at 11:06
    112. jonas gregaard wilsly, denmark, at 11:06
    113. lubos malovec, slovakia, at 11:06
    114. franck bonnamour, france, at 11:49
    115. hayden mccormick, new zealand, at 11:49
    116. juan ıgnacio curuchet, argentina, at 12:04
    117. roy goldstein, ısrael, at 14:27
    118. tekeste haile yonas, eritrea, at 14:27
    119. tao geoghegan hart, great britain, at 15:19
    120. ruben guerreiro, portugal, at 15:19
    121. aviv yechzkel, ısrael, at 15:19
    122. yuma koishi, japan, at 15:41
    123. jhonatan ospina, colombia, at 16:38
    124. tyler williams, united states of america, at 16:38
    125. valens ndayisenga, rwanda, at 17:01
    126. scott davies, great britain, at 17:01
    127. alex peters, great britain, at 17:01
    128. alejandro morales, chile, at 17:08
    129. tom wirtgen, luxembourg, at 17:45
    130. salvador martinez, el salvador, at 23:19
    dnf jonas koch, germany
    dnf martin laas, estonia
    dnf marlen zmorka, ukraine
    dnf sergiy kozachenko, ukraine
    dnf nigel ellsay, canada
    dnf ruslan giliazov, russian federation
    dnf alexander cataford, canada
    dnf marc fournier, france
    dnf suguru tokuda, japan
    dnf mads wurtz schmidt, denmark
    dnf caio godoy ormenese, brazil
    dnf gregory daniel, united states of america
    dnf xavier sansebastian, spain
    dnf rustom lim, philippines
    dnf atsushi oka, japan
    dnf alvaro jose hodeg chagui, colombia
    dnf jean bosco ınsengiyumva, rwanda
    dnf gabriel cullaigh, great britain
    dnf nikolay cherkasov, russian federation
    dnf frantisek sisr, czech republic
    dnf andrej petrovski, fyr of macedonia
    dnf fridtjof roeinaas, norway
    dnf dominic perez, philippines
    dnf sebastian molano, colombia
    dnf dominique mayho, bermuda
    dnf miles scotson, australia
    dnf mark camingao, philippines
    dnf jefferson cepeda, ecuador
    dnf oskar nisu, estonia
    dnf gerardo medina, mexico
    dnf nassim saidi, algeria
    dnf narankhuu bat-erdene, mongolia
    dnf abderrahmane bechlaghem, algeria
    dnf omer goldstein, ısrael
    dnf nickolas dlamini, south africa
    dnf kolya shumov, belarus
    dnf jhonatan restrepo, colombia
    dnf elias abourachid, lebanon
    dnf steven lammertink, netherlands
    dsq alistair donohoe, australia

    sın 4.4 km

    yarın junior erkekler ve saat 20:00'dan itibaren elit kadınlar yol yarışı var.