şükela:  tümü | bugün
  • olmayacak krizdir, türkiye'de ve dünyada her zaman şöyle olmuştur ki, iş zurnanın son deliğine geldiği anda faizler yükseltilir ve bir anlamda borç daha kısa veya uzun vade ile daha yüksek faiz oranından yenilenir. kimsenin bavulla ülkeden ülkeye para taşıdığı yok çoğu gelişmiş ülkede faiz (-) veya 0, para bir yere gitmez naz yapar, yetkililer biraz ılımlı konuşur iş düzelir, enflasyon oranında vergi ve cazalar, memur ve emekli maaşları yeniden değerlenir. ayrıca. özel sektör borçlarının çoğu da, yanlış bilmiyorsam, hazine garantili yani örtülü kamu borcu. ilaveten rusya ile batı takışık olduğu sürece hem rus hem avrupa sermayesine yüksek faiz verecek bir kaç ülkeden biri türkiye.
  • ekonomiden anlayan anlamayan yazarların tutarda meşhur olurum amacı ile hiç bir gerekçe göstermeden açtıkları seri başlıklardandır. en son 2024 vardı 2025 i ben açıyorum. 2026 ve sonrasını sizlere bırakıyorum.
  • 2016'da zaten kriz çoktan başlamış ve dibine kadar köklemiş olacağından yanlış bir başlıktır.
  • dolar'ın 2.82 tl olduğu şu günlerde çıkması çok muhtemel kriz...

göt kıllarına selam...
  • seçim sonrası kurulucak hükümetin kucağında bulacağı kriz.üstü kapalı bir develüasyon dahi gelebilir. tren raydan çıkacak, nice götler sikilecek.
  • 2015-2016 krizi olarak birleşmesi gereken olay. kriz 2015 te çıkacak 2016 da yoluna devam edecek. belki hiç bitmez 2023 ü falan buluruz.

nitekim gerçek işsizlik: %15+
    dolar : 3 tl
    enflasyon(fakirlesme oranı): reelde %10
    büyüme (zenginlesme oranı): reelde % 2

patladık beyler. hadi akşama tarhana çorbası yapalım tok tutar.
  • ulan o kadar kriz olacak dedik, zorlu bir yıl oldu ama halen yıkım tam başlamadı sanırım. ama 2016'da çıkacak. kesin bilgi yayalım. link
  • bu sefer kesin teğet girer.
  • çıkacağı gün gibi ortada olan kriz...

allah hepimizin yardımcısı olsun...
  • 2015 yılında beklediği ekonomik krizi bulamayanların yeni beklentisidir.

edit: imla