şükela:  tümü | bugün
 • ülkenin içinde bulunduğu durum ve ekonomik sıkıntılardan dolayı mükelleflerin taksitlerini zamanında ödeyemediklerini belirterek kulislerde konuşulan vergi affına dahil olacak ödemelerdir. eğer dedikodular doğru çıkarsa kamu alacaklarına dahil olan öğrenim kredileri de buna dahil olacak. hadi gözünüz aydın.

  kulis haberi için;

  link 1

  çıkarsa dahil olduğunu iddia aden haber için; (2. başlıktan itibaren)

  link 2

  2014'deki başlığı ben açmıştım akabinde faiz affı gelmişti bu sefer komple silerler. borcu olanlar artık yemek falan ıslmarlarsınız eşşek değilsiniz ya.

  4 temmuz 2016 editi: kısaca şöyle gerçekleşecektir;
  ''100 lira borcu olan vatandaşımız var, 70 lira da gecikme zammı var. vergi dairesi 170 liralık bir alacağı takip ediyor. biz yeniden yapılandırma kanununda diyoruz ki, bu 70 liralık olan faiz kısmını normal gecikme zammı olarak değil de, yurtiçi üfe oranında değiştiriyoruz. yani bu 70 liralık faiz borcunu 40 liraya düşürüyoruz. daha önce bu 140 liralık borcu peşin ödeme imkanı vardı, bunu 18 ay taksitle ödemek istediğinizde de 18 aylık döneme isabet eden taksit faizini ayrıca alıyorduk. bu defa diyoruz ki, 170 liradan 140 liraya düşürdük. eğer peşin öderse bu defa faiz ve gecikme zammının yüzde 50'sini de almayalım. böylelikle 140 lira olan tutarı 120 liraya düşürelim''

  yani 20 bin borcun varsa(12 bini ana para 8 bini faiz) taksitli ödersen 16.500 ödeyeceksin, peşin ödersen 14 bine düşecek borcun.
 • sırf yıllarca devlete borçlu kalmamak için sürünmeyi göze alarak almadığım bu mevzu olursa üzülürüm. üzgünüm suserler lakin gelmesin af falan. aldınız göze zaten.
 • hiçbir işimin yolunda bu kadar yolunda gideceğini sanmam ama olursa var ya basarım parayı gider tatil yaparım, en azından bi otel sahibinin yüzü güler ekonomiye can veririm.
 • köprü geçişinin 117 lira olduğu, öğrenciye ve işsize zorunlu gss prim borcunun çıkartıldığı ülkede çıkacağı düşünülen af.

  imralı'ya af çıkma olasılığı daha yüksek.

  edit: yazım hatası.
 • haksızlık ve saçmalık olduğunu düşündüğüm durum. ben öğrenciyken bu kredinin geri ödemesini düşünüp borçlanmak istemedim. ama çoğu insan üç kuruş almak için ihtiyacı olsun olmasın bu krediyi kullandı. şimdi borcu olanların borcu silinirse ; o krediye ihtiyacı olduğu halde borçlanmak istemediği için o parayı almayan veya alan ve geri ödeyen birçok insana haksızlık olur.
 • lan genel sağlık sigortası diye işsizleri bile haraca bağlayan hükümet mi af çıkaracak ahahaha.
 • gss için geçtiğimiz yılda inanılmaz (!) bir yapılandırma fırsatıyla, yok işte şu tarihe kadar şöyle yapın, gelir beyanınız belli bir tutarın altındaysa şu kadar ödeyin falan diyerek milletten önce paraları topladılar, özellikle işsizliğin hat safhada olduğu genç kesimden. belli bir miktar para topladılar. şimdi de 25 yaş altına gss affı çıkardılar.

  bunda da muhtemelen önce borcu birikmişlerin faizleri silerek ve şöyle yapılandırın, 78 ayda ödeyin, hiç faiz almayalım gibi söylemlerle bir miktar para toplayacaklar. birkaç ay sonra da af getirecekler.

  (bkz: bir taşla iki kuş)

  amaç hem başkanlık sistemi kampanyaları için alttan alttan para toplayıp, sonra yine aynı sistemin kampanyasını sürdürürken yaptıkları büyük hizmeti anlatabilmek. ee, para lazım tabi.
 • milyar liralik borc var ortada sizce devlet bundan vazgeçme lüksüne sahip mi ? lütfen biraz mantıklı düşünelim ve sonra insallah masallah diyelim çünkü onlarla dönmüyor herşey