şükela:  tümü | bugün
 • şayet tek başınıza girecekseniz, saatler 00:00 göstermeden 300-400 promillere ulaşmaya çalışın. sızma garantili.
 • 5 kilo mandalina alıp film izlerken yemek.
 • şirketle olanlara katılmamanız gerekendir. bütün senenin at insanları bir günde nasıl eğleneceğiniz kadar can olabilir. beleşlik ve lükslük durumlar varsa gidin ama sevdiğiniz arkadaşlarla iyi masa kapmaya bakın.
 • bir geceliğine adnan oktarın cemaatine katılmak.

  adam çok fena ortam yapmış nezih bir mekanda at gibi hatunlar, müzik, gırgır, eğlence bir insan daha ne isteyebilir ki
 • evde oturup (bkz: supernatural) dizisinin 5. sezonunu bitirmeyi planlıyorum. uykum gelmezse 6. sezona da başlarım.
 • taksim'e çıkın.

  the bomb has been planted.
 • açıkçası benim ne bir hevesim ne de bir isteğim var yılbaşı gecesine dair.

  her sene o planladığımı eğlenceler resmen bana eziyet geliyor bu sene. sanki 2016 inanılmaz mı geçti de bir de bitişini kutlayıp yeni yılı eğlencelerle kutlayalım?

  her davete hayır dedim, beni saymayın bu sene. ailemle, akrabalarımla evde uygun bir şekilde gireceğim mis gibi. normal bir şekilde.

  evet hayat devam ediyor, dünya bir soğuk savaşta, ölenlerin haddi hesabı yok. kendi ülkemizde zaten her sabaha "acaba bir olay oldu mu" diyerek başlıyoruz. bu sene herkes için kötü geçti. ama dedim ya hayat devam ediyor. elbet ki karalar giyip yas tutmamız saçma, insan illa ki hayatın olağan akışına ayak uyduruyor.
  lakin bu sene yaşadıklarımızdan olmalı ki genel olarak etrafımda yılbaşına dair hava bu yönde çoğu kişi zoraki bir plan yapıyormuş gibi. hatta çoğu kişi yapmamayı tercih ediyor.
  bir heves bir umut yok gibi, insanlar bitkin ve de bıkkın.
  zoraki gülmeler zoraki toplantılar, herkes kendi içine yönelmiş durumda.

  o sebeple neyi kutlayacağız amk berbat bir yıl bitiyor bir yenisi geliyor.
  oturup ailenizle sevdiklerinizle "şükredek" şu anki halinize, evinizde toplanıp yemeğinizi yiyin.
  ne zaman kimin nerde başına bir şey geleceği belli değil malum, ayrıc soğuk savaş ortamındayız. vakit varken ailenizle olun. güzel bir gece geçirin. ümit ve huzur dilekli dualar ile...
 • 2016'nın enfazla bittiğine sevinilir bence kutlanacak bir şey göremiyorum. çalıştığım yerde ülkedeki durumdan ötürü kutlama yapılmayacağını söyledi. masraftan kaçma bahanesimi bilmiyorum ama hoşuma gitti en azından .
 • (bkz: çocuk esirgeme kurumu)

  kafanıza göre gitmiyorsunuz elbette, bir iki gün önceden gidip (özellikle belediyedekileri tanırsanız çok iyi, tanımıyorsanız almazlar belki de) "yılbaşı etkinliğinize katılmak istiyorum" diyorsunuz.

  yüz boyama kalemlerini alıp, gidip de gülümseme bekleyen çocukların yüzüne gülümseme yerleştirip, geliyorsunuz.

  yoksa 150 liraya mekanlarda eğlenebilirsiniz, ki katlanarak gidiyor miktar. 10 liraya 15 çocuk güldürebilirken. bir kere de başkasını düşünerek gitse herkes, belki ülke düzelir.