• cektirdigini ceksin.
  • ocak ayı sonunda gelecek sağlıklı bir bebek.

şimdilik 2016 dan tek beklentim bu diyebilirim. mümkünse önce 2016 sonra kızım gelsin.

(bkz: erken dogum tehdidi)

2016 editi: önce 2016 sonra kizim geldi sözlük. ufaklik yine de sabredemedi, 4 hafta erken geldi ama tehlikeyi atlatmisti. saglikli ve cok sakin bir minik aramiza katildi.
  • hayırdır bakıyorum da 2016'nın geleceğinden çok eminsiniz?*
  • çok kötü geçen bir 2015 yılının arkasından, öncelikle kesinlikle sağlık, sonra bolca mutluluk. yüzüm,içim gülsün yeter aslında...
  • (bkz: mezun olmak)

ay olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü.
  • annemi mutlu edebilmek. allah'im, sen o'nu bana bagisla.
  • şimdilik sadece kendimle ilgili olmayanları yazacağım beklentiler.

o son adam bana ne yaptığını anlamış değil, bunu "suçunu hafifletmek" için söylemiyorum. anlamayı becerdiğine inanmadığım için söylüyorum.

çünkü anlamayı beceren adam, ağustosta yaptığının, sonra eylülde dönüp "ben yanlış yaptım ve yanlışım da şuydu" dediğinin on katını, dönüp gelip hem de "yılbaşı kutlayacağız" diye çıktığımız zamanda yapmaz.

- tamam ben de seni özledim ama ne kadar çok üzüldüğümü biliyorsun. bir insan bu şekilde bırakılmaz. ben bir daha bunu kaldıramam. naz yapmıyorum, gerçekten kaldıramam.
    - çok haklısın, bir daha böyle olmayacak zaten. deneyeceğiz, olmayacaksa bile konuşarak olmayacak.

bok olmadı.

neyse. buraya onu anlatmaya gelmedim. dileğimi deyip gideceğim.

bedenen hiçbir sakatlığı olmasın.
    istediği kiloya da düşsün.
    hiçbir ağrı, sızı, çekme, hiçbir şeyi olmasın.
    hevesinde hiçbir azalma da olmasın.

ama tüm futbol yeteneğini kaybetsin.

hepsini.

kalede nasıl duracağını bilemesin.
    "forvete geçsem vallahi sizden iyi oynarım" desin, geçirsinler, ne yaptığını bilemesin.

insanların nasıl oynadığını ve nasıl oynaması gerektiğini görebilmeye devam etsin.
    ama hem kendisi asla beceremesin, hem de artık kimse de onu dinlemesin.

bu onu giderek daha da sinirlendirsin, daha da bağırıp çağırmaya başlasın.
    ama insanlar artık "abidir, o öyledir" demesinler. "bu da iyice huysuz ihtiyara bağladı" desinler.
    takımlarını bırakırsa, hakkında "sdfhshfs emekli albay apartman yöneticisi olmuştu zaten iyice, herkese söylenirken iyi de, sahada onu da görüyoruz abi yapma allaşkına" dendiği kulağına gelsin.

ama yüzüne söylenmesin bunlar.

insanların. onun. hakkında. neler. düşündüğünü. bilmeden. aylar. geçirsin.

insanların. onunla. olmak. istemediğini. aylar. sonra. öğrendiği. bir. hayatı. olsun.

iyi olmaya çalışsın. "ben yapabiliyordum, ne oldu bana, böyle değildim" desin. her üzüldüğünde "abi sen iyisin sen yaparsın" desinler ona. ama bunu diyenlerin kendi aralarında "olmuyor böyle" dediğini sonradan öğrensin.

karşısına geçip "abi biz seni çok seviyoruz ama..." desinler.

hatta "oynama ama maçlara gelebilirsin, hatta tabela sende de durabilir, medeni insanlarız neticede." desinler.

olsun bunlar.

beddua değil.
    ilahi adalet de değil.
    çünkü birinin hissinin aynısını yaşayamaz insan.
    verilen üzüntünün, yaşatılan sinirin bir telafisi zaten olmaz.
    istediğim şey adalet değil.

ben sadece algısının yükselmesini istiyorum.

bunların olmasına gerek kalmazsa ne ala.

ama bunlar yaşanmadan yükselmeyecekse, bu benim hatam değil.

*
    ağustosta terk edildiğinde dünyanın en mutsuz ama bir yandan hala naif, aşk acısını en kendi halinde çeken insanını bu hale getirmek takdire şayan bir başarıdır.

2016'daki tek golü bu olsun.
    alsın bununla yaşasın.
  • arabamin olmasi. kafama esince ankaradan kacip eskisehire, nevsehire falan gitmek. soguk havalarda guzel bir muzik acip termosuma kahve doldurup kisa mesafe yolculuklar yapmak.
  • 1- sağlık
    2- mutluluk

yalvarıyorum allahım.
    amin
  • korkmamak. metroda, otobüste, kalabalık bir yerde her an bir bomba patlayacakmış ya da biri çıkıp herkese kurşun yağdıracakmış gibi bir paranoyadan kurtulmak istiyorum. olur mu peki? imkansız. 2016 yılını geçtim 2066 yılında bile bu durum değişmeyebilir ne yazık ki.
hesabın var mı? giriş yap