şükela:  tümü | bugün
  • mükemmel olay. kaynak

--- spoiler ---

bağcılar eğitim ve araştırma hastanesi'nde '1-7 kasım emzirme haftası' nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.
    etkinliklerle ilgili bilgi veren bağcılar eğitim ve araştırma hastanesi yenidoğan yoğun bakım ünitesi uzmanı doç. dr. emrah can, amaçlarının anne sütünün faydalarının daha iyi anlatılması ve bu konuda toplumdaki bilincin artırılması olduğunu söyledi.

avrupa yakası'nda en fazla suriyeli bebeğin doğduğu hastane

hastanede her yıl ortalama 5 bin doğumun gerçekleştiğini kaydeden doç. dr. emrah can, 2015 eylül ayından bu yana dünyaya gelen bebeklerin ise yaklaşık yüzde 50'sinin suriyeli olduğunu belirtti.

bağcılar eğitim ve araştırma hastanesi'nin suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölgede bulunduğunu ifade eden can, "hastanemizde son 1 yılda yaklaşık 2 bin 500 suriyeli bebek dünyaya geldi. bunlardan da problemli vaka olan 250 bebeği yenidoğan yoğun bakım ünitesi'ne alarak burada tedavilerini gerçekleştirdik. hastanemiz için istanbul'un avrupa yakası'nda en fazla suriyeli bebeğin doğduğu hastane diyebiliriz. hastanemizde sadece doğum ve yenidoğan yoğun bakım servisindeki tedavilerde değil, çocuk acil servislerine başvurularda da suriyelilere yönelik önemli hizmetler veriliyor. bu anlamda bağcılar merkez diyebiliriz" diye konuştu.

prof. dr. müslümanoğlu: suriyelilere önemli hizmetler veriliyor

etkinliğe katılarak yenidoğan yoğun bakım ünitesi'nde tedavi gören çocukların fotoğraflarının da yer aldığı resim sergisini açan sağlık bilimleri üniversitesi bağcılar eğitim ve araştırma hastanesi yöneticisi prof. dr. ahmet yaser müslümanoğlu ise , "devletimizin politikalarıyla örtüşen bir şekilde ülkelerindeki savaştan kaçarak ülkemize gelen misafirlere hastanemizde önemli hizmetler veriyoruz" ifadelerini kullandı.
    --- spoiler ---
  • oha bana inanilmaz gelmektedir. bir nesil sonra bu ulkede cogunluk suriyeli olacak demektir:

https://youtu.be/ugrtdezj78o
  • yeni doğmuş 2 bebeğimden beni şüphe ettiren olay.
  • türkiye'yi şahlandırırcak doğumlardır.

suriyeliler sandığa, ak parti iktidara. bence ortadoğu'ya yerleşmek daha mantıklı. burası ortadoğu'dan da beter.
  • olsa olsa bebek mamalarını afrodizyak etkisi yapıyor diye yemelerinden kaynaklıdır. stoklar tükenmişti lan ibişler.
  • azınlık olarak haklarımıza saygı gösterseler bari diye düşündürten durum..
  • kendi ülkemden bu kadar umutsuzken çocuk düşünemiyorum. adamlar ne halde çocuk düşünüyorlar. bu cahillikle açıklanacak kadar kolay bir olgu değil bence.
  • eveeet, bunları kollayan hümanist kankalar, bakalım bunlar sizin haklarınıza saygı duyacak mı?

bence "halk" arasında cezası henüz surata kezzap değil de tekmeyken toplu taşımada şort keyfinin tadını çıkarın.