şükela:  tümü | bugün
  • her yıl daha çok boka battığımızdan 2010-2015 arası yazılanları alın bir torbaya doldurun, iyice sallayın, sonra çekip çekip sırayla alt alta yazın, bitti mi, şimdi boardmarker ile de harfleri kalınlaştırın.

    sonuç: değişen bir şey yok, hep aynı bok, çünkü biz kendimiz değişmedik, insan, toplum, ülke olarak gelişmedik, medenileşmedik. 2016 için hissedilen ise o listede yazılanların kalınlaşması ve artık saklanamaz, görmezden gelinemez bir hal alması. bu kafa ile gidilirse 2017'de ve devamında daha da kötü bir hal alacak.

    edit: arkadaş sözlüğün iyice bokunu çıkardınız artık, öndeki 6 entry birden silinmiş, sözlükteki ciddiyetin geldiği noktayı göstermesi açısından bu entry burada dursun.
  • lanet olsun böyle yıla. bitmek bilmiyor.
  • maalesef çok doğru. gerçekten berbat bir yıl oldu 2016.

    başlangıcını çok güzel yaptığım bir yıldı oysa ki. o güzel başlangıçtan hemen sonra şahit olduğum bir kurşunlanma olayı, kavgalar, gürültüler, ardından türlü türlü hayalkırıklıkları, darbe gecesini berbat bir şekilde yaşamam(hala rüyamda o geceyi goruyorum zaman zaman), her ay patlayan bombalar, kayıplar, iş değişikliklerim... dusundukce daralıyorum. on yıllık sıkıntıyı bir yılda yaşadım. o yüzden artık daha sakin, rutin, düzenli günler geçirmek istiyorum. bu kadar hareket fazla geldi bana.