şükela:  tümü | bugün
 • herkesin futbolu bildiği bir ülkede bizde reçetemizi hazırlayalım.

  bir defa öncelikle kesinlikle; hakan balta, sabri, selçuk, yasin, semih kaya yı satılabilecek en iyi bonservis rakamlarıyla elden çıkarılması gerekiyor. bu oyuncuların hepsi misyonunu doldurmuş adamlar.
  yabancılarda; muslera, sneider iyi bir bonservisle, chedjou, de jong u ise 2-3 mio ya elden çıkarmak lazım.

  daha sonra yapılması gereken özellikle fransa, belçika, sırbistan, hırvatistan başta olmak üzere scout ekibinin saldırması buralardan genç potansiyelli adamlar toplaması. ayrıca da takım için yararlı olabilecek 2 adet üst sınıf yabancının alınması. buradaki tercihte kesinlikle premier ligte ilk 11 e girmekte zorlanan 27-31 yaş arası oyuncular olmalı. yeni bir macera ve ispat çabasıyla başarı sağlanır.

  gurbetçiler için sadece almanya akla gelmemeli. diğer tüm avrupa ülkerine bakılmalı

  teknik direktör için ise bence sisteme göre adam bulunmalı. evet sistem dedim. bizde yok biliyorum. bunun için 3-5-2 formatına dönülmeli. bruma dan bir hazard yaratmaya çalışılmalı. 1.90 un üstünde stoper alınmalı, siyahı ayıboğan atik adamlarda yanına eklenmeli.

  fikirler geliştirebilir. ama bu aşılardan bazıları acilen vurulmalı.
 • (bkz: tamam)
 • gerçekleri konuşacak isek;

  takıma en az 2 adet 30 yaş civarı, alt sınıf takımlardan türk oyuncu alınacaktır. pozisyon önemsiz.

  en az 1 adet, şu anki maaşının 4 katına bir yabancı oyuncu alınacaktır. pozisyon önemsiz.

  mümkünse eldeki son yıldızlar da elden çıkarılacaktır. özellikle muslera, sneijder ve podolski para gerekçe gösterilerek gönderilecektir.

  işte öyle bir şey.
 • muslera'yı elden çıkarması gerekten sonra okumadım.
 • (bkz: cukkalamak)
  (bkz: semirmek)

  galatasaray tarihindeki bu en azılı, peşkeşçi, yiyici, beceriksiz yönetimi mali ve idari olarak ibra edecek şekilde oy verecek herkes orospu çocuğudur.

  `galatasaray'dan rant bekleyen anasından am beklesin`

  #galatasaraydahırsızvar
 • tiner olayı sadece bizimkilerde değilmiş.
 • serdar aziz'i 4 milyona satabileceğine inanan insanları bizlere gösteren transfer politikası. kadavra diye hastaneye birkaç bin liraya satabileceğin bir şey bu serdar aziz.
 • iş bilmezlerin eline bırakılırsa heder olacak politikadır. şurada adı geçen/geçecek futbolcuların hiçbirini bilmez bu paraları götüren sözde yöneticiler. menajerlerle para kırışıp kulübün içine etmekten başka dertleri yok. transfer zor bir iş değil. iyi oyuncu bulmak hiç zor bir iş değil. her şeyi gözümüzde büyütmeye gerek yok. bak vissel kobe'ye keriz silkeleyip alıyor podolski'yi.

  siz yönetici olarak galatasaray'ın başarısını şahsi çıkarınızın üzerinde tutuyor musunuz mesele bu. yoksa iddia ediyorum türk kulüplerinin her yıl şampiyonlar ligi çeyrek finali oynamasının önünde hiçbir engel yok. neticede spor kültürümüzün farklı branşlarda gelişmesi için her yol yine aynı söze çıkıyor:

  ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim. atamız çok ama çok doğru söylemiş. peki ya yöneticiler zeki, çevik ve ahlaklı değilse?
 • şu anda görünen o ki seneye transfer politikamız podolski, sneijder, bruma, muslera gibi yıldızları bedavaya satıp yerlerine ipe sapa gelmez yarak kürek adamları almaktır..
  tabi o arada sabri, balta, selçuk, tolga , cenk , de jong, cavanda, carole gibi kazmalarla da 3-5 milyon euroluk anlaşma yenilemeleri de şart!!