şükela:  tümü | bugün
  • herkesin futbolu bildiği bir ülkede bizde reçetemizi hazırlayalım.

bir defa öncelikle kesinlikle; hakan balta, sabri, selçuk, yasin, semih kaya yı satılabilecek en iyi bonservis rakamlarıyla elden çıkarılması gerekiyor. bu oyuncuların hepsi misyonunu doldurmuş adamlar.
    yabancılarda; muslera, sneider iyi bir bonservisle, chedjou, de jong u ise 2-3 mio ya elden çıkarmak lazım.

daha sonra yapılması gereken özellikle fransa, belçika, sırbistan, hırvatistan başta olmak üzere scout ekibinin saldırması buralardan genç potansiyelli adamlar toplaması. ayrıca da takım için yararlı olabilecek 2 adet üst sınıf yabancının alınması. buradaki tercihte kesinlikle premier ligte ilk 11 e girmekte zorlanan 27-31 yaş arası oyuncular olmalı. yeni bir macera ve ispat çabasıyla başarı sağlanır.

gurbetçiler için sadece almanya akla gelmemeli. diğer tüm avrupa ülkerine bakılmalı

teknik direktör için ise bence sisteme göre adam bulunmalı. evet sistem dedim. bizde yok biliyorum. bunun için 3-5-2 formatına dönülmeli. bruma dan bir hazard yaratmaya çalışılmalı. 1.90 un üstünde stoper alınmalı, siyahı ayıboğan atik adamlarda yanına eklenmeli.

fikirler geliştirebilir. ama bu aşılardan bazıları acilen vurulmalı.
  • (bkz: tamam)
  • galatasaray'ın reçetesi olacak başlıktır.

galatasaray'ın ihtiyacı olan adamları tek tek sıralıyorum:

forvet: bertrand ısidore traoré (ajax) - tank gibi çakar gerisine karışmaz (5 milyon)

kanat: ryan fraser (ıpswich town) - bal yapan arı gibi uçar akrep gibi sokar (2 milyon)

dm: jefferson lerma (levante) - melo'nun aklı başında hali, ekonomik. (1.2 milyon)

am: afriyie acquah (parma) - ekonomik dipdiri, ezer geçer, teknik (2.8 milyon)

stoper: jores okore (fc kopenhag) - koy defansa kafan rahat etsin (3 milyon)

stoper: kortney hause (wolverhampton wanderers) - koy defansa gönlün rahat olsun (1 milyon)

sağ bek: ezequiel schelotto (sporting cp) - derde tek deva (4 milyon)

şimdi bu arkadaşların toplamı 19 milyonu buluyor.

gönderilen ve gönderileceklere bakalım:

cavanda: 2 milyon
    podolski: 2.6 milyon
    serdar aziz: 4 milyon
    chedjou: 4 milyon
    de jong: 3 milyon

topla: 15.6 milyon... açıktan bir 3.4 milyon vererek şu değişikliği yaptın mıydı cıva gibi takım olur.
    (edit: zaten adam gibi bir yönetici olsa o aradaki 3.4 milyon farkı da pazarlıklar sırasında yok eder ya da 1.5 milyonlara falan çeker)

amk her şeyi biz mi düşünelim? yemin ediyorum galatasaray'ın sportif direktörlüğünü 1 seneliğine bana versinler 1 senenin sonunda kalmam için millet evini arabasını satıp benim maaşımı denkleştirmezse adam değilim. ama istemez bedava da yaparız armaya ve renklere aşığız...
  • gerçekleri konuşacak isek;

takıma en az 2 adet 30 yaş civarı, alt sınıf takımlardan türk oyuncu alınacaktır. pozisyon önemsiz.

en az 1 adet, şu anki maaşının 4 katına bir yabancı oyuncu alınacaktır. pozisyon önemsiz.

mümkünse eldeki son yıldızlar da elden çıkarılacaktır. özellikle muslera, sneijder ve podolski para gerekçe gösterilerek gönderilecektir.

işte öyle bir şey.
  • muslera'yı elden çıkarması gerekten sonra okumadım.
  • (bkz: cukkalamak)
    (bkz: semirmek)

galatasaray tarihindeki bu en azılı, peşkeşçi, yiyici, beceriksiz yönetimi mali ve idari olarak ibra edecek şekilde oy verecek herkes orospu çocuğudur.

`galatasaray'dan rant bekleyen anasından am beklesin`

#galatasaraydahırsızvar
  • tiner olayı sadece bizimkilerde değilmiş.
  • 2 kangal sucuk, 15 somun ekmek şeklinde olacaktır.
  • serdar aziz'i 4 milyona satabileceğine inanan insanları bizlere gösteren transfer politikası. kadavra diye hastaneye birkaç bin liraya satabileceğin bir şey bu serdar aziz.