şükela:  tümü | bugün
250 entry daha
 • yeni sistemle aynı gruba bayern münih - paris saint-germain, fc barcelona - juventus çekilebiliyorken hala kolay grup değil denilen grup. tamam avrupa geçmişiniz yaralarla dolu olduğu için korkaksınız biraz ama bu grup bu sene çekilebilecek en iyi ikinci ya da üçüncü grup. at gözlüklerini çıkarın da, kabul edin şunu artık. bu gece "bayern'den nasıl 5 yedik?", "barça nasıl hissettirmeden 6 attı?" diye şeyleri tartışmıyorsan kolay gruptasın demektir. azıcık analitik zekası olan bir insan şampiyonlar ligi'ndeki bu seneye ait ikinci torbaya bakar da, çektiği takımı düşünüp susar. en alttan en kolay takım gelsin, ikinci torbadan en kolay takım gelsin, oh başka? maç önceleri blowjob için kız da yollasınlar? fındık kadar zekanızla kendinize güldürmeyin.
 • uefa kupası ön elemelerinin de elemelerinde, dünyanın en güçlü iki kulübü olan vardar ve östersunds ile eşleşip elenmiş takım taraftarlarına tabiiki kolay gelecek şampiyonlar ligi grubu.
  bu arada porto beşiktaşa yenildiği için için şu anda dünyanın en kötü kulübü.
  falan filan falan...

  sevince ortak olmuyorsanız, bi zahmet s.ktirip gidin kendi dertlerinizle uğraşın. birinizin başında aziz var, diğeriniz şampiyon olamazsa seneye araplara satılacak muhtemelen. ezikoğlu ezikler. köy takımlarına elendiniz lan, hiç mi utanmanız yok?
 • en rahat takımların bulunduğu grupta olduğu doğru beşiktaşın ama bir de kendinize bakın sayın renkliler. ulen biriniz vardar'a diğeriniz östersunds'a eleniyorsunuz sonra da "beşiktaşın içinden geçecekler" yok "beşiktaş kendi rekorunu geçecek". hani tamam kimse size avrupa maçında beşiktaş'ı tutun demiyor ama bari komik olmayın. kaç senedir şampiyonlar ligi müziği duymamışsınız hala beşiktaş şöyle beşiktaş böyle.

  geçen sene de çok kolay kura idi ama çıkamadık gruptan, umarım bu sene gelen fırsatları iyi değerlendirip gruptan çıkmayı son maça bırakmayız. beşiktaş hala final oynarken bocalıyor çünkü.
 • dengeli orta-siklet gruptur.. geçen sezon orta-ağır sikletti.. ama şu 5 kez gruptan çıkanlar kendini grubun 6 maçını real ile diğer senelerde ise 6 maç bayer barça ile oynadığını sanmasınlar, biliyoruz çıktıkları çıkamadıkları grupları..

  iyi oynadıkları maçlar hayran hayran izlediğimiz hep birlikte sevindiğimiz maçları olmadı mı tabiki oldu, ama zannedersin adamlar aslında ingiltere liginde chelsea ile yarışa giriyor her sene, avrupa'da her sene finalden finale koşuyor..

  yemeyelim birbirimizi gençler, herşey açık seçik ortada, ülke olarak güreş dışında başarılı olduğumuz bir spor yok.. bizim yerli oyunculara göre kaliteli yabancıları parası(fb)/itibarı(gs)/projesi(bjk) yeten alıp getiriyor.. 100 yıllık klüp tarihinde hasbelkader 3-5 defa başarı görülebilecek birşeyler elde edip sonra 10larca sene birbiriyle didişiyor.. çıkın bu kafalardan elalem 10 üzerinden 9 üzeri için yarışırken biz aramızdaki 3.4 - 3.9 puanları için kapışıyoruz.. az bi kafanız çalışsın.. az bi kötü gidelim hangimizi kim sikler edirnenin ötesinde..
 • adını okuyamadığımız veya köy takımlarına elenen türkiye süper ligi takım taraftarlarının kolay olarak nitelendirdiği grup. kıskançlıktan mı bilemiyorum, eğer öyle değilse içeride dışarıda sizi yenen takımların dünya sıralaması ile portonun sıralamasını bir karşılaştırın iyi gelir. övündüğün takım 18 yıl önceydi be arkadaşım, keşke o kadar iyi bir takım kursan da yine avrupada başarılı olsan, takdir etsek gurur duysak .
 • avantajları da dezavantajları da var bu tip grupların.

  böyle gruplarda baskın 1 takımın olması avantajlı olur genelde. sen de o baskn takımdan içerde puan alır gruptan çıkarsın.

  ancak ilk hafta maçlarına göre grubun lideri beşiktaş. bu hem iyi hem de çok kötü. çunku 4 takım da potada. 2. maçlar grup yeni başlamış gibi olacak hatta daha hırslı maçlar oynanabilir.

  yine de beşiktaşın şuan itibariyle avantajı büyük. içerde ikinci maçını kazanabilirse grup çözülür.
 • fındık beyinlileri boşverin, işimize bakalım dediğim grup. gönül isterdi ki fındık beyinlilerin tuttuğu takımlar bayern münih olmasa da en azından şöyle başaltı bir takımla avrupa maçı yapsaydı ama kısmet değilmiş.

  ilk maçlar sonunda lideri beşiktaş olan gruptur efendim. bir sonraki haftada eğer içeride leipzig'i yenersek tadından yenmeyecektir.
 • beşiktaş'ın a, e ve f gruplarında ilk ikiye kalma şansı çok daha yüksekti. öte yandan 3. olma ihtimali açısından en zor grupta bulunmaktadır. grubundaki diğer 3 takımın da transfermarkt degeri beşiktaş'tan yüksektir. başka hiç bir grupta bu mümkün değildi.

  neye göre kolay dendiği anlaşılmayan grup.
 • tek yapması gereken şey kendi sahasında 2 galibiyet almak. fazlası değil.
  monaco'yu da porto'yu da kendi evinde iyi bir oyun planıyla sorun çıkmadan yenebilecek güçte beşiktaş. 9 puanı oralardan toplamış olursak, kendi evimizdeki diğer maç ve 2 deplasmandan 2 puan daha çıkarırız. bu puanlarla da lider çıkarız gruptan zaten.

  biraz şans, biraz konsantrasyon yeterli.
 • bu yılki diğer bir çok gruba göre dengeli dağılımı olan grup. ilk iki torbadan gelebilecek görece zayıf takımlar ile 3 ve 4. torbalardan gelebilecek güçlü takımların olması neticesinde eylül 2017 itibariyle her takımın grubu lider veya sonuncu bitirebilme olasılığı bulunan gruptan çıkan takımların en iyi ihtimalde en fazla çeyrek final görmesi muhtemel, keza bazı gruplardan çıkan iki takım final oynasa eh normal denecek güçte gruplar da var...
125 entry daha