şükela:  tümü | bugün
1146 entry daha
  • olasılık hesaplarına tekrar başlayalım o zaman. yalnız geçmiş haftalardakinin aksine ben bu sefer fenerbahçe'yi hesaba katmıyorum. üstündeki 3 takımdan birinin şampiyon olacağını düşünüyorum ki bana kalırsa galatasaray olamayacaksa şampiyon fenerbahçe olsun
    ama hakikaten nerdeyse sıfır ihtimal onlarınki.

kalan maçlar:

galatasaray:
    beşiktaş 1
    akhisar (d) 3
    yeni malatya 3
    göztepe (d) 3

beşiktaş:
    galatasaray (d) 1
    kayserispor 3
    osmanlıspor (d) 3
    sivasspor 3

medipol başakşehir:
    osmanlıspor (d) 3
    sivasspor 3
    antalyaspor (d) 3
    kasımpaşa 3

sonuç olarak; galatasaray 73, beşiktaş 72, başakşehir 74 puan.
    şampiyon başakşehir olacak gibi duruyor sanki, maalesef.
  • bence galatasaray 1 puan farkla sampiyon olacak, hemen arkasında 3 takım aynı puanla sıralanır. sanırım üçlü averaja göre ikinci başşak, üçüncü fener, dördüncü de beşiktaş oluyor.
  • 24 haziran seçimleri olmasa başakşehir'i şampiyon yapabilirlerdi lakin şu an bu riski alamazlar kanımca. ben bu haftaki derbiyi kazananın birinci kaybedenin ikinci olacağını düşünüyorum...
  • başakşehir her türlü puan kaybeder. bu durumda galatasaray-beşiktaş maçını kazanan şampiyon olur. (yüksek ihtimalle.)

galatasaray-beşiktaş maçının berabere bitmesi durumunda ise beşiktaş’ı avantajlı görüyorum. sebebi galatasaray’ın deplasmandaki kötü futbolu ve beşiktaş’ın tek deplasman maçının kalacak olması. galatasaray’ın puan kaybetme ihtimali, beşiktaş’ın puan kaybetme ihtimalinden daha yüksek.

yarışta başakşehir olmasaydı beşiktaş’ın şampiyonluk şansı çok daha yüksek olacaktı. bu durumda başakşehir’i ligteki 2 maçta yenemeyen beşiktaş’ın emeği büyük. haftaya sıralama tahminleri daha da netleşmiş olacak.