şükela:  tümü | bugün
  • 2017-2018 spor toto süper lig ilhan cavcav sezonu şampiyonu beşiktaş.
  • besiktasimizin sampiyon olacagi bir baska sezon. at fava bekle.
  • ilhan cavcav sezonu şike serbest mi demek oluyor? gençlerbirliği yıllarca kümede kalmayı erken garantileyip kalan maçlarını parasını verene göre alıp vermedi mi? ben mi yanlış hatırlıyorum?
    bu ülkde kör ölür badem gözlü olur tamam ama suyunu çıkartmayalıö.
  • bana anlamsız gelen bir iş daha.
    yani bizim ülkede bir şey tutunca illa ki cılkı çıkana kadar kullanmak genetik bir hastalık olsa gerek.
    yani süleyman seba, turgay şeren veya ilhan cavcav hakkında olumsuz bir şey demek gibi bir maksadım yok.
    zaten adamlar öldü gitti olanlardan haberleri yok.

bazı şeyler bir kere yapılınca güzel oluyor.
    ama tekrara düştün mü tadı kaçıyor, eski tadı kalmıyor.
    bu da öyle bir şey.
    yani ne gerek var buna.
    kaldı ki en iyi futbol takipçisine dahi mikrofon uzatıp
    şu an ligin ismi nedir? desen. bocalar.
    zaten ligin kendi ismi dahi istikrar sağlayamadı.
    neredeyse iki yılda bir ismi değişti.
    ben az önce düşünürken ne alaka ise aklıma türksel süper ligi geldi!
    meğerse spor toto süper lig imiş.

her tarafın anıt olduğu ülkede çok da şaşılacak iş değil elbette.
    ama ben yine de söylemek istiyorum. faydası olmayan bir iştir.

`kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür badem gözlü olur` sözünü ben de çok duydum ve çok kullanırım da.

şimdi bu konuda insanın aklına sorular geliyor.
    seneye isim vermek için kim ölecek?
    ya da yıl içinde birden fazla önemli spor adamı ölürse ne olacak?

mesela aziz başkan ölse onun da simini verecek misiniz lige?
    o zaman iki yüzlü derim ben size.
    düşünün adam yaşarken kimse sevmiyor ama ölünce seviliyor birden.
    diriye saygı yok ama ölüye hürmet bitmez gibi bir şey.

tanım: boş işlerdir.
  • 2017-2018 15 temmuz süper lig milli irade sezonu olmadığı için bence buna katlanılabilir.
  • 2017-2018 15 temmuz şehitleri sezonu beklerken ters köşe yaptılar.
  • 7sezondur ismi değişmeyen ligin bu sezondaki ismi. öyle iki senede bir isim değiştirme yok.

zaten ilk kez turkcell süperlig adıyla sponsor alan lig daha sonra spor toto adını almış ve halen devam etmekte.

sezon ismi ise 2014-2015 sezonundan itibaren bir futbol adamına ithaf edildi.
  • bugün oynanacak olan (bkz: 11 ağustos 2017 medipol başakşehir bursaspor maçı) ile başlayacak olan sezondur efenim.
  • süper lig tarihinin en zorlu geçeceği sezon olarak öngörülüyor. ayrıca lig tarihinde kalburüstü olarak kabul edilebilecek futbolcu topluluğunun en yoğun göründüğü sezon.

galatasaray: fernando muslera, maicon pereira roque, serdar aziz, mariano ferreira filho, fernando francisco reges, badou ndiaye, younes belhanda, garry rodrigues, sofiane feghouli, bafetimbi gomis, sinan gümüş, eren derdiyok.

beşiktaş: pepe, caner erkin, adriano, gökhan gönül, gary medel, atiba hutchinson, oğuzhan özyakup, tolgay arslan, talisca, ryan babel, jeremain lens, cenk tosun, alvaro negredo.

başakşehir: aurelien chedjou, manuel da costa, gael clichy, gökhan inler, emre belözoğlu, edin visca, marcio mossoro, eljero elia, mevlüt erdinç, emmanuel adebayor.

fenerbahçe: carlos kameni, martin skrtel, mauricio isla, giuliano victor de paula, alper potuk, mathieu valbuena, roberto soldado, robin van persie.

trabzonspor: onur kıvrak, ogenyi onazi, juraj kucka, olcay şahan, yusuf yazıcı, theo bangonda, fabian castillo, burak yılmaz, hugo rodallega.

bursaspor: harun tekin, mikel agu, emmanuel badu, pablo batalla, jires kembo-ekoko, kubilay kanatsızkuş, bogdan stancu.

antalyaspor: johan djourou, samir nasri, maicon marques bitencourt, jeremy menez, samuel eto'o.

osmanlıspor: zydrunas karcemarskas, tiago pinto, tugay kaçar, adrien regattin, umar aminu.

kayserispor: cristian sapunaru, deniz türüç, dejan meleg, geoffrey bia, asamoah gyan.

konyaspor: nejc skubic, ömer ali şahiner, abdou traore, imoh ezekiel.

malatyaspor: arturo mina, aly cissokho, nacer barazite, issiar dia.

kasımpaşa: markus neumayr, adem büyük, mahmoud hassan.

karabükspor: gabriel torje, cristian tanase, evgen seleznev.

göztepe: beto, andre castro, oscar scarione, yoan gouffran.

akhisar: miguel lopes, olcan adın, paulo henrique.

sivasspor: leandrinho, arouna kone.

alanyaspor: remy riou, vagner love.

gençlerbirliği: uğur çiftçi.
  • şampiyonu galatasaray olacaktır.

beşiktaş olarak ligi 2.sırada bitirebilir ve avrupa'da kulübün yaşadığı en büyük başarıyı elde edersek sezon benim için tatmin edici olacaktır. bana kalırsa gerçekçi bir beklenti de aşağı yukarı böyle olmalı bu sezondan. teşekkürler.