şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de futbolda şampiyonluğun sahada kazanıldığını zannedenler normal lig tablosunu takip edebilirler ama bu ülkede şampiyon olunmak isteniyorsa eyyamcılık liginde 1. olmak gerekiyor. bu ligde de bir önceki sezon en çok eyyamı yapan hakemin adı sezon adı olarak belirlenebilir. geçtiğimiz sene bildiğiniz gibi beşiktaş açık ara farkla bu ligde ipi göğüslemişti. bu sene için ipi göğüsleyebilecek üç aday takım var bjk,fb ve başakşehir. mhk ve federasyon üzerinde en güçlü olan takım her zaman olduğu gibi fb ancak tabi mhk üzerine baskı kurabilecek pek çok kişi ve kurum da mevcut. geçen yıl mhk'nın göz bebeği bjk ve göksel gümüşdağlı başakşehir de bu sene iddialı. bir de hakemler topal ata oynamazlar yani takım dökülüyorsa geçen sene fb olduğu gibi burada eyyam ile bir şey olmayacağını bilirler. gs'ın işi çok zor mhk üzerinde etkiyi geçim yeni yetme spor yazarları bile dursun'dan korkmuyor. bu sene 5 büyük takım için her hafta eyyam ile kazanılan puanları buraya yazarak puan sıralamasını paylaşacağım. burada şampiyon olan ligde de şampiyon olacak zaten ama bu lig rüzgarı arkasına alan takımı göstereceği için 10 hafta sonra kimin şampiyon olacağının ipuçlarını da verecek. bakalım bu sene tek takıma mı çalışacaklar yoksa bu üç takıma eşit eyyamcılıkla mı bir süre gidecekler göreceğiz. ilk hafta fb ofsayttan attığı golle eyyamcılık liginde 1 puanı hanesine yazdırdı, hayırlı olsun. eğer olur da hakemler yüzünden puan kaybedilirse kaybedilen puan düşülecektir.

  1.hafta
  fb ofsayt golü ile 1 puanı kaptı
  bjk cüneyt'i ile rahat nefes aldı. maç haksız penaltıda 1-0 olduğu için eyyamcılık liginde puan yazmıyorum ama not düşelim.

  2.hafta
  talisca rakibinin suratına yumruğu geçirdi ancak sarı kart aldı. hakem hiçbirşey vermese görmedi diyebileceğimiz pozisyon sonrası kırmızı ile atılması gereken oyuncu gol attı ve eyyamcılık 1 puan getirdi.

  2017-2018 eyyamcılık ligi sıralaması

  1- fb ...... 1 puan
  2-bjk.......1 puan
  3-bş........?
  4-gs........?
  5-ts........?
 • en büyük eyyamcı en mağdur ve en efendiyi oynar, dikkatle analiz edilmelisi gereken ligdir.

  dünyada en büyük ahlaksızlar ahlak satanlardır.
 • hüseyin göçek 'in listede başı çekmesi beklenmektedir.