şükela:  tümü | bugün
 • efenim ookla'nın speedtest serivisi yeni istatistiksel verilerini yayınlamış. temmuz 2017 verilerine göre türkiye'de ortalama internet hızı dünya çapında 82. sırada. listede toplamda 133 ülke yer alıyor, ilk sırada olan singapur'un ortalama dosya indirme hızı 154.38 mbps.
  kaynak

  dünya mobil internet hızı listesinde 29.30 mbps indirme hızıyla temmuz ayında 28. sıradaymışız.

  tablo pek iç açıcı değil beyler bayanlar. ulan yıllarca 8 mbs internete 70 80 lira para ödedik. aslında 3 mbs 50 gb akn kotasıyla beraber 3e düşerdi.

  neyse iyi ki türk.net var. seviliyorsun türk.net <3

  edit: reklam filan değil ciddi ciddi adamlar ellerinden geldikçe iyi işler çıkartmaya çalışıyor. hayatımda ilk defa 100 mbs hızı gördüm lan kendi evimde hemde bedava gibi bir fiyata.
 • saniyede 14.96mb (megabit) / 8 yani 1.87mb ( megabayt) ile 82. sırada bulunduğumuz listedir.

  biraz da anket değeri katarsak, 3.2mb/s spor. akk

  ekleme: gezegen olan pluton uyardı, küçük b olunca bit, büyük b olunca bayt oluyormuş. bunun üzerine iletimi düzelttim. mb deyip geçmemek lazım.
 • mobil internette geniş banda göre 2 kattan daha fazla hıza sahip olduğumuzu görüp beni şaşırtan liste...

  normalde tam tersi olması lazım... mobil internette sürekli hız problemi yaşayan ben buna pek inanamadım, nerede ölçtünüz bunu vicdansızlar? götünüze bağlı baz istasyonu mu var?
 • mobil internette hızın bir boka yaramadığı gerçeğini görmemizin gerektiği sıralamadır.

  50-100 mbit 4.5 g hızı verip 3 gb kota vermek milletle dalga geçmektir.
 • 2 aydır 50 mb vdsl için port bekliyorum. kullandığım net 16 mb. türk telekom'a şikayetvar.com üzerinden yazdım fakat cevap vermedi. kendi internet siteleri üzerinden şikayet yazayım dedim site bozuk çıktı. telefon açayım dedim o da sonuçsuz kaldı. en son btk üzerinden yalova'da port yok ve ne zaman açılacağına dair türk telekom vermiyor diye şikayet yazdım. gelen cevap bulunduğunuz bölgede port yok şeklindeydi. ulan dingiller , bende zaten onu soruyorum size. ne zaman açacaksınız bu kodumunun portunu? reklamlarda cayır cayır konuşursunuz ama işe gelince ortada hizmet yok.

  bizim üstümüzdeki ülkelerden bir kaç tane sayayım size ;

  reunion
  guam
  moldova
  barbados
  jersey

  bazı ülkelerin ismini ilk defa duydum lan. utan türk telekom. utan. en azından isminin başından türk kelimesini kaldır artık. utandırıyorsun ülkeni.
 • kıskanç almanlar bizi gecmek için 47 mb internet bağlatmışlar.
 • hız sıralamasında 82. sırada olmamıza ek olarak akn saçmalığı da var. bu şekilde tekrar bir sıralama yapılsa o listenin sonuncusu olacağımız garantidir. yıl olmuş 2017 hala akn ile yaşıyoruz. şaka gibi.
 • tüm gavur, hemcinsiyle sevişmeyi bile benimsemiş, domuz yiyip karısını başkasının altına atan milletler üstte çıkmış(!) internetin şeytan icadı oldugunun(!!!) bir başka kanıtı.....
 • hadi mobil'de 28. sıradayız, ardımızda birçok gelişmiş ülke var, ehh denilebilecek seviyedeyiz ama fixed broadband'de 80 küsürüncü olup, arkamızda hiçbir gelişmiş dünya ülkesi olmaması insanı düşündürüyor ve bu hizmete bu parayı ödemek de olayı sorgulamama sebep oluyor.
  fiber hattını yurda yaymadıkça sıralamadaki ivmemiz aşağıya doğru devam eder zira ardımızda bizi geçebilecek devletler, milletler mevcut.
 • evimdeki ortalama internet hızım listedeki 30. ve 45. sıradaki ülkelerin hızları arasında gidip gelmekte.(bkz: madagaskar),(bkz: sri lanka) ve (bkz: bangladeş) sıralamada bizim üsütümüzde,düşündürücü. ayrıca,(bkz: türkmenistan)ın listede dahi olmaması doğru olmuş, çünkü bu ülkede internet dediğiniz şey ortalıkta dolaşan bir söylentidir neredeyse.