şükela:  tümü | bugün
  • 14 - 30 temmuz arasında meksika'nın guadalajara şehrinde yapılacak olan organizasyon.

    edit: guadalajara'nın yerine budapeşte'ye alındı.
  • ryan lochte'nin cezası sebebiyle yarışamayacağı turnuva.
  • erkekler 5 km açık deniz mücadelesinde altın madalyayı, 54:31.4'lük derecesi ile fransız marc-antoine olivier kazandı. 2016 rio de janeiro olimpiyatları'nda 10 km'de bronz madalya kazanmıştı.

    gümüş madalya, 54:32.1'lik derecesi ile 24 yaşındaki italyan mario sanzullo'ya gitti.

    bronz madalya, 54:42.1'lik derecesi ile 20 yaşındaki büyük britanyalı timothy shuttleworth'a gitti.
    ************************************************************************************
    kadınlar 10 km açık deniz mücadelesinde altın madalya, 2:00.13.70'lik derecesi ile, 2015 dünya yüzme şampiyonası'nın da altın madalya ismi olan fransız aurelie muller kazandı.

    gümüş madalya, 2:00:17.20'lik derecesi ile 22 yaşındaki ekvatorlu samantha arevalo kazandı. 2015 pan american oyunlarında bronz madalya kazanmıştı.

    bronz madalya, 2:00:17.2 ile aynı dereceyi yapan 21 yaşındaki italyan arianna bridi ile 25 yaşındaki brezilyalı ana marcela cunha'ya gitti. ana marcela cunha, bu dalda 2013'te gümüş, 2015'te bronz madalya kazanmıştı.
    ************************************************************************************
    erkekler 10 km açık deniz mücadelesinde altın madalya, 1:51:58.5'lik derecesiyle 2016 rio olimpiyatları'nın altın madalyalı ismi hollandalı ferry weertman'a gitti. 2015 kazan'da yapılan son dünya şampiyonası'nda gümüş madalyada kalmıştı.

    gümüş madalya, 1:51:58.6'lık derecesiyle 2015 dünya şampiyonası'nın altın madalyalı ismi amerikalı jordan wilimovsky, bu sefer gümüş madalyada kaldı.

    bronz madalya, 1:51:59.2'lik derecesiyle fransız marc-antoine olivier'e gitti. 2016 rio'da yine bronz madalya kazanmıştı. 3 gün önce 5 km'de kazandığı altın madalyanın yanına bir bronz ekledi.

    ************************************************************************************
    kadınlar 5 km açık deniz mücadelesinde altın madalyayı, 59:07.00'lık derecesiyle amerikalı ashley twichell kazandı. 2011 dünya şampiyonası'nda bu dalda bronz madalya kazanmıştı.

    gümüş madalya, 59:10.50'lik derecesiyle fransız aurélie muller'e gitti. bu dalda 2011'de yine gümüş madalya kazanmıştı. bu şampiyonadaki 2. madalyası.

    bronz madalya, 59:11.40'lık derecesiyle brezilyalı ana marcela cunha'ya gitti. 2013 dünya şampiyonası'nda yine bronz madalya kazanmıştı. bu şampiyonadaki 2. madalyası.
    ************************************************************************************
    takım yarışında altın madalya, 54:05.9'luk derecesiyle oceane cassignol, logan fontaine, aurelie muller ve marc-antoine olivier'den oluşan fransa'ya gitti. marc-antoine olivier, bu şampiyonadaki 2, aurélie muller, 3. madalyasını aldılar.

    gümüş madalya, 54:18.1'lik derecesiyle brendan casey, ashley twichell, haley anderson, jordan wilimovsky'den oluşan amerika'ya gitti. ashley twichell ve jordan wilimovsky, bu şampiyonadaki 2. madalyalarını aldılar.

    bronz madalya, 54:31.0'lık derecesiyle rachele bruni, giulia gabbrielleschi, federico vanelli, mario sanzullo'dan oluşan italya'ya gitti.
    ************************************************************************************
    erkekler 25 km açık deniz
    altın madalya, 5:02:46.4'lük derecesi ile 2014 ve 2016'nın avrupa şampiyonu fransız axel reymond'a gitti.

    gümüş madalya, 5:02:47.0'lık derecesi ile italyan matteo furlan'a gitti.

    bronz madalya, 5:02:49.8'lik derecesi ile rus evgeny drattsev'a gitti. 2013'ten sonra bir kez daha bronz madalya kazandı.

    ************************************************************************************
    kadınlar 25 km açık deniz
    altın madalya, 5:21:58.40'lık derecesi ile brezilyalı ana marcela cunha'ya gitti. 2011 ve 2015'te yine altın madalya kazanmıştı. unvanını korudu. bu şampiyonadaki 3. madalyası.

    gümüş madalya, 5:22:00.80'lik derecesi ile hollandalı sharon van rouwendaal'a gitti.

    bronz madalya, 5:22:08.20'lik derecesi ile italyan arianna bridi'ye gitti. bu şampiyonadaki 3. madalyası.
  • babağın canina tüküreyim.
    (bkz: kedilerin 9 canlı olması)
    ulan içime kedi kaçsa gene yaşayamazdım.
    25 km yüzmek ne la?

    edit: bilgilendirme için sametc'ye teşekkürler. 25 km, bireysel değilmiş. bireysel maksimum 10 km imiş. 10 km olsa da entrimin arkasındayım. ulan millet düz yolda tempolu yürüse dalağı şişiyor.
  • karışık çiftler 10 metre senkronize kule atlama
    geçen sene rio'da kadınlar 10 m senkronize kule atlamada altın madalya kazanan çinli ren qian ile lian junjie, 352.98 puan ile altın madalya kazandı.

    gümüş madalya, 323.28 puan ile büyük britanyalı lois toulson-matty lee çiftine gitti. matty lee, geçen seneki avrupa şampiyonası'nda, bu dalda yine gümüş madalya kazanmıştı.

    bronz madalya, 318.12 puan ile kuzey koreli kim mi-rae-hyon ıı-myong çiftine gitti.
    ************************************************************************************
    kadınlar 1 metre tramplen atlama
    altın madalya, 314.95 puan ile avustralyalı maddison keeney gitti. geçen sene rio'da, 3 m senkronize tramplen atlamada bronz madalya kazanan çiftten biriydi.

    gümüş madalya, 304.70 puan ile rus nadezhda bazhina'ya gitti. 2006'dan bu yana avrupa şampiyonları'nda, çeşitli dallarda 6 altın, 2 gümüş, 6 bronz kazanmış bir sporcu.

    bronz madalya, 296.40 puan ile italyan elena bertocchi'ye gitti. geçen sene londra'da yapılan avrupa şampiyonası'nda aynı dalda gümüş madalya kazanmıştı.
    ************************************************************************************
    erkekler 3 metre senkronize tramplen atlama
    altın madalya, 352.98 puan ile evgeny kuznetsov-ilya zakharov çiftine gitti. 2011-2013 ve 2015 dünya şampiyonaları ile 2012 londra olimpiyatları'nda, bu dalda gümüş madalya kazanan çift, en sonunda altın madalyaya uzanmayı başardı.

    gümüş madalya, 323.28 puan ile çinli cao yuan-xie siyi çiftine gitti. cao yuan, 2016 rio'da bu dalda bronz madalya alan çiftten biriydi.

    bronz madalya, 318.12 puan ile ukraynalı oleh kolodiy- illya kvasha çiftine gitti. bu sene yapılan avrupa şampiyonası'nda bronz madalya kazanmışlardı.
    ************************************************************************************
    erkekler 1 metre tramplen atlama
    altın madalya, 448.40 puan ile 22 yaşındaki çinli peng jianfeng'e gitti.

    gümüş madalya, 447.20 puan ile 25 yaşındaki çinli he chao'ya gitti. 2015'te 3 metre tramplende altın madalya kazanmıştı.

    bronz madalya, 444.25 puan ile 22 yaşındaki italyan giovanni tocci'ye gitti.
    ************************************************************************************
    kadınlar 10 metre senkronize kule atlama
    altın madalya, 352.56 puan ile çinli ren qian-si yajie çiftine gitti. 16 yaşındaki ren qian, 2. altın madalyasını kazandı.

    gümüş madalya, 336.48 puan ile kuzey koreli kim mi-rae-kim kuk-hyang çiftine gitti. kim mi-rae, bu şampiyonadaki 2. madalyasını kazanmış oldu.

    bronz madalya, 328.74 puan ile malezyalı cheong jun hoong-pandelela rinong çiftine gitti. 2016 rio olimpiyatları'nda bu dalda gümüş madalya kazanmışlardı. ayrıca pandelela rinong, 2009 roma ve 2013 barcelona dünya şampiyonaları'nda, bu dalda yine bronz madalya kazanmıştı.
    ************************************************************************************
    kadınlar 3 metre senkronize tramplen atlama
    altın madalya, 333.30 puan ile çinli chang yani-shi tingmao çiftine gitti. shi tingmao, 2016 rio'da aldığı 2 altın madalyadan birini bu dalda çıkarmıştı. ayrıca 2013 barcelona ve 2015 kazan dünya şampiyonları'nda bu dalda altın madalya kazanmıştı.

    gümüş madalya, 323.43 puan ile kanadalı jennifer abel-melissa citrini-beaulieu çiftine gitti. jennifer abel, 2012 londra'da bu dalda olimpiyat bronz madalyası kazanmıştı. ayrıca 2011 şangay, 2015 kazanda'da gümüş, 2013 barcelona'da bronz madalya kazanmıştı.

    bronz madalya, 312.60 puan ile rus nadezhda bazhina- kristina ilinykh çiftine gitti. nadezhda bazhina, şampiyonadaki 2. madalyası oldu.
    ************************************************************************************
    erkekler 10 metre senkronize kule atlama
    altın madalya, 498.48 puan ile çinli chen aisen-yang hao çiftine gitti. chen aisen, 2016 rio'da bu dalda altın madalya kazanan çiftten biriydi. ayrıca 2015 kazan dünya şampiyonası'nda yine altın madalya kazanan çiftten biriydi.

    gümüş madalya, 458.85 puan ile rus aleksandr bondar-viktor minibaev çiftine gitti. aleksandr bondar, 2011 dünya şampiyonası'nda ukrayna adına yarışırken bu dalda bronz madalya kazanmıştı. viktor minibaev, 2013 dünya şampiyonası'nda gümüş, 2015'te bronz madalya kazanmıştı.

    bronz madalya, 440.82 puan ile alman patrick hausding-sascha klein çiftine gitti. bu ikili 2008 pekim olimpiyatları'nda bu dalda gümüş madalya kazanmışlardı. 2011 dünya şampiyonası'nda gümüş, 2013 dünya şampiyonası'nda ise altın madalya kazanmışlardı. böylelikle tüm madalyalardan toplamış oldular*
    ************************************************************************************
    takım karışık
    altın madalya 406.40 puan ile fransız laura marino-matthieu rosset çiftine gitti.

    gümüş madalya 402.35 puan ile meksikalı viviana del angel-rommel pacheco çiftine gitti.

    bronz madalya 395.90 puan ile amerikalı krysta palmer-david dinsmore çiftine gitti.
    ************************************************************************************
    kadınlar 10 metre kule atlama
    altın madalya, 397.50 puan ile malezyalı cheong jun hoong'a gitti. bu şampiyonadaki 2. madalyası oldu.

    gümüş madalya, 396.00 puan ile 2013 dünya şampiyonasının altın, 2016 rio'nun gümüş madalyalı ismi çinli si yajieye gitti. bu şampiyonadaki 2. madalyası oldu.

    bronz madalya, 391.95 puan ile 2016 rio'nun altın, 2015 dünya şampiyonasının gümüş madalyalı ismi çinli ren qian'a gitti. bu şampiyonadaki 3. madalyası oldu.
    ************************************************************************************
    erkekler 3 metre tramplen atlama
    altın madalya, 547.10 puan ile çinli xie siyi'ye gitti. bu şampiyonadaki 2. madalyası oldu.

    gümüş madalya, 526.15 puan ile alman patrick hausding'e gitti. 2016 rio'da bronz madalya kazanmıştı. bu şampiyonadaki 2. madalyası oldu.

    bronz madalya, 505.90 puan ile rus ilya zakharov'a gitti. 2012 londra olimpiyatları'nda altın, 2011 ve 2013 dünya şampiyonaları'nda gümüş madalya kazanmıştı.
    ************************************************************************************
    kadınlar 3 metre tramplen atlama
    altın madalya, 353.30 puan ile 2013 ve 2015'in dünya, 2016'nin olimpiyat şampiyonu çinli shi tingmao'ya gitti. bu şampiyonadaki 2. madalyası.

    gümüş madalya, 344.35 puan ile 2013'ün gümüş madalyalı ismi çinli wang han'a gitti.

    bronz madalya, 335 puan ile 2011 dünya ve 2012 olimpiyat 3.'sü kanadalı jennifer abel'e gitti.
    ************************************************************************************

    karışık çiftler 3 metre tramplen atlama

    altın madalya, 323.70 puan ile çinli wang han - li zheng çiftine gitti. wang han, son dünya şampiyonası'nda altın madalya alan ikiliden biriydi.

    gümüş madalya, 308.04 puan ile büyük britanyalı grace reid - tom daley çiftine gitti. son avrupa şampiyonası'nda altın madalya almışlardı.

    bronz madalya, 297.72 puan ile kanadalı jennifer abel - françois imbeau-dulac çiftine gitti. son dünya şampiyonası'nda gümüş madalya kazanmışlardı. jennifer abel, bu şampiyonadaki 3. madalyasını kazandı.

    ************************************************************************************
    erkekler 10 m platform atlama

    altın madalya, 590.95 puan ile büyük britanyalı tom daley'e gitti. 2012 londra, 2016 rio ve 2015 kazan'ın bronz madalyalı ismi bu sefer altına uzandı.

    gümüş madalya, 585.25 puan ile çinli chen aisen'e gitti. son olimpiyat şampiyonu gümüşte kaldı.

    bronz madalya, 565.15 puan ile çinli yang jian'a gitti.
  • erkekler 400 m'de finale kalan isimler:
    felix auböck (avusturya) 3:44.19
    sun yang (çin) 3:44.55
    david mckeon ( avustralya): 3:45.56
    park tae-hwan (güney kore): 3:45.57
    mack horton (avustralya) 3:45.60
    james guy (büyük britanya)3:45.64
    gabriele detti (italya) 3:45.72
    zane grothe (amerika) 3:46.14
    ************************************************************************************
    kadınlar 400 m'de finale kalan isimler
    katie ledecky (amerika): 3:59.06 (şampiyona rekoru)
    leah smith (amerika): 4:02.00
    ariarne titmus (avustralya): 4:04.26
    li bingjie (çin): 4:04.94
    boglárka kapás (macaristan): 4:05.93
    zhang yuhan (çin): 4:06.21
    veronika popova (rusya): 4:06.40
    ajna késely (macaristan): 4:06.48

    kedecky, 2015'ten kalma kendisine ait olan 3:59.13'lik şampiyona rekorunu kırdı.
    https://pbs.twimg.com/media/dfao2vfxuaalmcm.jpg
    ***********************************************************************************
    kadınlar 4x100 serbestte finale kalan ülkeler:
    amerika birleşik devletleri: 3:33.35
    hollanda: 3:34.26
    avustralya: 3:35.18
    isveç: 3:35.50
    kanada: 3:35.84
    çin: 3:37.02
    japonya: 3:37.46
    danimarka: 3:38.29
    ***********************************************************************************
    erkekler 4x100 serbestte finale kalan ülkeler:
    brezilya: 3:12.34
    avustralya: 3:12.45
    amerika birleşik devletleri: 3:12.90
    italya: 3:13.26
    macaristan: 3:13.28
    rusya: 3:31.84
    japonya: 3:14.82
    kanada: 3:14.88

    ***********************************************************************************
    tüm finaller bugün akşam seansında.

    bizim yüzücüler:
    kadınlar 200 bireysel karışıkta viktoria zeynep güneş, 2:13.56 ile 19. sırada kalarak elendi.
    erkekler 50 m kelebekte kaan türker ayar, 24.73 sn ile 44. sırada kalarak elendi.
    erkekler 100 m kurbağalamada hüseyin emre sakçı, 1:02.15 ile 40. sırada kalarak elendi.
  • erkekler 400 m'de finalinde altın madalya, 3:41.38'lik derecesi ile sun yang'a gitti. 2013 ve 2015'ten sonra bir kez daha şampiyon.

    gümüş madalya, 3:43.85 ile mack horton'a, bronz madalya, 3:43.93 ile italyan gabriele detti'ye gitti.

    marc horton ile sun yang, geçen seneden beri kanlı bıçaklı. birbirlerine en sonunda dalacaklar.
  • kadınlar 400 m'de finalinde altın madalya, derecesi ile 3:58.34'lük şampiyona rekoru ile katie ledecky'e gitti.

    gümüş madalya, 4:01.54'lük derecesi ile rio'nun bronz madalyalı ismi amerikalı leah smith'e gitti. 1978'den sonra ilk kez iki amerikalı ilk iki sırayı aldı.

    bronz madalya, 4:03.25'lik derecesi ile çinli li bingjie'ye gitti.
  • erkekler 4x100 m serbestte altın madalya, 3:10.06'lık derecesiyle caeleb dressel, townley haas, blake pieroni ve nathan adrian'lı amerikan takımına gitti.

    nefes kesen yarışta gümüş madalya, 3:10.34'lük derecesiyle brezilya'ya, bronz madalya, 3:11.99 ile macaristan'a gitti.

    kadınlar 4x100 m serbestte altın madalya, 3:31.72 derecesiyle mallory comerford, kelsi worrell, katie ledecky, simone manuel'li amerikan takımına gitti.

    gümüş madalya, 3:32.01 ile avustralya'ya, bronz madalya, 3:32.64 ile hollanda'ya gitti.