şükela:  tümü | bugün
2660 entry daha
 • nisan ayı konut satışı yüzde 7.6 artış gösterdi,
  borsa 100 bin puana dayandı,
  dolar 3.5x dolaylarına çıpa attı.

  önceikle gemi hepimizin gemisi, aklı başında kimse batmasını istemez ama veriler gemi su alıyor derken bu gelişmeler gerçekten ilginç.
 • 2009 mortgage krizinin anlatildigi (ayni isimli kitaptan uyarlan) "the big short" filmini izleyenler krizden once tum kriz ongorulerine ragmen, borsa'da ve ev satislarinda olan yukselmeyi aciklayamamislardi, sonrasinda ne oldugunu hepimiz biliyoruz. tek farkimiz abd tum dunyada kabul goren bir para birimine sahip oldugu icin parasini tum dunyaya satabildi ama bizim oyle bir secenegimiz de yok. "tarih tekerrurden ibarettir" demis ecdadimiz.

  hicbir sey uretmeyen, 5 milyon suriyeliye ev sahipligi yapan, dis politikasi herkesin samar oglani olmus, merkez bankasinin bagimsiz olmadigi, ekonomiden tek anladigi kredi cekip rizeli muteahhiti zengin etmek olan bir ekonominin batmasini hicbirimiz istemeyiz ama gorulen koy de kilavuz istemiyor.
 • ecevit'e yazar kasa fırlatılan, dsp ve diğer bazı sağ partilerin tarih olmasını sağlayan 2001 krizinde dolar 5 ayda 0,65'den 1.50'ye kadar çıkmıştı. yani %130 değer kaybetmişti. şimdi de 2008'den itibaren 9 senede 1.15'ten 3.95'e kadar çıktı, değişim %245!

  2008 asgari ücret 640 tl, şu an 1400 tl. değişim %120!

  zaten sene başından beri kaç şehit geldiğini bilmeyen, hadi bıraktım aladağ'ı, soma'yı, torunlar'ı; daha dün ne yediğini hatırlamayan, alım gücünün düştüğünü sadece bir şey almak istediğinde farkedebilen bir millet, sene başından itibaren nelere ne kadar zam geldiğini hatırlat(a)mayan bir medya ile birlikte doların 3,95'ten 3,50 ye inmesini, bist'in 98 bin ile rekor kırmasını "ilginç" gelişim olarak yorumlayabilir, türkiye'nin şahlanışı olarak düşünebilir...
 • --- spoiler ---

  24 mayıs çarşamba 22:30 107 milyon koç holding hissesi hisse başı 15.87 tl'ye satıldı - bn
  24 mayıs çarşamba 18:39 koç ailesi koç holding'deki 107 milyon adet hissesini satıyor - bn

  --- spoiler ---
 • #68387450

  türkiye' nin neredeyse 60 yılına damga vurmuş iki büyük ailesi sadece borsa' da 600 milyon dolar satış yapmış ama yukarıdaki entry' i okuyan bile yok!

  eksisözlük' ün bittigini gösteren bir durum... eskiden olsa şimdiden 5-6 sayfa entry olurdu bu başlıkta. sanırım analiz edebilecek retoriği olmayan vasıfsız troller dışında sözlükte adam kalmadı. nese, biz de başka bir yer buluruz!
 • krizdir değildir tartışmasına girmek istemiyorum fakat güncel hayattan bir örnek vermek istiyorum.

  şirkette her zaman yemek söylediğimiz bir kebapçı vardı. dün itibari ile tavuk ürünlerine 2 tl, et ürünlerine ise 3 tl zam yaptı. yıl başından beri alım gücümüz sert bir şekilde düşüyor ne yazık ki.