şükela:  tümü | bugün
  • nihat zeybekçi'nin aksi yönde görüşüne rağmen cumbabamız turizme destek olalım diyor, millet tatil yapsın 10 gün diyor.
  • 10 gün kesin olur bence bilet almaya başlayabiliriz. erdoğan'ın tatil olsun dediği yerde nihat zeybekçi'yi kim sallar. salıyı beklemeye gerek yok,10 gün tatil hayırlı olsun.
  • ulan şunu yapıyorsunuz her sene, bir kere de deyin ki özel sektör de yararlanacak bundan, kapatıyorum ulan borsayı, bankaları falan. bak o zaman oy oranı nasıl % 70-80'e vuruyor.

şaka lan şaka, ben bayramda da çalışmaya razıyım ama bizden size oy yok hacım(:
  • yine idari tatil olacak ve yine faydalananlar memurlar olacak. özel sektör çalışanları haybeye çalışacak. idari değil resmi tatil istiyoruz.
  • (bkz: yihu)
  • resmi tatil yapın la. bi işe yarasın. millet yollarda perişan olacak yoksa.
  • yok öyle bir şey. biz iş vereniz. altımızda 45 tane eleman çalıştırıyoruz. her ne kadar tekstil piyasası durgun olsada üretim yapıyoruz. dün 25k değerinde malı 18k'ya sattı ki hem biz işçilerimize maaşını verebilelim hemde o adam iş yapsın batmasın tekrar dönüp bizden kumaş alır. ama siz aylaklara göre her gün tatil yapalım, zaten zengin bir ülke değiliz iyice fakirleşelim, üretim dursun, kriz çıksın. tatil muhabbetinin suyunu çıkardılar, türk milletinin en iyi yaptığı iş bu değil mi zaten? tatil 10 gün falan olmayacak, olmamalı.

edit: bazı arkadaşlar sanıyor ki bizler kapitalist, işçilere işkence eden kimseleriz. nasıl bir kafa yapısına sahipler bilmiyorum. bu ay 3 gün yatsak bize günlük zararı 15k olur. 15k para ile 10 işçinin aylık maaşını ödeyebilirsin. yoksa ödeyemezsin. kriz zamanında batıyorduk, borç aldık toparlandık eyvallah oraları karıştırmaya gerek yok ama olası bir krizde önce iş veren batar ardından işçi aç kalır. aptal beyaz yakalılar veya memurların çoğu bunu anlamaz. türkiye'de özel sektörde doktorun altında son model mercedesi, trilyonluk evi var niye? çünkü kazandığını göstermiyor, vergiden kaçıyor. ama biz kazanıyorsak yarısını devlete ödüyoruz. mesele 3-5 gün tatil yaparsan batarsın mevzusu değil, bugünün işini yarına bırakmama mevzusu. bugün üretim yapmalıyız ki yarını görebilelim. tekrar dediğim gibi beyaz yakalılar bunu anlamaz. amına koduğumun suriyelisi devlete yük der geçer, halbuki 10 tane suriyeli işçimiz var onların savaştan kaçmış aileleri, çocukları var ne yapsın aç mı kalsın?
  • özelde çalışanları kapsamazsa olmaması gereken tatil. bir devlet çalışanı olarak 10 gün izne karşıyım. zaten yılda 20 gün yıllık iznimiz var. ramazan bayramı, kurban bayramı, resmî tatiller derken yılın üçte birini tatil ile geçiriyoruz ve sonrasında ekonomi çok kötü, maaşlar düşük, üretim yok diye sızlanıyoruz.
  • arbeit macht frei ulan! ne tatili deyuslar.

özel sektör tatil yaparsa ülkenin üretim açığını kim kapatacak? biz memurlar mı?