şükela:  tümü | bugün
  • ihtimal dahilindedir.

2017 nobel barış ödülü'nün, kime, kimlere ya da hangi kuruma verileceği, bugün açıklanması bekleniyor. adaylar resmi olarak bilinmese de, can dündar ve cumhuriyet gazetesi'nin aday olduğu, hatta güçlü adaylardan biri olduğu söyleniyor.

(bkz: at fav'a bekle)
  • gerçekleşirse eyyyyy nobel sen kimsin ya nidalarına sebep olur.
  • "karısının bir matematikçiyle aldattığı bir adamın adına verilen ama bu yüzden matematik alanında verilmeyen bir ödülü alsan neeee almasan ne. ben sizi kazanmışım siziiiiiiii. beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber..." diye tepki verilecek bir olay olur.

edit: nobel evli değildi diyen yazarlar var; ex aşkitosu o zaman.
  • şaka sanıyordum da gece guardian'ın şu haberini görünce gerçekten böyle bir olasılık olduğunu öğrendim.

https://www.theguardian.com/…re-the-likely-nominees
  • gerçekleşirse ülkenin hazin halini tüm dünyada tescilleyecek olan ihtimal.

umarım gerçekleşir.
  • bir buçuk dakikaya açıklanacak olan ödülün verilmesi ya da verilmemesi. bekliyoruz.

açıklıyorlar : https://www.facebook.com/nobelprize

edit : ıcan'a giden ödül olmuştur. bu haliyle daha anlamlıdır. lakin nobel'in tnt geliştiridğini düşününce ne bileyim bir ironik göründü be.
  • verilirse batı tayyibistan'ı kıskandığı için, verilmezse batı da akepe'ye hak verdiği için olacaktır... akepe tabanı bu şıkların sekizini de yer ne de olsa...

iki şık mı var?

sekiz tane var desen yemezler mi sanıyorsun? a haber'den ver de bak...
  • türkiye'de yaşayıp ülkenin geldiği hâli yavaşça ve hazmederek hissetmek bugün bizim en büyük çaresizliğimiz.
    umarım ödülü sahiden de can dündar alır. cesareti, elini taşın altına sokması, bildiğimiz ve bildiğimiz hâlini sevdiğimiz ülkeyi koruma çabası bu şekilde daha da kıymetlenir.
    fikir özgürlüğü diye bağıran fakat kendinden olmayana her defasında kirli maskesiyle bakan insanlar yine konuşur, biz yine utanırız onlar, onlarla yaşamak zorunda kaldığımız günler adına ama olsun!
    çok azız ve giderek daha da azalıyoruz, o yüzden her 1 çok daha kıymetli.
  • şu an nükleer silahlarla alakalı açıklama yapılmaktadır. muhtemelen can dündar alamayacaktır.
  • can dündar başta olmak üzere adayların yarısından çoğunun manipülasyon kokan kuklalar olduğu düşünülürse, verilse ne olur verilmese ne olur denilecek hede.