şükela:  tümü | bugün
 • milli eğitim bakanlığından, öğretmenlerin ramazan bayramı sonrası 28, 29 ve 30 haziran'da idari izinli sayılacağı açıklanmasıyla öğretmenlerin bayram tatilinin 9 güne çıkması olayıdır.

  öğretmenler tüm yaz tatilde olmalarına rağmen sadece bu meslek grubuna 3 gün idari tatil verilmesi anlamsız bir durum. herkes memleketinden uzakta yaşıyor. izin ya tüm kurumlara verilmeli ya da hiç olmamalı.

  haber

  edit: "ücretini ödemeden öğretmenler çalıştırılıyor" denilmiş. öğretmenler 2 ay maaş almıyor mu bu durumda?
  öğretmenlerin tatiline ya da maaşına değil mevcut düzenlemenin her meslek grubuna uygulanması gerektiğini belirttim ki olması gereken budur.

  edit1: doğuda memur, sağlık personeli çalışmıyor tüm bu görevleri de öğretmen yapıyor haklısınız!!! en başında dedim herkes ailesinden, memleketinden uzak yaşıyor diye. hemen "öğretmenlere saldırı" olarak algılamak yerine hakkın herkese eşit uygulanması gerektiğini savunun.

  son edit: öğretmen düşmanı yok idari tatil isteği var. vekile idari tatil olsaydı kıyas grubuna o girerdi ama size verilmiş siz örnek oldunuz. bu kadar hassaslık sağlığa zararlı.
 • sen de öğretmen ol batıyor mu öğretmenler size arkadaş. sen evinde 1 tane çocuğu zapt edemiyorsun gelmiş maval okuyorsun, tatil zamanı veliler arayıp yalvarıyor okullar açılsın diye dua ediyorlar.
  bu ülkede milletvekili maaşları yerine neden öğretmenlerin tatili konuşuluyor kapı orda gidin okuyun şikayet etmeyin!
  sanki her şey tamam da bok var gibi öğretmenlere sidik atıyorsunuz varsa yoksa işiniz gücünüz öğretmenin maaşı tatili. el insaf yahu yeter!
 • dokuz gün değil.

  iki ay dokuz gün.
  helal olsun o ayrı.
 • milli eğitim bakanlığının tüm çalışanlara tatil hakkı vermesini isteyen bir adet keko içeren başlık.
 • anlamsızlık neresinde . çoğu doğu görevi kapsamında en ücra köşelerde mesleğini icra ediyor.

  seminer zamanının 2 haftalık ücreti ödenmektedir. bayramdan sonrası 3. haftaya girmekte zaten. yapılan hic bir şey yok. kimse o 3 gün için memleketine gelip tekrar dönmek istemiyor. sen bile istemezsin. tekrar işine dönsen problem yok zaten sadece 3 gün için hiçbir şey yapılmayan 3 seminer günü için verilen doğru karardır.

  keşke tüm çalışanlara 9 gün tatil verilseydi de bu tatille yine öğretmenlere vurmasaydınız.

  neyse ki aynı şartlarda değilsiniz öğretmenlerle, olsaydınız siz de aynı haktan yararlanırdınız.
 • geldi yine öğretmen düşmanı.

  arkadaşım siz öğretmenliği yatış mesleği olarak gördükçe biz daha çok sizin inadınıza tatil yaparız. sen 8 ay boyunca kafa patlatan öğretmene değil de, sikko kamu kurumlarında akşama kadar göt büyüten, çay, kahve içen ve öğretmenden daha fazla maaş alanlara laf söyle. biz 2 ay tatil yapıyoruz, onlar her gün tatil yapıyor ve bizden daha çok kazanıyorlar.
 • olması gerekendir. bence tüm memurlara olmalıydı ama. her neyse eğer bundan rahatsız olan arkadaş varsa da, çekememezlik, haset, kıskançlık vb duygulardandır. hemşerim çok biliyorsan git oku öğretmen ol. yok ya da güzel güzel savun düşünceni, eğer eğitimin kurtuluşu olacaksa kurban bayramı, yılbaşı, yaz tatili, 15 tatil hepsini kaldıralım. 365 gün çalışsınlar, size tatil olsun onlara olmasın. eğitimi düzeltmenin yolu bu mu yani?
 • canlarim benim, cok uzulmuslerdir simdi. oysaki, onlar tatil yapilan o iki gunde de seminerlerde ogrencilere faydali olmak isterlerdi.

  bu duruma en cok onlar uzuluyor. zaten adam gibi tatil yaptiklari yok, bir de siz şey yapmayin.

  yetisen uber basarili ogrencileri ele alirsak, fazlasiyla hak edeyorlar bunu. ramazan bayrami icin kışın yapmis olduklari erken tatil rezervasyonlarinin berbat olmasini hic birimiz istemeyiz.
 • öğretmen arkadaşlar açıklamış durumu da ben de tekrar ifade edeyim. seminer döneminde 2 hafta ek ders ödenir. seminer dönemi 3. haftaya sarkınca, bakanlık öğretmenlerine genellikle idari izin verir. bu meb camiasında gayet sıradan karşılanan bir durumdur. bu yıl bayrama denk gelmese de yine aynısı olacaktı ve hiçbirinizin çükünde olmayacaktı.