şükela:  tümü | bugün
  • hürriyet gazetesi denen şeyin sitesi de "muhteşem geri dönüş" diye başlık atıp rusların geri döndüğünden bahsetmiş.
    ama gel gör ki toplam turist sayısında 2016 ya göre %6 küsür düşüş olduğunu da yazmış haberin içine.

götümle güldüm.
  • "türkiye'ye rusya'dan gelen ziyaretçi sayısı geçen yılın şubat ayına göre yüzde 95,58 oranında arttı.."

sanırım 20 den 38 e falan çıktı.. bravo...

peki daha önceki yıllara göre?

bunların embesil ak koyunlara yutturduğu bir terimle açıklayalım: (bkz: negatif büyüme)
  • dün kuşadası'nda yaşayan ve çalışan arkadaşımla konuştum. şakasına "oğlum şaka maka turizm bu sene rekor kırmış, hadi yine iyisin döndün köşeyi." dedim ve suratıma kapattı.

sanırım bu olay durumu açıklayacaktır.
  • başbakan yardımcısı numan kurtulmuş "geçen yılın mayıs ayı ile bu yılın mayıs ayını kıyasladığımızda %16’lık bir iyileşmenin olduğunu görüyoruz" beyanında bulundu.

bu sene, turizmde yüksek sezonun başladığı mayıs ayında türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısı 2,9 milyona ulaşmıştı. bu sayı 2016’daki 2,5 milyonluk ziyaretçi sayısının %16 fazlası. yani kurtulmuş'un iddiasında doğruluk payı var. ancak bu sene yaşanan artışa rağmen, ziyaretçi sayısı 2010 senesinin dahi gerisinde kaldı.

2002-2017 arası gelen turist sayılarına ya da turizm gelirlerine şuradan ulaşabilirsiniz.
  • gülünçtür... ciddiye almayın. geçen sene ile turizmi kıyaslamak ahmak insan işidir. 2016 uçak krizi nedeniyle rus pazarının yerle bir olmasına neden oldu.aynı zamanda sürekli patlayan bombalar nedeniyle avrupa pazarı da kaybedilmişti. bu sene ise geçen seneye oranla % 16 artış olduğu ileri sürülüyor. ha oldu da ne oldu? turizm gelirleri mi arttıı.?güldürmeyin. turizm bu memlekette bir daha eski günlerine geri dönmez. boş geçin siz bunları