şükela:  tümü | bugün
  • 2017 yılında hala 10 bin sene önce keşfedilen bir kimyasal maddeden medet umma durumundan müzdarip bir homo sapienstir.

insanlığın ortak ayıbıdır bu konu.

ingiltere'de prof.dr.david nutt ve ekibi alkole güvenli bir alternatif geliştirmek için kolları sıvamış ve alkolün keyif verici etkilerini aynen taklit eden ancak neden olduğu hastalıklara ve problemlere yol açmayan üç yeni ilacın patentini almışlar.

karşınızda sentetik alkol

bu madde alkol gibi kanın gittiği her doku ve organa gidip orayı tahriş edip inflamasyon ve kansere neden olmuyor. üstelik asetaldehit gibi dna hasarına yol açan kanserojen ve toksik metabolitler üretilmesine de neden olmuyor.

her gün yeni bir zararı keşfedilen, mide-bağırsak-yemek borusu-pankreas-karaciğer-prostat-meme-rektum kanserlerine; kalp krizine, atriyal fibrilasyona, beyin kanamasına, felce, hipertansiyona, aort anevrizmasına neden olan bir madde bu.

üstelik anksiyete bozukluğu, depresyon, öfke kontrol bozuklukları, seksüel dürtülerde patolojik sapmalar gibi psikiyatrik sorunlar da cabası.

trafik kazalarını, cinayetleri, kriminal olayları, intihar vakalarını saymıyorum bile.

hepsinin baş rolünde alkol var.
  • ot varken alkol de sentetik keyif vericiler de gereksiz.

yaşasın ot ve türevleri.

ot dediysek maydanoz, dereotu filan...

edit: uyuşturucu ve türevleri size ve çevrenize büyük zararlar verir. yukarıda yazdıklarım tamamen espri amaçlı. gençlere duyurulur...
  • müptezel yazarların altında uyuşturucu güzellemeleri yaptığı başlık.

not: burayı okuyan genç kardeşlerime sesleniyorum: içmeyin gençler ot falan. bak kendimden örnek vereyim: on sene önce, 20 li yaşlarımdayken bir ortamda gerçekten ama gerçekten içinde ne olduğunu bilmeden, tütün sigara sanarak içmiş bulundum bu ot denen naneden. ( gerçi içindeki ot muydu yoksa bonzai veya türevlerinden biri miydi hala emin değilim) öncelikle iğrenç bir şeydi, bunu bilin. bir korku hali, mide bulantısı, hüzün. kendimden iki tane görmeler falan. sonra gözümü açtığımda yoğun bakımdaydım. fenalaşmışım ve 40 saattir yoğun bakımdaymışım. her bünye kaldırmıyor anlayacağınız. siz bünyeniz kaldırsa bile içmeyin. ne gereği var? şu an üstüne çuvalla para verseler içmem. siz de içmeyin sakın!
  • yuzde 80 akp secen konya alkol tuketiminde birinci. ne anlatiyosun haci, sen?

ayni kafa, ucuz fiyat, az zarar varsa soyle bilelim. verdigin calisma henuz birsey kanitlamamis.