şükela:  tümü | bugün
  • fakir olup da ölümüne kapitalizmi savunanlardan daha az komik insandır.
  • 1- militanlarini aclik grevine zorlayip "omo cok zoyoflodo, olocok boksonozo" falan deyip sözlükte sayiklar bunlar. merhamet dilenirler.

2- kadin komunistler kilometrelerce yazar bi sk de anlatamaz. genellikle ikinci evliliklerini yapmislardir, birinci evliliklerinden olan cocuklarini ikinci kocalarina buyuttururler. tersi de olabilir sdjkgfs.

3- lagim kokarlar. kalın kaslari vardir.

4- erkekleri sakallidir. karl marx kitapsiz gezmezler, pasajlar ezberlerler. evet pasaj.

5-banyo yapmazlar. les gibi kokarlar. bir baskaldiridir bu banyo yapmama durumu. asidir onlar. kokulu ve asi.

6- belli bir yastan sonra tum solculuklarina kahredip tovbe edip ilk is olarak kehribar tesbih satin alarak namaza baslarlar. yasin suresi ezberleyen eski solcu gordum ben be hey gidi. sdjkjds.

7- gencliklerinde adidaslariyla antiemperyalist gosterilerde aktif rol almis olanlari vardir.

8-cephelisiyle merkezisiyle hâlâ komunist kalabilenler amacsizdir. bos bakinir bunlar. sozlukte ahkam keser ama nuriye napiyo bilmez. kutup yildizidir ama nuriye sorsan. tabi yersen.

9- bir cogu pkk destekler. zaten pkk'siz dhkp-c falan sarimsaksiz manti yogurduna benzer sdjkfds.

10 numaraya cok guzel bir sey sakladim. sonra yazicam ama. ahaha.
  • üşenmeyip hakkında maddeler dolusu liste yazanların cehaletine 3017'ye kadar gülebilir. şebek turnusolüdür komünistler, karşıtları kendi kendilerini rezil eder.
  • yaşananlardan zerre ders almayan insandır.
    komünizmin şimdiye kadar ne hayrını gördük ki bu saatten sonra görelim?
    hayal dünyasında yaşamayın.
  • bizim ülkedeki parkayla gezen liseli ergenler ve afedersin k*rt komünistleri haricinde geçmişe nazaran çok daha anlaşılabilir adamdır.

hiç uzmanı değilim ancak bildiğim kadarıyla karl marx kabaca "kapitalizm zirveye ulaştığında ve işçi sınıfı daha fazla ezilemeyecek kadar dip duruma düştüğünde" komünizmin ortaya çıkacağını ve hüküm süreceğini söylemektedir.

yani esas garip olan kapitalizm merdiveninin bugünün dünyasında bile henüz orta basamaklarına doğru tırmanıyorken bundan onlarca yıl önce komünist devletlerin kurulmuş olmasıdır. beklendiği üzere bugün hepsi ya çökmüşlerdir, ya da bok içinde boy vermektelerdir.

"2017 yılında ne komünizmi aq" ya da "peki sovyetler neden dağıldı anlatsana oç" falan çok geçerli söylemler değil zira zaten komünizm için bugün bile çok erken. doğrusu için;

(bkz: daha 2017 yılında komünist olan insan)
  • malın önde gideni bayrak sallayanıdırlar. çok kısa zaman sonra insanın ve hayatın gerçeklerini görüp bu salaklıktan vazgeçmeleri umulur. velakin 55-60 yaşına kadar bu mallıkla yaşayan insanlar vardır. hayat gerçekten çok garip.
  • kapitalizmin çok hayrını gören düzen kulu yavşakların badeli ağızlarına malzeme olur. durduk yerde götte kaşıntı yapar niyeyse. vardır bir nedeni.
  • dokunduğu yeri güzelleştirir, ovacıklaştırır.

(bkz: #63568635)
  • nick altimda bulabilirsiniz bunlari. zaten bunlari tespit etmek icin tematik calistim bu hafta. bes kisi bunlar. ve gidip profillerine soyle bir bakarsaniz gunlerdir sadece bana calistiklarini gorebilirsiniz. boyle de hazimsiz, verimsiz tiplerdir.

bak en azilisi up'ladigim basliga yazmis caresizlikten. boyle de muhtactir sag goruse bunlar. kendileri akil edemez.

he ben mi? sdjkds. sallamiyorum ki. ilgimi ceken her basliga yaziyorum. hatta badilerime dedim ki; bunlara yazdiklarimi falan fav'lamayin. sdjkfs. cunku tematik.

verimsiz tiplerdir. evet 2017 de hala komunizm irdeleyecek ve tutunacak bir dal olarak gorecek kadar vizyonsuzdurlar.
  • haklarındaki ilk tespit ve son tespit ilişkisi manidardır:
    "... 3 - lağım kokarlar. kalın kasları vardır.
    ...
    verimsiz tiplerdir..."

o kalın kaslarınızla verimsizlik yapmayın yoldaşlar :)))
    şurada temsili karikatür var bakınız