şükela:  tümü | bugün
 • twitterda yayınlanan fotoğraflara konu olan manzalardır.

  kapatılan harp okullarının yerini alan milli savunma üniversitesi'nin öğrencilerinin hali şu şekildeymiş.

  http://i.hizliresim.com/lygwoo.jpg hava kuvvetleri komutanı geçerken selam vermeyen askeri öğrenciler

  http://i.hizliresim.com/r3yojm.jpg atılan subay adaylarının yerine gelenler bunlarmış

  http://i.hizliresim.com/qayje3.jpg
  http://i.hizliresim.com/vbyvjz.jpg
  http://i.hizliresim.com/1l7lgj.jpg

  torpille buraya girdiğini söyleyen bir öğrenci : http://i.hizliresim.com/ydv7vk.jpg
 • işte istenen ordu budur.
 • (bkz: şebbiha)
  vah ki vah...
  geleceğimiz hiç aydınlık değil.
 • "gerçek olduğuna inanmak istemediğim" gibi gelenekselleşmiş ekşi sözlük klişesiyle cümleye başlamak istediğim, fakat bu ülkede gerçekleşenlerin yanında sorgulamayacağım hadise.

  bu adamlar strateji belirleyecek diyenler fav.

  "ohaaa kızaaam sryye grymşz. brkcn da glyrmş" muhabbetleri olacak.

  kişilik envanteri + analitik zeka sınavına soksan gerizekalılık sınırından torpille geçecek eleman görüntüsü sunuyor fotoğraftakiler bize. fakat soracak olursanız yerli ve millidir bunlar.

  ulan youtube'da call of duty bölümleri nasıl geçilir diye video çeken elemanları sok şunlar yerine, yemin ediyorum kalite geçmişi aratmaz. adamlar der "aga ben bunları geçmiştim. ahmet sağı tutacak, 45 derecelik açıyla nişan alacak, arkayı mehmet kollayacak ağır silahlarla, biz önden hücum edecez. sonra al sana level up"
 • bunları eğitirsin ama vatanını amerikaya israile hizmet adı altında peşkeş çekmek için orda olan satan o.ç.ları eğitemezsin
 • o neydi gız?
  https://pbs.twimg.com/media/c9ode0ywaaaqxij.jpg
  birisi en azında bunlara o giydikleri eğitim ünromasını vatan savunmasında giyeceklerini ve aynı zamanda şehit kefeni olacağını söylememiş mi?
  gerçek olduğuna inanmak istemiyorum ama gerçekse yazıklar olsun.
 • fotoğraflar daha önce de paylaşılmıştı. aynı tepkiyi verdim. rezillik. gerçekten rezalet. 6 yılım askeri okulda geçti, 4 yıl önce fetö yüzünden ayrılmak zorunda kaldım. alımlar tekrar başladığında başvurmak istedim fakat eski askeri öğrencileri almadıklarını öğrendim. bizim yerimize bunları almışlar. söyleyecek söz bulamıyorum.

  bozulma bizim zamanımızda çoktan başlamıştı aslında. yine de alt devreler bunlar kadar rezil durumda değildi. bu adamların hekimadası'nda menteş'te nasıl bir eğitim alacağını merak ediyorum.

  gelen mesajlar üzerine edit: sanırım yanlış anladınız, darbeden sonra atılan askeri öğrencilerden değilim. onların çoğu fetöcü zaten. ilk paragrafta belirttiğim gibi ben 4 yıl önce ayrıldım.
 • askere gitmemiş arkadaşlar için ön bilgi, 1. fotoğraf için konuşuyorum, kafada şapka yoksa, asker selamı verilmez. burada hatalı olan şey, kiminin rahatta, kiminin hazırolda durması.
 • 1937 yılında aziz nesin'in harp okulunda çekilmiş fotoğrafını görmekte fayda var. aziz nesin görev ve yetkisini kötüye kullandığı gerekçesiyle ordudan atılırken, tsk'da bu tiplerin barındırılması hem çok üzücü hem de çok düşündürücü.
 • 98 doğumlu bebelerin resimleridir.

  bir boku da abartmayın amk. zamanı gelince komutanları bunları sıkı bir yontar, o yamuklu selfi çekilen arkadaşlar alışılageldik asker görünümüne kavuşur.

  ayrıca başörtülü askerleri sorun yapanlara da anlam veremiyorum. nene hatunlar, senem ayşeler cephedeyken, sarıya boyanmış fönlü chp kadın kolları saçına sahip değildiler. koştururken başörtüsüyle rahat eder kızlar. (gerçi kadın askerler genelde iç işlerde hizmet veriyor diye biliyorum.)

  edit: fönlü sarı saçlı chp kadın kollarından teyzelerimiz de şüphesiz çok kaliteli asker olurlar.