şükela:  tümü | bugün
  • içişleri bakanlığı nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğünün evlenme, boşanma, doğum ve ölüm istatistiklerinden bir bilgi.

istatistiklere göre:

evlilik: 603 bin 976 bin kişi,
    boşanma: 136 bin 808 kişi,
    doğum: 1 milyon 341 bin 831 kişi,
    ölüm: 447 bin 342 kişi.
  • bu durumda 68400 kadının hayat sigortasını yenilemesi olabilir o .insan kendi kendine boşanamaz ya. günde 375, saatte 16 kişi boşanmış.

(bkz: üşenmedim saydım)
  • kabaca 100bin kişinin boş yere düğün yaptığının habercisi.

milli servet bee. kabaca 50bin tl desek 5 milyar tl ediyor.

edit: o değil de biz türk erkekleri neden maddi her boku hesaplıyoruz bilmiyorum*.
  • 2018'de, 2017'de evlenen 603 bin 976 bin kişinin 2018'de ne kadarının boşandığını da seneye verilerine eklerseler guzel bir istatistik olur diye düşünüyorum.
    gerçi anlaşmalı boşanma için bir sene beklenmesi gerekiyor. belki iki senelik bir veri tutmak da daha mantıklı olabilir.
    bir de evlenen kadınlarin yüzde kaçının kendi istegiyle evlendigi, ne kadarının şiddete maruz kaldığı, kaçının öldürüldüğü ve kaçının vs vs diye gider bu verileri de aile ve sosyal politikalar bakanligi paylassa diyecegim ama sustum neyse. ne kadar da pozitif başlamıştım entrye de yok aslinda başlamamışım da neyse eyyorlamam bu kadar.
  • bu boşanmaların belki yarısı sahtedir.
    çalışmayan kadınlar babalarından kalacak olan emekli maaşlarını da alabilmek için boşanıp beraber yaşamaya devam ediyor. daha ileri yaşlarda yaşlılık maaşı veya sosyal yardımlar için yapıyorlar aynısını.
    milletçe sahtekarlığa alıştırıldık işte. balık nereden kokuyordu?
  • dünya ortalamalarına göre düşüktür.

türkiye'de "evlilik oranı" yüksek.
    "boşanma oranı" (% 22) düşük
    "doğum oranı" normal.
    "ölüm oranı" çok düşük.

bunlar hangi parayla evleniyorlar, nasıl çocuk bakıyorlar. nasıl geçiniyorlar inanamıyorum.
    bu insanların çoğunu yoksulluk ve cehaletten başka bir şey beklemiyor.
  • çıkmadı mı hala laik düzen yüzünden oluyor diyen biri ?
    ağzına büyük kürekle vuralım
  • 136.808 kişi içerisinde yer almaktan onur duyuyorum.
  • gururla söyleyebilirim ki benim de dahil olduğumdur.