şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'nin büyüme rakamlarının 2017 yılında 7 ila 7,5 seviyesinde gerçekleştiğini söyleyen başbakan yıldırım, "büyüme oranı açıklanacak. 2017 türkiye'nin büyüme oranı 7 ila 7,5 seviyesinde bir oranla gerçekleşecek. bu bir rekordur." diye konuştu.

  bize tuzak kuranların üstesinden geldik.
  hainlikte sinsilikte sınır tanımayanların oyunları bitmiyor.
  ekonomimizin canlanmasına katkı sağlayacak çalışmanın sonuna geldik.
  devletin vatandaşa verdiği hizmeti elektronik ortama aktardık. yeni çalışmayla vatandaş devlet kapısında vakit kaybetmeyecek.
  vatandaşın e-devlet kapısından yaptığı işlerin oranı yüzde 60 seviyesine gelmiştir.
  türkiye'nin büyüme hızı oranı 7 ile 7 buçuk seviyesinde gerçekleşecek, bu bir rekor."

  kaynak

  not : ekonomiyle alakalı söz edebilecek kadar bilgim yok . lakin sosyolojik açıdan halkın alım gücünün azaldığını farkediyorum. çin gibi , rusya gibi devlet bazlı büyüyorsak ve halk ,günlük hayatını ve hayallerini gerçekleştirme bazında bundan faydalanamıyorsa .. aslında bu büyümenin hiç bir anlamı ve önemi yok .
 • 2016'da darbe girişimi sonrası gelen müthiş küçülmenin normalize olduğu yıldır. aslında 2016'da darbe girişimi olmadığı durumda normal büyümemizden aşağıda seyretmiş olmamız bence ders çıkartmamız gereken yer.
 • mahfi eğilmez bu konuya çok fazla değiniyor, blog'una muhakkak bakın:

  http://www.mahfiegilmez.com/

  son yazısından: (bkz: #75413930)
 • çabuk büyüdü dikkat edersen.
 • başbakan yıldırım “dünyanın en fazla büyüyen ülkesiyiz, altını çize çize söylüyorum. türkiye, 2017'de dünyanın en fazla büyüyen ülkesi oldu. kendi rekorumuzu kırıyoruz.”iddiasında bulundu. hem trading economics hem de tüik verilerine göre türkiye’nin 2017 yılı büyüme oranı %7,4. ancak 2017’de büyüme oranı türkiye’nin üzerinde olan bazı ülkeler göze çarpıyor. ayrıca türkiye’nin ak parti iktidarında yıllık büyüme rekoru, %9,4 ile 2009 yılına ait. ancak türkiye cumhuriyeti tarihinde bu oranın üzerinde yıllık büyüme oranları da görülmüş. (1987’de %9,5’lik, 1976’da %10,5’luk, 1966’da %11,7’lik büyüme gibi) dolayısıyla bu oranla türkiye ne kendi rekorunu kırıyor ne de dünyada bir numara oluyor.

  detay: http://dogrulukpayi.com/…kendi-rekorumuzu-kiriyoruz