şükela:  tümü | bugün
  • ne kadar acı. istanbul belediyesi tamamen devlet bütçesiyle bir takım kuruyor. sonra belediye bu takımı hangi şartlarla olduğu bilinmeden başakşehir adıyla tamamen devrediyor. nasıl bir rant dönüyor orayı da bilmiyoruz. sonuçta borsada işlem görmediğinden bilgi vermek zorunda değiller. başakşehir'in muhafazakar bir yer olduğunu söylememe de gerek yok. neden başakşehir yapıldığı da buradan anlaşılabilir.

şimdi bu takımı şampiyon yapacaklar gibi duruyor. kenan evren döneminin ankaragücü'sü gibi.

ek: bence hiç bir belediyenin futbol kulübü kurmaması gerekiyor. belediyenin görevi halkın spor yapmasını sağlamak olabilir. ama futbol kulübü profesyoellere hizmet eder.
  • olasiligi yuksek gerceklik. ligde oynanan 20 macin sonunda en yakin rakibine 8 puan fark atmis ve sadece 10 gol yiyerek avrupa'nin en az gol yiyen takimi istanbul basaksehir futbol kulubu an itibariyle.

son 5 yildir her sene ustune koyarak gelisti ve bu noktaya geldi bu takim. akilli, mantikli goreceli cok ekonomik transferler, planlama, cok iyi bir teknik direktorle bu sene sampiyon olacaklar gibi. ortaya koyduklari futbol kesinlikle ligin uzak ara en iyi oyunu son 2-3 sezondur. bu baglamda; bu yil olasi sampiyonluk ipini goguslemeleri futbolcularin ve abdullah hocanin analarinin ak sutu gibi helal. o sene bu sene gibi.
  • bugün itibariyle tanrıdan tek dileğim. ama öyle hakkıyla felan değil. belediyeden devletten devlete yakın şirketlerden aldığı paralarla.
    kayrilarak. ittirilerek. tayyip gücüyle. goz gore göre yapılan hakem hatalariyla.

ınşallah bu takım bu şekilde şampiyon olur. ınşallah bu galatasarayli itlerin sahada kaninin son damlasina kadar savaştığı maçlarda puanları çalınır da tayyip erdoğan korkusundan ağızlarını açamazlar.

başakşehir sampiyon!
  • (bkz: evet)
  • adamın(!) takımı şampiyon olmuştur. çıkar ekranlara benim gibi adam 100 yılda bir gelir o da böyle şampiyon yapar, der daha mutlu oluruz. mutlu olmayanı da kenarıya(!) alırız olur biter.
  • kutlama provalarına bugünden başlamamıza neden olan kutlu olay.
  • vergi borçları bütün kulüplerin silinmiştir. bununla ilgili onlarca kaynak bulmak o kadar kolay ki. galatasaray özelinde bir durum değil bu.

fetö dönemi dediğin 2002 kasım -2012 aralık arası.

2002-03 bjk
    2003-04 fb
    2004-05 fb
    2005-06 gs
    2006-07 fb
    2007-08 gs
    2008-09 bjk
    2009-10 bursa
    2010-11 fb
    2011-12 gs

4 fener, 3 galatasaray, 2 beşiktaş, 1 bursa şampiyonluğu var.

fetö nün en güçlü olduğu zamanlarda kimin şampiyonlukları fazla ortada.

son 5 yılda 2,
    10 yılda 4,
    15 yılda 6,
    20 yılda 9 şampiyonluk almış bir takım için, fetölü yıllarda 3 şampiyonluk kazanmak gerçekten başarısızlık.

dereağzında fetö savcılarıyla maç yapan, kulübe üye yapan fenerbahçe takımının taraftarları hiç fetö muhabbeti yapmasın!

başakşehir devletin takımıdır. 25 milyon euro şamp. ligi parasını, paranın olduğu her yerde oldukları gibi kimseye bırakmayacaklar tabi.

sen de sürünürsün altlarda.
  • hadi hayırlı olsun dediğim şampiyonluktur. galatasaray’ın bu son fener deplasmanı performansı bunu dedirtti bana.
  • ben kesinlikle olasılık vermiyorum. cimbom’un kazanma hırsı ve sakin oyun oynayabilme yetisini gördüm bugün. yine istemesek de cimbom götürecek.
  • garantilemeden şampiyon olduk derlerse şampiyonluk gider.

öngörü: en az 5 puan daha kaybederler. ancak bu kayıplara rağmen yine de şampiyon olacaklardır.