şükela:  tümü | bugün
  • hak edilen bir şampiyonluk oldu. aynı zamanda trabzonsporu kutlarım.
  • bu lig için fazlayız
  • mario gomez gelmişse eğer, şampiyonluk tasdiklenmiş demektir.
  • (bkz: lan yoksa)
  • bu baslıgın yavas yavas canlanma vakti geldi:
    - besiktas kalan altı macını da kazanırsa
    - basaksehir kalan altı macta 2 malubiyet ve bir beraberlik alırsa sampiyonuz.
    ustteki tabloda puan esitligi soz konusu oluyor. bu durumda takımların kendi aralarında oynadıgı maclara bakılıyor.
    ilk mac: basaksehir 1 - 0 besiktas
    ikinci mac: besiktas 2 - 1 basaksehir
    bu maclarda da puan esitligi oldugu icin atılan gollere bakılıyor (deplasman golunun onemi yok). atılan goller de esit oldugu icin genel avaraja bakılıyor. suan genel avarajda basaksehir 6 gol onde. ama ustteki tablo gerceklesirse bu fark da kaybolur.
    diyelim ki, avarajlarda da esitlik soz konusu, bu durumda atılan gollere bakılıyor ve besiktas sampiyon oluyor.

simdilik biraz utopik gorunuyor olabilir ama basaksehir bu hafta (29uncu hafta) puan kaybederse, gerceklesmesi kuvvet ve muhtemel tablo.

(30.4.2019) edit: entry'i ilk yazdıgım zaman gelen mesajlara tek tek cevap yazmıcam. kendi utanclarıyla basbasa bırakıyorum. sampiyonluk turu atmamız icin geriye kalan kosullar:
    1. basaksehir 1 mac daha kaybedecek.
    2. besiktas kalan 4 macını kazanacak.
  • (bkz: tiner)
  • sadece başakşehir'e degil galatasaray'a da bağlı olan durum.
    biraz zor görünüyor ama futbol bu ne olacağı belli olmaz.

edit. anlaşılmamış galiba. gsyle deplasmanda oynayacağı için "tum maclari kazanirsam" önkoşulu gsye de bağlıdır.
  • tinerin hepsini kendi çekmiş takimdasimin beyanı.
    biraz da bana bıraksaydın feneri kümeye dusurecektim.
  • ikincilik neredeyse kesin (quaresma'nın kalan maçlarda oynamadığını varsayıyorum), zira galatasaray tökezliyor ve beşiktaş berabere kalsa dahi galatasarayla ikili averajda önde.

bu başlıkta varsayılan şampiyonluk da zor değildi ancak şenol güneş'in quaresma'yı 2. devrede de tercih ederek takımı sabote etmesi, ya da takımın sabotesine katkıda bulunması ile zordan da öte bir durumda şu an, ancak elbette imkansız değil.

başakşehir'in ikinci yarıda puan kaybedeceği belliydi. özellikle gs ve beşiktaş götüne yapışsaydı ikinci yarıda, şu andakinden çok daha fazla puan kaybederlerdi. ancak, ne gs ne de beşiktaş bu gücü gösteremedi. galatasaray'ın puan kayıplarını bekliyordum açıkçası, zira forvetleri yeni geldi, uyum sorununu aşamaması muhtemeldi. bu sorunu feghouli ve belhanda'nın performans artışı ile aştılar, ancak yine de oldukça fazla puan kaybı yaşadılar. şu andan sonra başakşehir'in şampiyonluğu vermesi için önümüzdeki hafta da puan kaybetmesi gerekir. bakalım, bu olacak mı göreceğiz.