şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 22 nisan 2018'de texas * 'ta circuit of the americas pistinde gerçekleşecektir.

  klasik bir marc marquez pistidir, 2013'te pist takvime girdiğinden beri burada başka bir pilot yarış kazanamamıştır. marc'ın bu kadar tartışmaların ortasında olduğu bir dönemde bu kadar üstün olduğu bir pistte yarışılması çok enteresan bir haftasonuna yaklaştığımızı gösteriyor.

  2018 amerika motogp 'de olan marquez-rossi olayının üstüne;

  * zarco'nun sert/gereksiz atağı sonrası pedrosa'nın düşmesi ve ameliyat olmak zorunda kalması ***
  * aleix espargaro 'nun "marquez'i boşverin petrucci bana nası vurdu" diye açıklamalar yapıp, üstüne pramac racing ile söz düellosuna girmesi ve genel anlamda da sosyal medyada marquez'i savunmakla suçlanması
  * arjantin'de moto3'teki fiyaskonun üstüne motogp yarışını da idare edemediği * gözlemlemlenen dorna'ya karşı tepkilerin çığ gibi büyümesi

  gibi faktörler eşliğinde izleyeceğiz yarışı.

  sıralamada marc ve zarco önde olacaktır. geri kalan isimlerde bir kestirme yapamıyorum. vinales ve rossi q2'de kesin olsalar da çok çok kafada olmayacaklar gibi.. e bu işler kader, kısmet, mukadderat.
 • sıralama turlarında pol pozisyonu kazanmasına rağmen vinales'i* engellediği için ceza alarak yarışa 4. sırada başlayan marc marquez yarışın ilk turunda birinci sıraya yerleşerek yarışı lider bitirdi. genel itibarıyla sıkıcı bir yarış oldu.