• evde iki kişi hastayız bir haftadır, bok gibi yeşil balgam, sümük, geniz akıntısı. ateş yok ama halsizlik son noktada.

not: enfeksiyon amaçlı antibiyotik almak için pislik sağlık ocağı doktorlarına düşmektense göt korkusunda olan, gidin tanıdık eczaneden paranızla alın. ha o sağlık ocağı maaşları ile nasıl hepsi passat filan biniyor anlayamıyorum.
  • yanlış okuduğum bir başlık daha.
    sevmiyorum ankaralıları.
    ankaralı salgını hey yavrum hey.
  • mevsimlerin normal yaşanmamasındandır. eskiler der ya kar yağsa da mikroplar kırılsa diye. ondandır.

suriyeliler kaç yıldır var bahaneye bak. biyolojik saldırı mı? çok mantıklı!
  • havalardandır doğru düzgün soğuk olup mikroplar kırılmadı.
  • sadece şahsi düşüncemdir, tıbbi-bilimsel bir yanı yoktur;

türkiye'nin, ülkede yaşayanların kendine has bir florası var. bir süre sonunda o florayı soluyup, var olan mikrop iudur budura karşı bir savunma mekanizması oluşuyor vücudumuzda. fakat bu flora son zamanlarda alışık olmadığımız bazı yapılarla değişmeye başladı ( genelde mülteciler, mültecilerle fiziksel teması olan görevliler, toplu taşıma, devlet daireleri vs)

bu floraya alışkın olmayan metabolizmamızda, şimdi buna direnç sağlamaya çalışıyor.
    yaşadığımız bu tür hastalıkların sebebi bu diye düşünüyorum.
  • normalde 2 yılda 1 hasta olan ben ayda 1 hasta olmaya başladığımdan olduğuna inandığım durumdur.ama neden olduğunu bilemiyorum tabi.
  • 3 aydır ben eşim ve oğlum bu salgın tarafından esir alındık. döngüye girdi pezevenk.
  • benim çevremde hasta olan kimse olmadığı için bana göre olmayan salgındır.
    ancak kış mevsiminin olmamasından dolayı eskiye göre farklı bir durumun yaşanması beklentiler içinde olmalıdır.
  • (bkz: virüs lobisi)
  • ümitköy ve sonrasına uğramamış salgındır.
hesabın var mı? giriş yap