şükela:  tümü | bugün
 • 25 mart 2018'de melbourne'de koşulacak gp.

  edit: "yarışılacak" demek daha uygun sanırım. orijinale ellemiyorum, bakıp bakıp dumur olurum.
 • 25 mart 2018'de melbourne'de koşulamayacak gp.

  henüz koşan bir araç icat edilmedi. dolayısı ile koşulmayacak yarışılacaktır.

  araçlardaki beygir gücü yanlış anlaşılmış sanırım. tanımlamada beygirin geçmesi koşulacağı anlamına gelmez. oradaki beygir gücü, adından da anlaşılacağı gibi bir güç birimidir.

  al bu da ek bilgi;

  1 hp = 0.75 kilowatt (yaklaşık)
 • 20 gün sonra gerçekleşecek yarıştır. geçen yıl zekice bir pit stratejisi ile sebastian vettel galip gelmişti, bu sene neler olacağını çok merak ediyorum. melbourne bir zamanlar start kazalarıyla ünlüydü, bakalım bu yıl böyle bir şey görebilecek miyiz?
 • verstappen ergeni çarpmazsa ve araçta sorun çıkmazsa kimi raikkonen'in mührü basacağı yarış olacaktır.
 • bir maranello fanı olmama rağmen 1000hp yi geçmiş bir mercedes ile mücadale için çok sağlam bir sıralama turları geçirilmesi gereken, geçişe çok fazla el vermeyen ancak f1 denilince insanların aklına ilk gelen f1 galası.

  bu arada barcelona'ya yağan kar nedeniyle araçları adam akıllı göremedik. bakalım bu haftaki testler ne olacak?

  edit:
  barcelona testleri 2. haftasında tam anlamıyla scuderia rüzgarı vardı. acaba bu sene o sene mi?
 • 5 gün sonra yeni sezonun startının verileceği yarıştır. en çok merak ettiğim şey mclaren’in renault motoruyla hangi seviyede olduğu. çekişmeli, farklı pilotların, farklı takımların yarış kazanabildiği bir sezon olsun.

  forza ferrari!
 • liberty media'nın yeni logo*, yayın grafikleri, müzik ve bir ihtimal f1tv pro'yu formula 1 severlere sunacağı yarış olacaktır.

  yeni grafiklerin sadeliğini beğenmekle birlikte, onboard kameralarda frenleme bölgelerinde ekranın bir köşesinde danger zone yazmasını anlayamamış bulunmaktayım, bunun dışında güzel anlaşılır görünüyorlar.
  buradan göz atabilirsiniz: https://twitter.com/…enf1/status/974579942947262465

  müzik olayı bir hayli ilginç, iddialara göre yarışın belli bir bölümünde yorumculardan susmaları istenecek ve müzik çalmaya başlayacak biz de ekrana 3 dk boş boş bakacağız. bunun yanında yarış başı tansiyonu arttırmak adına ısınma turu sırasında da müziğin çalınabileceği söyleniyor. son olarak başka bir iddia da yarış boyu pistte müzik yayını yapılacağı.

  f1tvpro, ülkemizde de devreye girmesi planlanan bir platform fakat görünen o ki ilk yarış için hazırlıklar tamamlanamadı ve çok kısıtlı bir gruba bu hizmet sunulacak, bizim de o grubun içinde olacağımızı pek zannetmiyorum.

  yarışa gelirsek ise testlerden büyük favori olarak ayrılan, hatta cyril abiteboul'un şampiyon belli ikinci kim olarak bir açıklama yapmasına sebep olan mercedes bir kez daha büyük favori. ferrari'nin riskli tasarım değişikliği çok da iyi sonuçlar vermiş gibi görünmüyor ama her şey cumartesi ve pazar günleri belli olacak.

  sezonun ilk basın toplantısı burada; https://www.youtube.com/watch?v=v-u7gpaewoq&t=432s

  resmi yayıncımızın bu sezon da s sport olduğunu hatırlatır, herkese güzel bir sezon dilerim.
 • formula 1 2018 sezonunun ilk yarışıdır. sıralama turları 24 mart 2018 cumartesi günü tsi saat 09:00 da, yarış 25 mart pazar günü tsi saat 08:10 da başlayacaktır. yarışlar s sport kanalından yayınlanacaktır.
 • alonso'yu desteklemeye devam edeceğim sezonun ilk yarışı.. askerdeki imkansızlıklara rağmen s sportta olmaya çalışacağım.
 • bakalım bu yıl ilk virajda kaç araç yarış dışı kalacak.alo için yarın cuma namazı çıkışı kan akıtacaz.
  tek dileğim tüm yarış sezonu bütün felaketlerin melez bebeden olması dileğiyle.