şükela:  tümü | bugün
  • 15 bin olmalıdır. ama 30 bin olursa kasar biraz. 50 bin falan denilirse bu fiyatı ödeyemeyecek çok insan olur.
  • biz 18 bin verdik ama yetmez ülkenin paraya ihtiyacı var biraz yükselmeli bu seferlik. doların euronun durumu da göz önüne alındığından en az 40 bin tl olmalı diye düşünüyorum. zaten bedelli isteyen insanın gözü parayı görmüyor kendimden biliyorum 50 bin lira olsa yine mecbur verecektik.
  • hesap basittir. 2011 de 30 bin tl 2014 te 18 bin tl. 30-18=12 bin tl. son bedelli 18 bin tl idi. 18-12=6 bin tl. hadi yine iyisiniz.

not: 18 bin' lik tayfadanım.

edit: imla.
  • "en az 40 bin tl olmalı diye düşünüyorum" işte böyle vicdansızlar da var. 40-50 bin kredi çekecek sonra bireysel ekonomik kriz. 2000-3000 kazanan adama 40-50 bin kredi verir mi banka. verdi diyelim nasıl ödeyecek.
  • (bkz: 1000 tl)

fazlası adaletsizliktir. dövizle askerlik'ten yararlanan yurt dışında takılan tiplerden ne eksiği var bu milletin?
  • dövizli askerlik ücretiyle karşılaştırılmaması gerekir. adam başka ülkede istihdam hakkı elde etmiş, başka ülkede gelir elde ediyor. gelip türkiye’ye vergi ödüyor, tabi ki ayrıcalığı olacak. komik taleplerde bulunmayın da çıksın aq.
  • 20 bin tl gibi bir psikolojik sınırın bulunduğu bedeldir. bedelli bekleyenlerin yaş aralığı ve ortalama gelirleri göz önüne alındığında, devlete maksimum faydayı getirecek optimum ücret bandının 15.000-20.000 şeklinde olacağı düşüncesindeyim.
  • gelire göre mantıklı bir uygulama olabilir.
    ancak bu kısa süre de uğraşmazlar.
    18-20 bin civarında olacağını tahmin ediyorum.

18.500 tl küsüratlı sallayım da gerçekci olsun .
  • 20 25 bin arası tahminim.net olarak aklımdan geçen 21000 tl.
  • bana kalırsa herkes bedelli yapsın. bakın siyasetçi büyüklerinize hepsinin bir bildiği var ki çocukları torunları yeğenleri bedelli yapıyor. gerçi onlara para havadan geliyor ama sizde canınızı sokakta bulmadınız. bir almancı hamal kadar kıymeti yok mu canınızın.
    yok illa ben vatanseverim, paramı da severim diyorsanız gidin. işinizden, eşinizden olduktan sonra dönersiniz. psikolojinizin de biraz hasar alacağı, milliyetçilik duygularınızın her geçen gün azalacağı günler şimdiden kutlu olsun.