şükela:  tümü | bugün
 • pol pozisyonundan biletimle yerinde izleyeceğim yarış.
 • güncel takvimdeki en sevdiğim yarıştır. pistin bir noktasında bardaktan boşanırcasına yağmur yağarken diğer noktası günlük güneşilk hava koşuluna sahip olabiliyor. geçiş imkanları hat saftada bu yüzden bolca geçiş, kaza, güvenlik aracı periyodu izleyebiliriz.

  (bkz: 1998 belçika gp)
 • yılın en kritik yarışı olacaktır. hamilton bu yarışta da puan farkını artırırsa ivme tamamen ona döner. son yıllarda vettel bireysel performansıyla şampiyonalara tutundu. daha iyi aracı olan hamilton şampiyonayı kazandı. ancak önümüzdeki iki yarışta bu sene daha iyi aracı olan ferrari hamilton'dan puan çalamazsa daha büyük bir dağılma sürecine girebilir kalan yarışlarda.
 • ferrari'nin net favori olduğu yarış. ferrari düzlüklerde mercedes'den çok daha hızlı bu farkın sebebi ise kesinlikle motor değil. düzlüğe çıktıklarında bir şekilde arka kanadın işlevini azaltıyorlar ve bunu hareketli bir parça kullanmadan yapıyorlar, haliyle benzer downforce ile yarıştıklarında düzlüklerde çok daha hızlı oluyorlar, hatta biraz daha yüksek downforce kullanıp pistin virajlı bölümlerinde avantaj sağlayıp düzlüklerde de geriye düşmeyebiliyorlar. mercedes bu yarışa kadar verilen yaz arasında dersine iyi çalışıp benzer bir tasarım yapmak zorunda çünkü bu yarışın ardından yine düzlükleriyle ünlü monza geliyor arka arkaya iki yarış hezimete uğrarlarsa zor toparlarlar.
 • sebastian vettel'in kazanacağı yarış.
 • önce anlatmayanı sonra da hala anlamayanı dövüyorlar.

  meşhur yokuştaki 3’lü dönüşün adı eau rouge değil. sadece ilk sola dönüş eau rouge. yokuş çıkarken dönülen diğer iki viraj raidillon. (that’s raidillon actually:) )

  ferrari’nin ağır favori olduğu yarışta son bölümlerde yağış beklentisi var. hidrofobik vettel’in bu yarışı kazanması için tek yapması gereken saçmalamaması. vettel’in ve doğal olarak ferrari’nin şampiyon olabilmesi için kesinlikle 1. gelmesi gereken bir yarış.

  ferrari bu yarışta daha önce haas ve sauber’e sunduğu güncel motorla piste çıkacak. mercedes de keza yeni motorla yarışacak.

  ayrıca el değiştiren force india’nın bu yarış öncesi tüm puanlarının silindiğini ekleyelim. gerçi büyük ihtimalle belçika gp sonrası williams’ı geçip sonunculuktan kurtulacaklar. kullanılan motor ve güç ünite sayılarının sıfırlanması ise muamma.

  28 ağustos salı günü valtteri bottas’ın doğum günü var ayrıca. (aynı zamanda benim de doğum günüm xd)

  son olarak bariyer reyiz grosjean’ın da bu yarışı tamamlamasını mümkün görmüyorum.

  kimi matias “king of spa” raikkonen’e de başarı dileklerimi iletiyorum. senin emekli olduğun gün f1 entry sayısı yarı yarıya düşecek :/
 • geldik sezonun en güzel yarışına.ormanların arasında her an yağmur yağma riski olam tam bir avrupa pisti.gonlüm ferrarinin kazanması ve dolayısıyla yağmur yagmamasindan yana olsa da spa da yağmur bir başka oluyor be kardeşim.
  pazar günkü yarışta umarim bol bol eau rouge ve raidillion da ardından kemmel düzlüğünde birbirlerinin hava koridoruna girmiş araçlar görürüz.o görüntü f1 in en güzel görüntüsü kanaatimce.
 • mercedes ve ferrari'nin güncellenmiş motoru kullanacağı yarış. raikkonen'in kullandığı her iki motor da birinci versiyondu şimdi güncellenmiş yeni motorla nasıl bir performans gösterecek acayip merak ediyorum sözlük. hele ki spa'da. bu pazardan beklentilerim büyük. raiciğim emekli olmadan önce bir yarış kazan la!
 • ferrari ve mercedes'n son kurşunlarını sıkacakları gp. iki takım da 3. versiyon motora geçiyor. şayet mercedes aradaki farkı kapatamadıysa vettel, spa ve monza'yı rahat kazanıp tüm gidişatı değiştirir.
 • dünkü antrenman turlarında ferrari üstünlüğü vardı. her ne kadar antrenman seansı olsa da bugüne dek ferrari cuma günleri sönük kalıp, cumartesi günleri şahlanmıştı. bugünkü cumartesi de büyük ihtimalle ilk sırayı alacaklar. gönlüm raikkonen'in pole'ü almasından ve yarışı kazanmasından yana. ve bu sefer içime doğru amına koyayım ciddi ciddi raikkonen şeytanın bacağını kıracak gibi hissediyorum. utandırma la beni rai.