şükela:  tümü | bugün
  • - 1-3 sene arası boşanma: 200.000 tl tazminat aylık da 2-3 bin tl arası nafaka, + don.
    - 3-5 sene arası boşanma: 250.000 tl tazminat aylık da 3 bin 5 bin tl arası nafaka, + don.
    - 5-10 sene arası boşanma: kadınlar genelde bu sürelerdeki boşanmalarda mahkemede erkeği kötüleyip daha fazla nafaka ve tazminat koparabilmek adına hakim bey ben bu evlilik için 5-10 sene saçımı süpürge ettim diyerek alacakları tazminat ve nafaka oranında artış istiyorlar, bilginiz olsun. 350.000 tl tazminat aylık da 5-7 bin tl arası nafaka + don diyelim biz ona. donu muhakak ekliyoruz, çünkü kadınlar boşanırken erkeğin donunu almadan kendilerini boşanmış hissetmiyorlar.

ortalama olarak bir rakam vermemiz gerekirse, 2018 yılında boşanmak için takriben 200.000 tl’yi gözden çıkarmalısınız.

dostlarım size son önerim şudur ki; boşanma sonrası muhakkak bir psikiyatriste görünüp verdiği ilaçları da düzenli kullanın. hepinize hayırlı nafakalar diliyorum.
  • hayırlı olsun kardeş boşanmışsın

evet feminikler mikrofon sizde...
  • boşanmanın maliyeti bazen 50 lira maktu harctir, bazen pantolonuna kadar bırakmaktır.ama en büyük maliyete hep çocuklar katlanır.
  • aslında 2002 öncesi medeni kanunda evin reisi erkekti maddi yükümlülük bu nedenle erkeğindi.. ancal akp evin reisini erkek ve kedın olarak eşitledi... maddi yükümlülük de eşitlenmesi gerek...
  • maliyeti bilmiyorum ama psikolog ilaç verirse kullanmayın; işin içinde emrah amir olabilir.
  • medeni kanunla memur erkeğin hayatına ömür törpüsü olarak atanan kadınların son bulması gerektiğini boşanmanın erkek için kolaylaştırılması gerektiğini gösteren maliyettir.türk kadınları ikiyüzüllah iken neden arkadaşım bir ömür boyu yaptığı türk kadını hatasıyla erkek ömür boyu belasını bulmaktadır diye sorgulatmaktadır.iş bu durum uyarınca evlilikten uzak durmaya devam dedirtir bu maliyetler.
  • anlaşmalı boşanma için tamı tamına 266,80 tl olan harç tutarıdır. tecrübeyle sabittir. taze taze...
  • 1. psikolog ilac veremez.

2. lan! boşanmakta mi parayla?
  • kocam, eski karısına 7 senelik evliliklerinin bitmesi için 150 bin lira + 25 bin lira mehir öderken, ben, eski kocamdan 1 kuruş dahi almadan boşandım.

ne kıymetli mallar var şu dünya üzerinde. şükürler olsun seni açgözlü yaratana ki adam artık benim.

rumuz: ucuza giden (böhüüü)
  • insani bosanmaktan vazgecirir, maliyetler o derece yuksek.
    evlenen ciftlere destek verecegine devlet bosanan ciftlere yardim yapsin.
    evet devletin buna birsey yapmasi gerek.